Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niezawodny Volkswagen Passat

162 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:28

Silniki 1.9 tdi na pompowtrysku albo z common rail trzeba wiedzieć że są bardzo czułe na jakość paliwa, a jeśli nastąpi awaria przez złej jakości paliwo to i koszty naprawy są ogromne.

Silnik VW na pompowtryskach należy do najtańszych w naprawie.Czasy gdy jedna sztuka kosztowała ok 2 tyś zł minęły bezpowrotnie i dzisiaj bez problemu można nabyć za podobne lub minimalnie większe pieniądze komplet nowych.Jeśli do niskiej ceny dodać stosunkowo wysoką trwałość,przekraczającą 300 tyś km to nie ma się czego bać.Koszty naprawy pompy w silniku 2,5 gdzie najczęściej usterka dotyczy elektroniki są dużo większe podobnie jak i większe jest ryzyko powstania tej usterki.
Pompowtryski są najoszczędniejszym rodzajem zasilanie diesla i silnik w nie wyposażony zużywa co najmniej 10% mniej paliwa jak adekwatny mocą,wyposażony w pompę.Zakładając że jest to 0,5 l/100km daje zarobić właścicielowi nie mniej jak 20 zł na każdy przejechany tysiąc km co daje oszczędność co najmniej 6 tyś zł,w stosunku do innego diesla przy przebiegu gwarantującym żywotność pompek.Nowy komplet mamy więc za darmo i dodatkowo 2-tyg wczasy dla całej rodziny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niezawodny Volkswagen Passat Dzisiaj, 19:11
  •  

#102 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 14:23

Niezawodny Volkswagen Passat sa oszczedne, ale dzisiejsze generacje CR potrafia jeszcze lepiej wykorzystac energie zawarta w paliwie :D
gdyby do tego dolozyc stara norme toksycznosci spalin z jaka pracowal PD okazalyby sie o kolejne 10% oszczedniejsze.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#103 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 28 grudzień 2010 - 14:51

Niezawodny Volkswagen Passat Golf II posiadał w końcowych latach produkcji już silnik 1.9 tdi.

#104 Share mlodyrolnik2 mlodyrolnik2

mlodyrolnik2
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2010 - 15:04

Niezawodny Volkswagen Passat golf 2 generacji posiadl silniki TDI ale o pojemnosci 1,6litra 80KM 154NM

#105 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 15:06

Niezawodny Volkswagen Passat Nie to nie byl TDI tylko zwykły GTD z komorą wstępną i intercoolerem

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2010 - 15:13

golf 2 generacji posiadl silniki TDI ale o pojemnosci 1,6litra 80KM 154NM

Był taki silnik,wyposażony w turbinę i intercooler,niestety nie był to jeszcze silnik z wtryskiem bezpośrednim.
@brzozak2,PD są wyjątkowo oszczędne(pomijam gorszą kulturę pracy).Jednak przegrały walkę z CR z momentem wejścia normy euro 5,gdyż PD nie jest w stanie obsłuzyć wymaganego przepisami DPF-u.Cóz CR jest w stanie wygenerować więcej cykli podawania paliwa na suw niż PD i dostarczyć paliwo potrzebne na wypalenie zatykającego się filtra DPF,czego PD nie potrafi.
Co do norm,jest to jakaś brednia,skoro silnik spełniający tą wyższą pali więcej od poprzednika.Skażenie środowiska to przecież nie tylko spaliny,ale rosnące ryzyko katastrof ekologicznych przy koniecznym wzroście wydobycia.No ale cóż lobby naftowe,wie co robi.

#107 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:40

a które dzis nie sa?

w golfie mk2 nie bylo silnika z wtryskiem bezposrednim.
moze i wytrzymywaly 500 k km, tylko, ze wszystkie jezdzace maja juz dawno ten przebieg za soba :D
nikt od paru lat nie produkuje wolnossacych diesli, wiec jak mozna osbie takiego kupic? ostatnim produkowanym (z tego co mi wiadomo) byl VW caddy z silnikiem sdi i nikomu takich silnikow nie polecam ;)

Miałem na myśli golfa III,zgubiłem jedną kreskę;D. Natomiast w jaki sposób kupić auto z wolnossącym?Kupić sobie używke(np. golfa V) dla młodego gniewnego porażka, emerytowi co potrzeba więcej??:)

#108 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:48

Niezawodny Volkswagen Passat Golf5 z silnikiem 1,9 sdi jest nie do kupienia,a na 2.0 szkoda kasy.Celuj w polo,jeśli szukasz tego motoru.tam 64 konie jakoś sobie radza.

#109 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:54

Niezawodny Volkswagen Passat Czy napisałem gdzieś o 1.9 sdi??:D Ja nie szukam samochodu

#110 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:59

Niezawodny Volkswagen Passat Sorry,myślałem że ten emeryt o którym wspominałeś to ty. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:11

Niezawodny Volkswagen Passat Ja kiedys jezdziłem audi 80 93r.2.0 benzyna 115km.Palił mi na krótkich trasach (koło domu)9 litrów, a od trzech lat jezdze a3 1,9 tdi 130 km i przy takiej samej jezdzie pali 6,2 ropy, więc różnica spora, a przyspieszenie i osiągi dużo lepsze niż w benzynie, na tą chwile przejechane jest 200 tyś bez żadnej awarii, polecam ten silnik.

#112 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:59

A ja pytałem o różnicę w osiągach Audi A6 2.5 TDI i 2.8-gościu twierdził że objeżdżał benzynę jak chciał...

To jest bardzo ciekawe co napisałeś... Miałem Passata B4 2.8 VR6 174 KM to taki 2.5TDI to se mógł pomarzyć żeby mnie w lusterku zobaczyć... Wiesz no czasem mówiłem leć leć bo wiem ze miski stoją, albo czasem krajobraz się oglądało.. a potem taki cieszy się jak dziecko ze VR-a wyprzedził... A co największe zaskoczenie moje było po kupnie to ze jak spokojnie się jechało i tak do 120km/h to spalanie poniżej 8l/100km no ale jak sie jechało tak normalnie jak na te auto przystało to max 13 l.

#113 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:11

Niezawodny Volkswagen Passat Właśnie o to chodzi że gościu próbował mnie wyśmiać (taki wiejski cwaniaczek-no ale @jaro na język nie choruje więc nie do końca mu się to udało :D )-gdy powiedziałem że średnio pali mi 10 l-ogólnie rzecz biorąc wiem jedno-w rzeczywistości diesel nie pali tak mało a benzyna tak dużo jak to się ludziom wydaje.

#114 Share weronika

weronika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 22:21

Niezawodny Volkswagen Passat A jaka jest różnica między TDI SDI i zwykłym D ?

#115 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 22:45

Niezawodny Volkswagen Passat bezposredni wtrysk paliwa w sdi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#116 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:19

Niestety porównanie Mondeo do Passata nie jest możliwe,gdyż w 10 roku użytkowania wszystkie egzemplarze tego pierwszego zżarła korozja,a to co jeszcze się porusza przeszło nie mniej jak dwa remonty kapitalne nadwozia i jeden pozostałych elementów.W tym samym czasie tj. po 10 latach właściciel Passata ma prawo stwierdzić ze jego pojazd nareszcie jest dotarty. ;) co objawia się powiększeniem luzów montażowych o 0,001 mm,wzrostem mocy i zmniejszeniem spalania przy prędkości 180km/h, do poziomu zużycia paliwa przez Mondeo pracującego na wolnych obrotach. ;)
P.S.10-letnie Mondeo ma tylko to wspólne z "flotą", ze jest spławiane przez kolejnych mechaników gdyż nikt nie jest w stanie zagwarantować miesiąca bez niespodzianek.

Nie miałem do czynienia z Mondeo którejkolwiek generacji, jednak mimo tego, jakoś nie jestem przekonany w prawdziwość tego co piszesz o tym aucie :P

#117 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:36

Niezawodny Volkswagen Passat ciekawe dlaczego gro osob (czyli wszyscy co nie maja VAGa) jest takich glupich i nie jezdzi passatami ;)

#118 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:29

Niezawodny Volkswagen Passat bo jeżdżą jedyną słuszną marką czyli... każdy wg własnego uznania, ale do mnie mniej 1KM/10kg nie przemawia :)

#119 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:34

Ja kiedys jezdziłem audi 80 93r.2.0 benzyna 115km.Palił mi na krótkich trasach (koło domu)9 litrów, a od trzech lat jezdze a3 1,9 tdi 130 km i przy takiej samej jezdzie pali 6,2 ropy, więc różnica spora, a przyspieszenie i osiągi dużo lepsze niż w benzynie, na tą chwile przejechane jest 200 tyś bez żadnej awarii, polecam ten silnik.

wiesz jednak to roznica 15km.
tak ogolnie to jezdzilem tym autem z silnikiem 2.0 115 km i to jest dobry pocisk ale ze wiekszosc ludzi nie potafi jezdzic benzyniakami i mula silnik nie przekraczajac 2500obr/min to i sie nie dziwie ze maja kiepskie osiągi.

dodam ze silnik audi 1.8T 150km w A6 jest boski do agresywnej jazdy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:39

A jaka jest różnica między TDI SDI i zwykłym D ?

TDI-disel z turbiną
SDI-disel wolnosący, straszny muł