zorak

Śrutownik do zboża

Polecane posty

zorak    2

Na szybko potrzebuje kupić śrutownik do zboża i tu przydały by się wasze opinie co i jak :) Śrutownika używam raz czasem dwa razy w tygodniu i tygodniowo ok tony ziarna ma przerabiać. Chętnie skorzystam z podopowedzi jaki wybrać. Interesuje mnie używany chyba że ceny nowych są przystępne. Czekam na szybki odzew. Dzieki bardzo

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=118556091 coś takiego ??

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=118522487 a moze to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

polecam bijakowy ssaco tloczacy:)

sam mam taki ktory bije zboze do mieszalnika.

silnik 7.5kW - wydajnosc tona w 1.5h, wydajnosc takiego samego z silnikiem 11kW - tona na godz.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
polecam bijakowy ssaco tloczacy:)

sam mam taki ktory bije zboze do mieszalnika.

silnik 7.5kW - wydajnosc tona w 1.5h, wydajnosc takiego samego z silnikiem 11kW - tona na godz.

no właśnie dlaczego ten z silnikiem 11 kw ma mniejszą wydajność mam taki.

Ja osobiście polecam gniotownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Również polecam gniotownik sam mam z siłnikiem 5,0 kw i ma wydajność 2 tony na godzine.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jest jedna sprawa nie podałeś czy masz mieszalnik pasz czy mieszasz sam na klepisku czy jakoś tak. Bo jak masz mieszalnik to polecam ssąco tłoczący ewentualnie sam tłoczący ale wtedy musisz wsypać zboże do skrzyni zasypowej rozdrabniacza a jak nie masz mieszalnika to pozostaje ci zwykły rozdrabniacz coś w tym stylu co dałeś linki na allegro. Ale prawdę mówiąc na twoje potrzeby wystarczy zwykły Bąk tylko z silnikiem 7,5 KW, to tą tone powinieneś przepuścić w nieco ponad godzinę mówię owszem o pszenicy dla mieszanki czy jęczmienia jest to czas dłuższy. Ja np. bijakowym ssąco tłoczącym 11kw miołłem do 1,5t/h pszenicy a teraz 15kw jak wywale chwytacz kamieni to nawet 2,4t/h pszenicy poleci z chwytaczem do 2ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

byłem wczoraj oglądać ten śrutownik http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=118522487 i tak jak w opisie napisane jest w świetnym stanie. Silnik 11 KW, zasyp ok 100 kg, odbiór na 2 worki ale do przerobienia żeby leciało na pryzme. A jeśli chodzi o to czy mam mieszalnik to nie. Ojciec do tej pory nie miał a ja nie kupuje bo stopniowo bedziemy likwidować swinki więc mija się z celem zakup mieszalnika. Ceni się za niego 1.400 zł - chyba dziś po niego pojadę, jeszcze przemyśle i pooglądam może coś innego znajdę.

Mam jeszcze jedno pytanko - jak drobno rozbija zboże taki bijakowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

wszystko zależy od tego jakie sita założysz i czy bijaki mają jeszcze krawędź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To myślę że taki z silnikiem 11kw powinien tą tonę w godzinę spokojnie przemleć a może i nawet w 50 minut ja jak sprzedałem swojego bąka z silnikiem 7,5kw to gość był tak zadowolony bo wcześniej miał na kamienie i 100 kilo mieszanki szło mu godzinę a Bąkiem w ten czas ponad 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Do wrzesnia meczylem sie kamieniowym. Godzinz spedzalem w garazu.

Teraz mam mieszalnik i robota idzie duzo szybciej.

Zorakowi radzilbym gniotownik. Slyszalem, ze krowom lepiej robic pasze wlasnie nim itp.

Ale ten co kupiles narazie powinien wystarczyc

 

Pozdrawiam

 

Abuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
polecam bijakowy ssaco tloczacy:)

sam mam taki ktory bije zboze do mieszalnika.

silnik 7.5kW - wydajnosc tona w 1.5h, wydajnosc takiego samego z silnikiem 11kW - tona na godz.

 

 

no właśnie dlaczego ten z silnikiem 11 kw ma mniejszą wydajność mam taki.

Ja osobiście polecam gniotownik.

 

@ tomek: przeczytaj post yacentego jeszcze raz <_< Ja to co on napisale rozumiem w ten sposob:

7,5kW - 1t/1,5h

11kW - 1t/1h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czy posiada ktoś kosz zasypowy w zestawie ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym wyposażony w wagę ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LII    0
czy posiada ktoś kosz zasypowy w zestawie ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym wyposażony w wagę ?

jak chcesz mogę ci taki kosz na500 kg zrobić kwestia czy chcesz z wagą dynamometryczną [mała dokładność] czy elektroniczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Potrzebuje kupić nowy śrutownik ssąco tłoczący bijakowy 11-15 kW z mieszalnikiem 2 tony. Stary z silnikiem 7,5 kW i mieszalnikiem 300 kg jest trochę za mały.

Proszę o podpowiedzi jakiej firmy wybrać i jakie są ewentualne ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Po długim namyśle i przeliczaniu kasy kopiłem nie markowy to fakt ale jestem zadowolony cały zestaw kosz przyjęciowy śrutownik 11kw i mieszalnik wszystko narazie dobrze hula ceny nie podam aktualnej bo się wszystko zmienia, firma agropart partynia znajdziesz tez w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

A jakie macie sita w tych śrutownikach? 2mm, 3mm 4mm czy większe? Jak jest np z owsem na 3mm? Jaka wydajność przy 11kW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność zależy od kilku czynników i nie da się jej określić dokładnie np. stan sit, bijaków wilgotności zboża zdarza się nawet że śrutownik potrafi się zaklejać a wtedy wydajność spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

To może pytanie trochę inaczej skonstruowane: jakie sita macie w swoich śrutownikach? I co głównie śrutujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Odpowiem również inaczej jak każdy rolnik co mam to śrutuje, jest owies to staram się go mieszać nie dużymi partiami aby nie pozaklejać śrutownika i nie stać tam całego dnia, do mieszalnika i do domu na agrofoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj