Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rasa Czerwona Norweska (NRF)

124 odpowiedzi na ten temat

#41 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:39

Wstaw fotki tych swoich NRF'ów czekam na nie z pół roku .Ja też mam 15 zacielonych norwegami zobaczymy co to z tego bedzie

NRF wg PFHBiPM ma prawo mieć 25% JE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rasa Czerwona Norweska (NRF) Dzisiaj, 11:58
  •  

#42 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, dobra książka, film, rolnictwo

Napisany 28 maj 2012 - 00:26

Rasa Czerwona Norweska (NRF) A jak ze zdrowotnością u tych norweskich?

#43 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 06:57

Rasa Czerwona Norweska (NRF) q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 13:19.

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 maj 2012 - 08:11

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Związek już nie raz pokazał, że jest mało obiektywny, zdrowotność i żywotność jest dużo lepsza niż HFów u nas pokolei ludzie się na szwedki przestawiają bo wolą mieć 500l mniej mleka rocznie ale zaoszczędzić na lekach, dodatkowo mleko ma lepsze parametry białko i tłuszcz, znajomy ma po setce hf i szwedek to twierdzi, że hf musi dawać ponad 1000l więcej mleka aby finansowo dorównać szwedce

Edytowany przez Lukasz1987, 28 maj 2012 - 08:12.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 15:32

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 13:20.

#46 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, dobra książka, film, rolnictwo

Napisany 29 maj 2012 - 00:59

Rasa Czerwona Norweska (NRF) A montbeliarde dużo odstaje od hf-ów pod względem mleczności?

#47 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 29 maj 2012 - 10:53

Ja mam 3 takie krzyżówki po bardzo dobrych krowach i za 305 dni wynik wyszedł o 2500 l słabszy niż matki. Wszyscy w firmach mówią że są zdrowotne. Może i są bo lepiej się zacielają i nie ma problemu z somatyką ale nikt nie mówi że są dlugowieczne. Jedna u mnie raz skaleczyła nogę. Nie dało się wyleczyć i jest przeznaczona na rzeź. Nie słyszałem też o krowie srb czy nrf która dała 100 tys. Takie Hf są wszędzie. U mnie jest jedna a będą jeszcze 2. Taka krowa jest najbardziej opłacalna a może dać tyle mleka tylko Hf lub jego większościowa krzyżówka ale to już rzadsze przypadki. Chyba że dożyje 15 laktacji. Te dane są sprawdzone i najbardziej długowieczna według nich jest rasa montbeliarde. Hf wypadł całkiem nieźle i lepiej niż srb i nrf.

u ciebie to wszystko jest dziwne, wystarczy poczytać twoje posty, qq nie opłaciło ci się siać jednym siewnikiem to chcesz kupić dwa większe, pola drogie a kupujesz ponad 40ha na raz tego samego roku co ciągniki krowy itp, po prostu mamy z tobą dobry kabaret
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#48 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 maj 2012 - 11:13

Rasa Czerwona Norweska (NRF) dokładnie, kabaret dobry a co do nrf miałem zacielone 15 sztuk jednak pech chciał że jałówki urodziły mi się 3 póki co, rosną bardzo dobrze apetyt im dopisuje, cieleta mają małą masę urodzeniową ale są nadzwyczaj żywotne. jeszcze nie są zacielone. Jeśli chodzi o montbeliarde ja mam mieszane uczucia bo miałem i mam kilka sztuk zdrowotność dobra ale z zacieleniami zależy od sztuki jak u hf. @rmiecz ile użytkujesz średnio krowę, tylko obiektywnie - 3 laktacje ? na 150 krów masz 1 co dała Ci 100 tys. kg mleka - wyjątki są wszędzie, a to czy będziesz miał 2 kolejne to tylko domysły bo nie życzę nikomu źle, ale z bydłem jest wsio możliwe. masz manię chwalenia dnia przed zachodem
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#49 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 14:52

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 13:21.

#50 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 29 maj 2012 - 17:56

Rasa Czerwona Norweska (NRF) @rmiecz8 Co do długowieczności NRF to wyniki PFHBIPM są prawidłowe ale należy wziąć pod uwagę że ich nasienie jest dostępne od 2004r. W wynikach oceny są brane pod uwagę II pokolenie w z wyż, tak więc wyciąganie wniosków na temat długowieczności na podstawie OWUB jest błędne.

"Jedna u mnie raz skaleczyła nogę. Nie dało się wyleczyć i jest przeznaczona na rzeź."

Jednemu z okolicznych rolników piorun uderzył w oborę. 12 HF padło. Czy to świadczy o słabej zdrowotności HF-ów ?

HF, NRF lub inne rasy trzeba rozsądnie dobierać do swoich celów w oborze. Tak jak Tobie NRF nie sprawdziły się w oborze tak w innych HF są niewypałem bo dają po 4,5-6 tyś kg. Nie każdy jest Elżbietą Kandulską aby na oborze uwięziowej osiągnąć 13 tyś. od krowy.

Dla mnie NRF-y są dobrym kompromisem między wydajnością a zdrowiem. W tym roku planuję mieć przeciętną na poziomie 8,8tyś a docelowo 9-10tyś.
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:57

Rasa Czerwona Norweska (NRF) nie wątpię w Twoje krowy jednak tak jak napisałem a nie ZROZUMIAŁEŚ masz manie chwalenia dnia przed zachodem słońca. ja nie mam czym się chwalić bo nie kupuje zwierząt z zewnątrz tylko od 2000 roku powiększam stado z własnego materiału a dalszy rozwój blokuje mi stary budynek i ot cała filozofia, mam dużo dobrych krów które regularnie doją między 40 a 50 litrów ale mam też takie których szczyt to 26-28 litrów przez krótki okres laktacji i zjazd do 20 litrów. Nie kupuje jałówek ale sam rozmnażam dobierając buhaje. Mam stary budynek uwięziowy i doję 2 razy dziennie, nie mam TMR ani robota do udoju. Stado liczy 20 dojnych krów ale niczego mi nie brakuje, inwestuję i łapie doświadczenie ucząc się na błędach. Mogę dyskutować na argumenty a nie na zaczepki. Trochę już zyję i wiem jakie przypadki trafiają się z bydłem i byłbym powściągliwy w tego typu komentarzach. Życzę Ci samych takich "setek".
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#52 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 19:03

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 13:23.

#53 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 maj 2012 - 01:29

Rasa Czerwona Norweska (NRF) myślę że dożyje więcej

#54 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2012 - 06:56

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 13:23.

#55 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 22:14

Rasa Czerwona Norweska (NRF) ocieliły mi się 3 jałówki zacielane buhajem oslo(srb) cielaki bardzo duże na szczęście 2 jałóweczki. Rosną bardzo ładnie.

#56 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 10:33

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Mi się ostatnio wycieliły 2 krówki pokryte hostonem i kurde znów same byczki co z tego że są biało czerwone ale jak dla mnie to coś jest do niczego 8/8 byczki.Albo mam strasznego pecha albo nie w tych godzinach może kyje co o tym myślicie?

#57 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 14:53

Rasa Czerwona Norweska (NRF) dostajesz sexowane w druga strone :)

#58 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 09:43

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Mi się ocieliły dwie krowy po NRF, same jałóweczki w tym bliźniaki. Mała masa cielaków - tyle mogę na razie powiedzieć.
W tym roku jeszcze jednego będę miał po NRF.

#59 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:37

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Piszecie że macie mniejsze od NRFek wydajności ja wręcz przeciwnie mam podobne do Hf i do tego mają wyższe białko i mniej zapaleń :) gorąco polecam taką krzyżówke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 13:09

Rasa Czerwona Norweska (NRF) po jakich buhajach nrf masz krowy?