Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niezawodny Volkswagen Passat

162 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2010 - 09:49

Jaro, 5lat ,140 tyś przebiegu i dalej dziewica.W 2000 r wraz z modelem FL wyeliminowano problem szybko zużywających się wahaczy.

@Xemit taki przebieg to nic nadzwyczajnego. Brat w KIA CERATO po 180,000km wymieniał dopiero sprzęgło. Amortyzatory trochę wcześniej.

140-180tys tak...ale nie ponad 300!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niezawodny Volkswagen Passat Dzisiaj, 22:56
  •  

#62 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 10:08

Niezawodny Volkswagen Passat Przy raczej słabszych autach te 200k km i może więcej można zrobić na jednym sprzęgle, u mnie 230k km i sprzęgło fabryczne, u Ojca prawie 300k km i sprzęgło fabryczne choć wybitnie nieszanowane ale za to motor osiołek <_<

#63 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 10:15

Niezawodny Volkswagen Passat Moja była Ibiza GTI 200k przebiegu i sprzęgło śmiga jak trzeba <_<

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2010 - 10:33

Niezawodny Volkswagen Passat A u mnie w Mazdzie 60,000km i zaraz wymieniać trzeba <_< :P :D

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 10:37

Niezawodny Volkswagen Passat Xemit-Twoje szczęście że mieszkasz w zachodniej Polsce i przygotowujecie się do Euro <_< (a przynajmniej drogi )-u mnie niestety drogi są pooodłej jakości-chłopak sąsiada pracuje w warsztacie w pobliskim miasteczku więc jakie zawieszenia się sypią najbardziej to wiem , że tak powiem z pierwszej ręki-no i niestety Audi A4 i Passaty królują .

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 11:52

chłopak sąsiada

moze wschod drog nie ma dobrych, ale za to nowoczesne podejscie do tolerancji <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2010 - 13:14

Xemit-Twoje szczęście że mieszkasz w zachodniej Polsce i przygotowujecie się do Euro <_< (a przynajmniej drogi )-u mnie niestety drogi są pooodłej jakości-chłopak sąsiada pracuje w warsztacie w pobliskim miasteczku więc jakie zawieszenia się sypią najbardziej to wiem , że tak powiem z pierwszej ręki-no i niestety Audi A4 i Passaty królują .

Jaro z tą pierwszą ręką bym polemizował,tym bardziej ze wszystkie pojazdy które posiadam mają założone ramki reklamowe na tablicach rejestracyjnych z logiem serwisu VW-Audi-Seat-Skoda i dziwnym zbiegiem okoliczności właściciel tego serwisu ma takie samo nazwisko jak ja :P

#68 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:07

moze wschod drog nie ma dobrych, ale za to nowoczesne podejscie do tolerancji :P

Nie wiem o czym ty myślisz <_< ale ja od razu się domyśliłem że chodzi o jego syna :D
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:14

Niezawodny Volkswagen Passat @Brzozak-muszę z przykrością <_< zauważyć że na północy Polski zwrot "chłopak sąsiada" kojarzy się już tylko z jednym...no cóż-tolerancja :P .
@Xemit-wow-ramka rejestracji w MTZ-ecie z logiem Skody :D -no ale tak poważnie to może i teraz się te zawieszenia poprawiły-ale jakoś tak większe zaufanie mam do aut (oczywiście zadbanych !!! ) z czasów gdy auta owe były projektowane ze sporym zapasem wytrzymałości.

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:17

Niezawodny Volkswagen Passat no coz u nas nazywamy rzeczy po imieniu <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:25

Niezawodny Volkswagen Passat No cóż, jeżeli u was co drugi gospodarz ma "chłopaka" to pogratulować,pogratulować...<_< (robimy koniec OT ?)

#72 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:27

Niezawodny Volkswagen Passat nie wiem skad taka statystyke wyciagnales, ja tam nie ogladam sie za chlopakami, to nie wiem ilu gospodarzy ich ma <_<

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:28

Niezawodny Volkswagen Passat Co trzeci ?<_<

#74 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:34

Niezawodny Volkswagen Passat @jaro z calym szacunkiem, ale chyba brakuje ci juz pomyslu na cieta riposte <_<

#75 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:36

Niezawodny Volkswagen Passat To może ja to skończę <_< W Passacie B5FL i B6 tak samo są wahacze?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#76 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:40

Niezawodny Volkswagen Passat A co ja Wujek Mistrz Ciętej Riposty jestem ? <_< -ja tam się nie silę-jakbym się silił to pewnie i posty miałbym bardziej doszlifowane i zjadliwe-a tak to po prostu coś tam odpalę i tyle-wiesz Bogu co boskie cesarzowi co cesarskie...:P

#77 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:42

A co ja Wujek Mistrz Ciętej Riposty jestem ? :P

no wiesz do tej pory mozna bylo odniesc takie wrazenie <_<

#78 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2010 - 16:46

To może ja to skończę <_< W Passacie B5FL i B6 tak samo są wahacze?

Wahacze występują w zasadzie w każdym samochodzie,gdzie zastosowano niezależne zawieszenie. W VW b5/b5fl zastosowano zawieszenie wielowahaczowe,które zapewnia nienaganne zachowanie samochodu na drodze i pewność prowadzenia.Niestety takie zawieszenie kosztuje i w ramach oszczędności wycofano się z takiego rozwiązania i przednie zawieszenie B6 a prawidłowo 3c przybliża je raczej do poziomu B4 i jest uważane za krok w tył.
Dzisiaj na rynku można kupić oryg. wahacze Lemfordera za nieduże pieniądze,zmodernizowane pod model 3BG/fl, a pasujące również do starszego 3b/b5 ,które zapewniają długi okres między naprawczy.Jeśli ktoś szuka oszczędności i stosuje badziewie za 300-400 zł lub oszczędza na kompleksowej wymianie nie zdając sobie sprawy ze pozostawienie jednego zużytego elementu niszczy błyskawicznie pozostałe,narzeka na zawieszenie,zupełnie niesłusznie.
Wszystkim szukającym aut z trwalszym zawieszeniem polecam Alfę lub np.Peugeota :P
Co do awaryjności Passata polecam raport Dekry,segment aut klasy średniej.Wyniki Passata i wszelkiej maści produktów VW zdają się obalać zasłyszane mity.
http://automotiveblo...sci-dekra-2011/

#79 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 17:47

Niezawodny Volkswagen Passat Obiegowa opinia jest taka (wiem że obiegowa to obiegowa) iż trwałość remontowanego zawieszenia wielowachaczowego w autach koncernu VAG to ok. 40-50 tys km (oczywiście na polskich drogach)-nie wiem jak jest naprawdę (i przyznaję się do tego gdyż nie prowadzę żadnego warsztatu naprawczego)-ale gdy szukałem ostatnio auta na zimę paru znajomych mechaników i zaprzyjaźniony właściciel sklepu motoryzacyjnego jak również lektura paru for internetowych skutecznie odstręczyło mnie od zakupu Audi A6 C5 (czy też czegoś podobnego )-ogólnie nic przeciw autom tego koncernu nie mam-ba miałem już kiedyś Transporterka który był super ,jak również sporo jeździłem Golfem 3.Niestety jak czytam wypowiedzi właścicieli nowych aut to ciągle przewija się jedno słowo-serwis,serwis,serwis-a ja niestety wolę z serwisem mieć jak najmniej wspólnego-wiem po prostu czemu w/w służą i nie jest to szeroko rozumiana pomoc klientowi a raczej wręcz odwrotnie :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2010 - 17:59

Niezawodny Volkswagen Passat Morał jest powszechnie znany,to mamy za darmo co zrobimy sami :D
Nie taki diabeł straszny na jakiego wygląda,troszkę odwagi,laptop z wgranym programem VAG i odrobina znajomości mechaniki,a koszty serwisu zminimalizujesz.
a szkoda ze nie kupiłeś A6,najlepiej ze 131 km silniczkiem 1,9 gdyż to bardzo poczciwy samochód,który cieszy kolejnego właściciela,choćby z tego powodu że z korozją jest na "pan" a poziom bezpieczeństwa i jakość użytych materiałów,jest klasą samą w sobie.