Michufarmer

Niezawodny Volkswagen Passat

Polecane posty

Vladoo1    9

"drobne przeróbki" VR6 do 500 km to chyba tylko w NFS bo koszt takiej przeróbki lekką reką ze 30 do 40 tys pln jak sie nic nie wysra po drodze :) no to rzeczywiście drobne B) mozna też jeden strzał dobry z NOS ale sama instalacja na taki strzal nie jest tania ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie-już co prawda o tym pisałem ale się powtórzę-w Polsce za tą cenę miałbym auto o dwa lata młodsze z dwa razy mniejszym przebiegiem i w full wypasie :) -ale ja chyba jakiś podejrzliwy i nieufny jezdem B) .

PS.Wy piszecie o V6 czy VR6 ?-ten drugi to nie był 2.9 ?

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Każdy pisze co chce a VR6 w golfie miał 2,8 i 174km w Corado 2,9 i 192 tyle co pamietam a Vr6(widlasta rzędówka) to nie V6

Edytowano przez Vladoo1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

v6 czy vr6 to silniki wolnosące i nie wiele mozna zwiększyć moc w łatwy sposób, z turbiną to co innego, małym nakładem mozna iść w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

VR to cala rodzina silnikow produkowanych przez grupe VAG. jest to jak najbardziej silnik V6 tylko ma nietypowy kat pomiedzy rzedami cylindrow bo 15 stopni. w skutek tego posiada jedna wspolna glowice dla wszystkich cylindrow i mozna go bylo wpakowac do auta klasy kompakt.

 

pojemnosci to od 2.8 do 3.6, w bardzo wielu konfiguracjach i wielu modelach sie pojawial.

małym nakładem mozna iść w nieskończoność.

zaczynasz nas zawstydzac, @jaro by kupil 3 samochody, ja 7 za twoj maly naklad wsadzony tylko w silnik :)

Ilekroć zakładany jest temat temat o wyborze auta zawsze temat główny schodzi n bok. laugh.gif

przez pierwsze 4 strony jeszcze trzymalismy fason, ale bez przesady temat rzeka, wiec musi sie tak skonczyc B)

ja np. lubie w kolko o tym samym pogadac ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie wiem czy jakakolwiek z naszych wypowiedzi jest jeszcze związana z tematem :) -a tak przy okazji jeżeli mam zawieszenie sportowe to powinienem się cieszyć czy narzekać ?B) (czy różni się wytrzymałością od zwykłego ?)

Moje poprzednie i obecne auto ma sportowe zawieszenie (znaczy się... z nazwy sportowe, 3 cm niżej od standardowego) z trwałością w poprzednim było ok, mechanik jak je robiłem po 90k mówił, że wytrzymało tyle co normalne :( Zaleta taka że autko lepiej wygląda( zdecydowanie) i lepiej się dróżki trzyma ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Nie wiem czy taka nieskończoność , zapytaj kogokolwiek co próbował zwiększyć moc w silniku turbo pomijając samo mapowanie które może wycisnąć ok 30% z takiego motoru oczywiście później zabawki robią się coraz droższe i droższe ale jak sie ma pasje i pieniądze to droga łatwiejsza niż za turbianie silnika NA, zeby nie bylo Off topic to takie i takie silniki byly w passacie :) ba nawet 2x Vr6 -2 z każdego rzadka pod nazwą W8 w b5 Fl:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba nie bardzo z tymi silnikami, cos ci sie pokrecilo.

 

zapomialem jeszcze o gamie bardzo ciekawych brzmieniowo (w koncu to polowa lamborghini w golfie :) ) V5, ktore rowniez zaliczaja sie do VR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie wiem czy jakakolwiek z naszych wypowiedzi jest jeszcze związana z tematem B) -a tak przy okazji jeżeli mam zawieszenie sportowe to powinienem się cieszyć czy narzekać ?;[ (czy różni się wytrzymałością od zwykłego ?)

A nie jest tak że C4 z silnikami V6 siedziały nieco niżej od reszty? Przy kilkunastoletnich sprężynach to i tak jest względne ale coś mi się o uszy obiło, chyba że to o sam prześwit chodziło :) Jeżeli charakterystyka resorowania i prowadzenia Ci odpowiada to trzeba się cieszyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mirasek-śpieszę donieść że niesamowicie cieszę się z autka bo po lekturze historii serwisowej okazało się że mam kupę nowych (no dwu-trzyletnich :) ) części a zawieszenie prawie nie śmigane, ba 20 tys temu wymienione kompletne sprzęgło.Co do zawieszenia to ponoć jest niższe od zwykłego o 2 cm ale mierzyłem na innym autku ze zwykłym zawieszeniem i moje stoi wyżej !-może tamto miało już "wymęczone" zawieszenie ?Charakterystyka mi odpowiada-niestety na paru drogach już nie (mam w okolicy dwie kopalnie żwiru i TIR-y "conieco" załatwiły dwie drogi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

"drobne przeróbki" VR6 do 500 km to chyba tylko w NFS bo koszt takiej przeróbki lekką reką ze 30 do 40 tys pln jak sie nic nie wysra po drodze :P no to rzeczywiście drobne :D mozna też jeden strzał dobry z NOS ale sama instalacja na taki strzal nie jest tania :lol:

No kolego nie miałem na myśli "drobnych przeróbek" tylko "dobrych przeróbek" czyli pozostawienie prawie tylko oryginalnego bloku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj