Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy IBIS L 3+1

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karat7

karat7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 22 grudzień 2010 - 21:15

Nowy IBIS L 3+1 Witam.Nie chodzi mi co byście polecili w zamian,tylko czy ma ktoś taki pług i jak się on sprawuje.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy IBIS L 3+1 Dzisiaj, 09:07
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 22 grudzień 2010 - 21:39

Nowy IBIS L 3+1 ja mam 3+1 jestemz niego 100% zadowolony,poniewaz ma rozstawiana ilosc orki na skibach oraaz nie jest zbyt ciezki(990kg)jak chcesz brac nowy bierz z vario czyli on pomaga w obrocie (ciagnnik ma lzej) jak bys mial wiecej pytan pisz na PW to ci odpowiem :lol:

#3 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:11

Nowy IBIS L 3+1 Damian, wersja vario to wersja z bezstopniową regujacją szerokości orki za pomocą hydrauliki (od 30 do 50 cm na jeden korpus), a nie jak ty napisałeś "on pomaga w obrocie". "Pomoc w obrocie" mają również pługi bez vario.

#4 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:37

Nowy IBIS L 3+1 damian a miałeś wcześniej jakiś pług zagranicznej firmy? Ja to bym prosił o opinnie kogoś kto miał zagraniczny pług o kupił ibisa bo tez zamiaruje kupic pługi. Jaki polecacie ze zmienną szer orki hydrauliczną czy na każdym kospusie bo słyszałem że jak siłownik bedzie miał słabe uszczelniacze to potem może nie trzymać za dobrze i z pole wychodzi nie wiadomo co.

#5 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 10:17

Nowy IBIS L 3+1 Tu nie o siłownik chodzi że nie będzie trzymał" ale o całą geometrie pługa w vario wszystko będzie ładnie pięknie do puki będzie nowe , bo poxniej jak już sworznie i tuleje się troche powycierają to pług siłą żeczy będzie na polu myszkował" tam gdzię będzie lżej minimalnie (tyle ile wyrobine luzy pozwolą) sam się zwęży" a tam gdzie ciężej sam się rozszerzy mam UG atlasa 5 i już się z tym bawiłem , wkońcu wyjąłem sworzeń od mniejszej ramy i zespawałem obydwie (ramy ) tą cięńszą i grybszą ze sobą a siłownika to teraz używam tylko do składania lub rozkładania pługa (transport / praca) i na polu równiutko bo przedtem to masakra była raz 3 korpus zabierał ślad ciągnika raz 5 :lol: no ale pług sporo wyorał i tak złego słowa o nim powiedzieć nie mogę , to tylko maszyna i wszystko ma sie prawo zużywać .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#6 Share karat7

karat7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 23 grudzień 2010 - 14:09

Nowy IBIS L 3+1 Chodzi o pług Ibis L3+1 waga 1150 kg na kołkach i tylko o niego.

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 17:06

Nowy IBIS L 3+1 Mam i nie narzekam, kryje ładnie, zagłębia się dobrze, czy idzie lekko, czy ciężko to nie wiem, bo nie mam porównania. Po wyoraniu 30 ha IV i V klasy ziemi dłuta jeszcze nie odwracane, aczkolwiek na orki siewne trzeba będzie obrócić. Jak dla mnie dobrze to świadczy o trwałości stali. bo wiadomo, że im słabsza ziemia tym gorzej dla elementów roboczych maszyny ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:59

Nowy IBIS L 3+1 zetor moj wujo mam overuma 5 ale zwykla jest on 98rpk i od nowosci ie wymieniane lemieszetylko dluta a chodzil on przez 5 lat w pgr

zetor moj wujo mam overuma 5 ale zwykla jest on 98rpk i od nowosci ie wymieniane lemieszetylko dluta a chodzil on przez 5 lat w pgr

kolego saherb dziekuje ze mni poprawiles poniewaz mi sie wciaz mylilo ;)

#9 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:57

Nowy IBIS L 3+1 u mnie w ibisie dluta zuzywaja sie szybciej na ciezkiej ziemi niz na lekkiej, i jak to ma byc dobra stal skoro te dluta sa ostrzone na frezarcej jakiejs.

#10 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:17

Nowy IBIS L 3+1 Panowie nie ma co narzekac nie jest zle dobrze ze cany nie sa az tak straszne jak do zagranicznych ale fakt dluta mocniejsze powinny byc :P

#11 Share kuba5r

kuba5r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 13 luty 2011 - 11:37

Nowy IBIS L 3+1 .

Edytowany przez kuba5r, 05 kwiecień 2011 - 20:39.

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:52

Nowy IBIS L 3+1 Jak jest pierdoła to i nie umie ustawić. Niech najpierw przeczyta instrukcję a potem zabiera się za oranie, fakt ustawienie zajmuje trochę czasu, ale potem pług sam trzyma się prosto i nie pływa.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#13 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 23 marzec 2011 - 12:02

Nowy IBIS L 3+1 czym się różni IBIS L od IBIS M ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:24