Gość Profil usunięty

Uprawa pod ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    161

@limusine u mnie to samo. Kiedy chcesz to kopać? Najkrótszy okres karencji ma Aramo 35 dni a agil 40. Pantera ma 69. Ja kupiłem titusa bo mi jakieś pojedyncze inne wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jak bedzie cena to jak najszybciej :D Dziś agilem prysnąłem zobaczymy co to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxin    0

Witam,

jaka jest minimalna wielkość ziemniaka do oprysku po wschodzie?? Czy jeżeli nie było oprysku przed wschodem jest sens pryskać mieszanką Titus® 25WG + SENCOR 70 WG.

Mam problem z dużym zachwaszczeniem pola (skrzyp + perz), niestety nie zostało dobrze obrobione na jesieni i wiosną a ja dostałam problem do rozwiązania.

Co radzicie w takiej sytuacji?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

skrzyp to niech sobie rośnie bo z nim nic nie zrobisz. A perz to jakiś grminicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89
Napisano (edytowany)

Witam,

jaka jest minimalna wielkość ziemniaka do oprysku po wschodzie??

optymalna 15-20cm

 

Czy jeżeli nie było oprysku przed wschodem jest sens pryskać mieszanką Titus® 25WG + SENCOR 70 WG.

jak najbardziej tak! sam tak robie na powierzchni ok. 8ha, na reszcie pryskałem przedwschodowo - co się okazało niepotrzebnie.

;)

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Panowie, chcę opryskac Stomp'em jeśli ziemniaki są na wierzchu to im to nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

raczej zaszkodzi. Stomp jest przedwschodowy.

@pawelec po co jej mieszanka skoro pisze że perz i skrzyp. Chyba że ma inne chwasty a tego nie napisała.

@maxin twoje ziemniaki zapewne są na wierzchu? Bo jeżeli to byłby dopiero początek wschodów to zawsze można roundup

A duże zachwaszczenie to pojęcie względne. Dla jednych będzie "łąka" a dla drugich 10 chwastów na m.kw.

I jeżeli ty masz "łąkę" to sencor nawet nie doleci do ziemi a jest głównie pobierany przez korzenie. Napisz w jakiej fazie rozwojowej są inne chwasty. Bo mogą być już za duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxin    0

@saszeta ziemniaki są na wierzchu ale tak w przedziale 5-15 cm, dla mnie to właśnie "łąka" :) jak ziemniaków i ziemi nie widać spod chwastów.

U nas są słabe gleby a do tego pole na którym są teraz ziemniaki zostało w tamtym roku wydzierżawione od kogoś kto się nie wcale nie zajmował. Mam w ogóle taki problem że pracuję i mam trochę mało czasu na bieganie z "motyczką" a na takie chwasty tylko pewnie taki sposób byłby najlepszy.

Co do chwastów to jestem w stanie ocenić tylko za pomocą wysokości:

perz od 5 do 15 cm

skrzyp ok20 cm

i jeszcze się lebioda trafia ale ona tak max.15 cm

 

Dopiero od tego roku niespodziewanie zajęłam się pomocą i pracą na gospodarstwie więc jestem jeszcze mocnooooo zielona :) i jak bym coś myliła i przekręcała to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

tak myślałem że to był ugór wcześniej. Z lebiodą już nic nie zrobisz chemicznie. A perz to jakiś oprysk do jednoliściennych. Najlepiej agil w dawkach dzielonych tzn 2x 0.6l/ha w odstępie 14 dni. Ewentualnie 1 raz 1.5l/ha. Na skrzyp to tylko wapno ale to po zbiorach ziemniaków. Nie ma tam drutowca lub pędraka? Bo może się okazać że gra nie warta świeczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxin    0

co to " Nie ma tam drutowca lub pędraka? "

bo pędraki to mi się z chrabąszczem kojarzą :P

 

pewnie nic tylko spróbuje zorganizować ludziki z motyczkami i ............. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

w ziemi robaki które lubią takie tereny i robią ogromne szkody w ziemniakach. Pędrak jest w ziemi a jego rodzic jest chrabąszczem ;). Drutowiec zresztą podobnie. Perzu nie zlikwidujesz motyczką. Raczej będzie go więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

lebiode w wysokosci 15cm polozysz w dawce 300g sencoru.prznajmniej u mnie w lordzie po tej dawce liscie sie zwinely i jak na razie staja same lodygi,pryskalem 2 tyg temu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ale poszło do ziemi. Chociaż 15cm to już dosyć duża. Może spróbować ale zamiast titusa to np. fusilade bo sporo tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Co do zwalczania lebiody to polecam Titus + Mistral.Nigdy mnie jeszcze ta mieszanka nie zawiodła.Mozna ją stosować od 10 cm do fazy przed kwitnieniem ziemniaka.Dawka zależy od odmiany i wielkości ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

saszeta a jaka dawka na perz wystarczy?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja od 8 lat stosuję agil. Dawka 1.5l a dzielonych też daję że wychodzi 1.5l. Fusilade napisałem przykładowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

mam pytanie odnośnie sroka SENCOR, czy lepiej pryskac ziemniaki przed obradleniem czy po?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

witam, jak reaguje odmiana TAJFUN na mieszanke titus+sencor/mistral po wschodach ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Normalnie kolego........bez żadnych obaw możesz pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

po. Przed redleniem nie ma sensu

 

mozna tez i przed koncowym obredleniem. robilem tak wielokrotnie w przypadku kiedy jakies nawałnice rozmyły w znaczacym stopniu redliny, tylko trzeba zachowac rozsądny odstęp między redleniem i opryskiem aby środek zadziałał.

teraz po formownicy to zupelnie inna bajka.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Moim zdaniem najlepsze efekty daje pryskanie na chwasty przedwschodowo.Po uprzednim obrodleniu i na wilgną ziemie Afalon w dawce 3 litry na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam kupiłem dzis dwa sirodki Afalon + command , chce opryska ziemniaki wczesne i puzne tylko martwie sie co bedzie jak afalon ma 90 dni karencji a ja po 60 dniach chcialbym juz kopac .. doradzcie cos ,

i jeszcze jedno pytanie na jednym polu mam w h... prosa czy te sirodki go zniszcza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj