Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podajnik / przenośnik do słomy / siana

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:14

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Witam czy ktoś coś takiego posiada w swoim gospodarstwie? Oryginał, a może ktoś sam robił i może udzielić wskazówek jak się do tego zabrać i czy wogóle się opłaci. Musiał by podnosić na jakieś 6 metrów no może 5 :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podajnik / przenośnik do słomy / siana Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:52

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Do małej kostki to się chyba już nie opłaca...ja już myślałem o czymś takim ale zaczołem rolować siano w bele i jest lepiej nie trzeba się tyle narobić.

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:01

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Masz na myśli stertnik?? Ja mam takie coś. Stoi nieużywany od kilku lat.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 12:49

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Też taki mam, jest regulacja wysokości zrobiony z blachy - ocynk. Też sobie odpoczywa:)produkowało go bodajże przedsiębiorstwo "warta" czy jakoś tak - mam chyba gdzieś jeszcze instrukcję:lol:

#5 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 22:55

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Też bym wolał robić duże bele, ale niestety zaopatrujemy kilka stadnin które chcą odbierać tylko małą kostkę. W tej chwili zbieramy ok 9 ha łąk ( x 2 pokosy) + jakieś 15 ha słomy. Może nie za dużo ale zawsze by to coś przyspieszyło zbiór i trochę mniej wysiłku. A poza tym zapowiada się na jeszcze więcej.
Jeśli ktoś może mi pomóc odnośnie budowy czegoś takiego to będę wdzięczny. A może chcecie sprzedać te swoje nieużywane to czekam na ofertę ;)

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 23:18

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Ja go nei sprzedam bo nikt mi tyle za niego nie da ile bym chciał. Jak go potne na kawałki będę mieć trochę materiału na wykorzystanie do czegoś innego. Koła już wykorzystałem do dwukółki. Ucho od zaczepu tak samo.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 23:38

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Szkoda, a powiedz jak długi on jest i jak wysoko podnosi? Silnik dużej mocy? Przekładnia to jakiś motoreduktor czy zwykła pasowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 23:56

Podajnik / przenośnik do słomy / siana U mnie pracował silnika 3kw (akurat taki mam poprostu) lub z młocarni. Jest możliwość napędu z ciągnika przez WOM.
Przekładnia pasowa.
On ma chyba 10m długości i na jakieś 5 może nawet 6 m da rade. Jest on łańcuchowy więc pęczki da rade ładować (sprawdzone ;))
Wuj miał pasowy to się nie dało.

bullet_black.png

#9 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 00:26

Podajnik / przenośnik do słomy / siana yhym, dzięki za info właśnie też potrzebuje tak na 5- 6 metrów czyli trzeba około 10 długości tak jak piszesz. Znalazłem na allegro za 3000 zł myślicie że samemu robić wyszło by taniej? ;)

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 10:03

Podajnik / przenośnik do słomy / siana 3 tys?? hmmm może bym i sprzedał.

bullet_black.png

#11 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 11:47

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Oglądałem go i powiem że fajny sprzęt. Całość się obraca dokoła osi, podwozie na 3 kołach, regulowana wysokość tego słupa głównego no i oczywiście kąta. Wszystko bardzo fajnie lekko się przestawia. Do remontu jest prowadnica łańcucha. A ty jakiej masz produkcji? Może masz jakąś fotkę?

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 15:58

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Tu go kawałek widać http://www.agrofoto....kosiarka-konna/
Nie mam innej fotki. :mellow:

bullet_black.png

#13 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:39

Podajnik / przenośnik do słomy / siana kosiarka z tego co widzę chyba firmy FAHR :mellow: a to ten co ja widziałem to zupełnie inna konstrukcja, przedewszystkim lekka. Środkiem idzie łańcuch i z niego wystają zęby i one zabierają kostki słomy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:57

Podajnik / przenośnik do słomy / siana Bo to taśmociąg do słomy luźnej ale kostki tez da rade lądować. Kiedyś jak stał ustawiony na podwórku to ładowałem nim kostki na oborę.

bullet_black.png