Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rasa Czerwona Norweska (NRF)

124 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:06

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Kolego poprawie Cię nie żaden Stormaer tylko Storremma.Ja kryłem Sand,Braut,Hoston,Storremma miałem już 5 wycielen Storremmy i wielkie rozczarowanie wszystkie byczki a nasienie z Konrada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rasa Czerwona Norweska (NRF) Dzisiaj, 13:40
  •  

#22 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:05

Rasa Czerwona Norweska (NRF) spoko nigdy nie mogę spamiętać tej nazwy :) ja miałem jedna martwą cieliczkę i jednego byczka czerwono białego. Póki co zacielam tym wszytskie krowy i praktycznie wszytskie zacielenia mam tą rasą
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#23 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:19

Rasa Czerwona Norweska (NRF) ja na 5 wycieleń z Storremmy mam wszystkie byczki w tym jeden bez rogów i jeden czerwono biały z pierwszego pokolenia i to od krówki nie RW Na dzień dzisiejszy mam zacielonych nimi z 15 sztuk

#24 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:40

Rasa Czerwona Norweska (NRF) u nas ocieliła się jałówka która była zacielona buhajem oslo(srb) cielak bardzo duży jak na jałówke. Ledwo go wyciągneliśmy. To przypadek czy one dają takie duże cielaki? Mam jeszcze dwie jałówki nim zacielone i trochę się boję bo cielak 50kg od drobnej jałówki około 500kg to jak dla mnie przesada.

#25 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:55

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Kolego bo trzeba wybierać odpowiednio buhaja .Są buhaje polecane na jałówki bo małe cielaki wychodzą a są takie buhaje co odwrotnie sie dzieje.Najlepiej jak buhaj ma w indexie łatwość wycielen powyżej 100 a na jałówki to nawet 105.Ja nie miałem problemu z wycieleniem ale żaden nie ma tych łatek na nogach.Jak wszystko wycieli sie po tych NRF i mało bedzie cieliczek to zmieniam na coś innego

#26 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:04

Rasa Czerwona Norweska (NRF) no właśnie o to chodzi że jest to buhaj który podobno ma dawać małe cielaki i jest polecany na jałówki i się zastanawiam czy to przypadek czy te skandynawskie buhaje dają takie duże cielaki.

#27 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:06

Rasa Czerwona Norweska (NRF) te łatki ładnie sie prezentują hehe... ja obecnie kryje hostonem, skye-m(srb) mam tez sztuki pokryte brautem vibeasenem mybergetem. nie ma 100% lekkich porodow zawsze trafi sie kilka ciezszych. buhaj huseby daje lekkie porody na 6 wycielen przy zadnym nie mialem problemow

Edytowany przez Montifan, 01 luty 2012 - 21:09.

#28 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:27

Rasa Czerwona Norweska (NRF) mi się jak narazie nic ciężkiego nie trafiło.A jałówki nie inseminuje NRF'ami.Ja też pół roku temu strasznie sie na nie napalilem na te norwegi a teraz jak wszystko byczki wychodzą od nich to troche odbiegam od tej rasy.Pierw muszę podnieśc wydajność z obory bo mam bardzo nisko wiec kryje teraz HF czerwonymi z Holenderskiej genetyki jak osiągne wydajnośc z 7-8tys to mogę sobie pozwolić na ''zabiegi kosmetyczne stada''(NRF,SRD,danish red)

#29 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:50

Rasa Czerwona Norweska (NRF) jesli masz niska wydajnosc to uzywajac tych ras powinna tez sie poprawic ja chyba pojde w czysta rase.

#30 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:05

Rasa Czerwona Norweska (NRF) kolego Montifan nie słuchaj się ich bo oni piszą ładnie pieknie ,że w norwegi oni qq nie widzieli a rekordzistki osiągają wydajnośc po 15-17tys w laktacji to są bzdury.Ja nie znam lepszej rasy na poprawienie wydajności jak HF.Trzeba latać koło niego witaminki to tamto ale oni potrafią i mleko lać.Tylko cześciowo nastaw się na NRF bo jak pójdziesz całym stadem w tym kierunku i się okaże ze to klapa to co wtedy?Zawsze zostaw kilka dobrych sztuk.Genetyke strasznie łatwo zepsuć ale odbudować to już cieżej.Ja się na tym przekonałem kiedyś ojciec inseminował sztuki HF po 25zł bo co tam aby sztuczny jak to mówią.A teraz to krów przybywa a mleka nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MrxKris

MrxKris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo czyli związana z nią każda dziedzina życia, a najbardziej hodowla koni zimnokrwistych

Napisany 02 luty 2012 - 10:17

Rasa Czerwona Norweska (NRF) No to jednak sprawdziliscie juz kilku przedstawicieli tej rasy( NRF).Chyba ten Storremma jeden z bardziej popularnych buhajów w kraju.

#32 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 luty 2012 - 22:20

Rasa Czerwona Norweska (NRF) hmm jest jednym z najtańszych.Ale dlaczego wszystko bysie wychodzą? Kto miał cieliczkę ? bo ja 5/5bysie

#33 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 luty 2012 - 22:47

Rasa Czerwona Norweska (NRF)

te łatki ładnie sie prezentują hehe... ja obecnie kryje hostonem, skye-m(srb) mam tez sztuki pokryte brautem vibeasenem mybergetem. nie ma 100% lekkich porodow zawsze trafi sie kilka ciezszych. buhaj huseby daje lekkie porody na 6 wycielen przy zadnym nie mialem problemow

o ile dobrze pamietam hoston ma dość wysoki odsetek martwych cieląt ja miałem po nim nieżywa cieliczkę nie wiem czmu cielę normalnie wykształcone a obumarło przed porodem około dobę :/ zobaczymy dalej
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#34 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:02

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Kurcze ja mam 2 pokryte Hostonem :unsure:

#35 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 03 luty 2012 - 12:01

Rasa Czerwona Norweska (NRF) moze sie zdarzyc ale nie musi :) Jak tak bym myslał i zamowiłem sexowane to moze u mnie bedzie akurat te 10 procent i te 5 porcji same byczki :) ale bedzie dobrze panowie

#36 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 luty 2012 - 14:46

Rasa Czerwona Norweska (NRF) spokojnie będzie ok taki przypadek miałem tylko może

#37 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 08 maj 2012 - 22:12

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Coś temat zamarł?

Od stycznia mam wóz paszowy i udało mnie się podnieść wydajność do 29 kg z moich NRF-ów. Jak jeszcze dobrze zgram dawkę to może rok zakończę z przeciętną wydajnością obory na poziomie 9000kg.
antyfan AF

#38 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:14

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Wstaw fotki tych swoich NRF'ów czekam na nie z pół roku .Ja też mam 15 zacielonych norwegami zobaczymy co to z tego bedzie

#39 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 maj 2012 - 21:01

Rasa Czerwona Norweska (NRF) Witam a z jakiej firmy bieżecie nasienie NRF?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 13 maj 2012 - 13:05