ursus1634

Żniwa 2007

Polecane posty

MarcinPykuS    68

Ja jestem zadowolony...a plony były takie...:

 

- 5 ton pszenżyta z hektara

 

- 4 tony pszenicy z hektara

 

- 1.8 tony jęczmienia z hektara - mogło być dużo dużo lepiej...ale ważne że chociaż tyle było... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Ja gdzieś przeczytałem że w województwie lubelskim ten rok może zostać uznany za dobry bo średni plon z hektara wynosił około 3t. Ja też jestem a tego województwa ale jak u nas tyle by było to byśmy sie zapłakali z rozpaczy.

Pszenica ozima ok. 5.5 t/ha

Pszenżyto ok. 6t/ha

Jęczmień jary ok. 4.5-5 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pszenica ozima 7 ton pszenżyto ozime ok. 6, 6.5, rzepak ozimy 2,5 , jęczmień jary 4 do 5 owies ponad 5 woj podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

rzepak 1,9 t gradobicie mogło być koło 3,5

pszenica 5,1 mogło być 5,5 jakby nie ten grad choć na niektórych kawłkach było koło 7

kukurydza około 7,5 suchej

buraki cukrowe ok.70 t/ha dokładniej napiszę jak zabiorą koło 10grudnia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W tym roku wszędzie mieliśmy łubin na przyoranie.

 

Ale nic nie pobije naszych zbiorów sprzed dwóch lat - z 8 ha prosa zebraliśmy 700 kg (średni plon powinien wynosić około 2 t/ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ja raz zebralem ha 17 ton kukurydzy;P wynik bajka szkoda ze 50 % :lol: wilg

 

a tne rok klasuje sie miedzy 11- 14 ton z naciskiem na 13-14;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecewo    0

jęczmień jary 5,5tony z hektara

pszenżyto ozime 3tony

mieszanka 5 ton

grzyby szalały że ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
jęczmień jary 5,5tony z hektara

pszenżyto ozime 3tony

mieszanka 5 ton

grzyby szalały że ho ho

co do grzybów to racja, bo zima była późna, oziminy się rozrosły (już lepsze były te siane w późniejszych terminach), a niestety ochrona fungicydami nie wszędzie jest na włsciwym poziomie, przynajmniej u nas- żadna :)

ąle za to kukurydza urosła na 3,5 m ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

tegoroczne żniwa były bardzo chojne dla nas pszenica ozima sypneła ok 8T z hektara , rzepak 5.5 t z hektara

jęczmień 6T z hektara jednym słowem ładnie sie powiodło w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

U mnie zboża zimowe bardzo dobrze sypały z jarymi było beznadziejnie tylko pogoda w żniwa była banalna raz deszcz raz sucho i na zmiane. A o ulewach nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

U mnie pszenżyto 4-5 ton z ha, owies 4 tony.Ogólnie jestem zadowolony, tylko że jest jeden problem....juz we wrześniu miałem magazyny pozamiatane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie w tamtym roku żniwa były lepsze zboża było tyle że nie mogło się zmieścić w stodole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie w tamtym roku żniwa były lepsze zboża było tyle że nie mogło się zmieścić w stodole, w tym roku trochę słabiej sypały zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

U nas świetnie bo... żniw nie było.

 

Na obu polach, które obecnie uprawiamy, rosła mieszanka łubinu z gorczycą, więc w sierpniu wszystko przejechaliśmy Orkanem i zaoraliśmy. A za rok pszenica, proso i ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

pszenica ozima TONACJA - 8 t/ha

pszenżyto WITON - 5,5 t/ha

jęczmień JUSTINA - 5,5 t/ha

burak cukrowy - 77 t/ha

 

mogło być lepiej (10-20%) gdyby deszcz po czerwcowej suszy spadł 2 tygodnie wcześniej


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

U nas nie ciekawie conajmniej od 30 do 50 % mniej efekt przymrozki wiosenne.

Znajomy z 9 ha wymłucił 6 ton przenicy masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1
U mnie plony były słabe przynajmniej o jeden rozrzutnik mniej niz w tamtym roku. A sypało mi:

1,5 ton żyta na hektar

3tony owsu

3 tony pszężyta.

 

 

Ahaa. niezle... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

u nas to kompletna beznadzieja można powiedzieć, kosił u nas kolo bizonem który tak kosił że zaje*ały mu sie sita i prawie całe zboże wyrzucał z tyłu, skapnął sie dopiero ze coś jest nie tak jak otworzył zbiornik by zajrzeć, powiem tak: facet nam wyj*** ponad 2 tony zboża na pole jeżdżąc jak głupi i na końcu powiedział: ciesz sie że masz skoszone :angry: myśleliśmy ze gościa normalnie żywcem przepuścimy przez ten kombajn, po drugie to to ze prawie ciągle padał deszcz i jak w końcu nadeszły jakieś dni pogody to okazało sie że ponad 1/3 pszenicy wymłócił nam deszcz, masa pszenicy leżała na ziemi, jak ludzie wjechali w pole kombajnami to masowo zaczęli sie topić, jednym słowem żniwa 2007 to była normalnie: POEZJA ! ! !

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj