Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat prądotwórczy.

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 23 grudzień 2010 - 12:42

Agregat prądotwórczy. u mnie zazwyczaj nie ma prądu w lato {jak pada to gdzieś się leje w transformator i 1 fazy niema.....ehhhh....polska :lol: }
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat prądotwórczy. Dzisiaj, 09:03
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 12:53

Agregat prądotwórczy. Ja akurat dwa ciagniki mam w garażu pod domem więc nie mam problemów z odpaleniem w razie by co a i tak wolę w owych kapciach zapier...ać jak tu się kolega wyraził całe cztery metry :lol: -dobra każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety-ja po prostu preferuję opcję dla leniwych :D .

#43 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 21:50

Agregat prądotwórczy. Przypomniało mi się, że znajomy jakiś czas temu kupił agregat, coś z tych podanych przeze mnie w linku. Muszę się jego spytać jak sobie radzi taki agregat z zasilaniem zbiornika na mleko. Jest tylko problem, bo on ma jakiś już leciwy zbiornik i może nie mieć układu elektronicznego, który by wyłączał agregat chłodniczy przy spadku napięcia, więc u niego może taki agregat działać. Ja swój kupowałem nowy w 2001 roku więc może mieć taki układ.

#44 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 24 grudzień 2010 - 09:34

Agregat prądotwórczy. Ja do tej pory radziłem sobie agregatem samoróbką na wom która miała 20 kw czyli max 15 mogłem podłączyć u mnie było to stanowczo za mało i w tym roku kupiłem agregat wojskowy Wolę 125 Kw czyli 100 kw pociągnie pali idealne bo ma nabite 19 godzin pracy (wazne liczniki przy agregatach są wyskalowane na godziny a nie na mtg ) Ta moja samoróbka wyglądała podobnie do tej tylko nie jest na kołach http://allegro.pl/ag...1382775587.html za pradnice dałem 200 zł na złomie zresztą w wielu firmach budowlanych pod płotem leżą takie bo przy dużych dzwigach były one montowane na wypadek gdy na budowie nie było prądu wiec radze poszukać bo można gdzie tanio kupić taki wynalazek i co najważniejsze do dzisiaj sa do kupienia części do niego a po drugie to ja nie miałem z tym awarii ;) A tak na marginesie mój kuzyn ma warsztat samochodowy i ze względu na to ze nie ma ciągnika to kupił taką prądnice jak moja i połączył ją z silnikiem mtz od pokosówki bo miała przejściówke na paski i chodzi super a koszt około 3 tys. Teraz posiadam taki agregat http://allegro.pl/no...1374511186.html i to jest bajka tyle ze bardzo droga i paliwożerna ale ja mam zapotrzebowanie 80kw wiec musiałem coś takiego kupić ;(

#45 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:02

Agregat prądotwórczy. Wiem że temat stary ale potrzebuję pomocy odnośnie jakiej mocy potrzebny mi agregat a nie czy do ciągnika czy z własnym silnikiem. Grzebałem troszeczkę na internecie i tam było że muszę pozliczać moc urządzeń a więc silnik od pompy w dojarce przewodowej 3 fazy 1,5 kw silnik od pompy mleka w dojarce 0,55 kw silnik mieszadła 1 faza 0,017kw i chłodnia mleka 2,9kw oraz grzałki w myjce ponoć 2x2kw tak więc na 3 fazy moc jest 1,5+0,55+2,9=4,95kw a na 1 fazę 2x2kw+0,017kw=4,017 kw+oświetlenie. I problem dalej jest taki że agregat musi być odpowiednio większy aby to wszystko dał razem pociągnąć tymbardzej że są jakieś przeliczniki jeśli silniki są połączone w gwiazdę i jeśli w trójkąt i ni w ząb nie wiem o co biega z tym połączeniem i w jaki sposób jest to u mnie zrobione. Tak więc mógłby ktoś pomóc?
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#46 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 listopad 2011 - 22:10

Agregat prądotwórczy. Do tego co podałeś to taki ciągnikowy 18kVa śmiało sobie poradzi.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#47 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 07:44

Agregat prądotwórczy. A ha czyli jednak ciągnikowy tak jak myślałem na początku bo mój starszy gadał właśnie że są nie takie duże z własnym silniczkiem ale mi się od razu wydawały one za małe ewentualnie o tym myślałem http://allegro.pl/ag...1954474203.html ale on jest jednak za mały. No dobra dzięki za poradę a niedługo pewnie przyjedzie kuzyn i mi zmierzy jaki mam pobór i wtedy się pomyśli dalej w czym wybierać bo doić ręcznie 21 krówek to troszkę sporo. Dzięki za odpowiedź :)

#48 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 07:49

Agregat prądotwórczy. 7,5kva Moze być za malutki. Ja mam 5,5kw ale samej przewodówki nie chce ruszyć

#49 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 08:09

Agregat prądotwórczy. Czuli takie coś powinno mi wystarczyć http://allegro.pl/ag...1950342369.html Tylko czy samo te urządzenie mi wystarczy czy coś jeszcze trzeba do tego dokupić

#50 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 09:10

Agregat prądotwórczy. Dość tani ten agregat. Musisz jeszcze wziąć elektryka żeby założył ci puszkę od całej obory do której podłączysz agregat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 12:59

Agregat prądotwórczy. Może masz racje że ten coś za tani. A mam jeszcze jedno pytanie bo rozmawiałem z sąsiadem zwrócił mi uwagę na to że one nie mają zabezpieczenia przeciw przeciążeniowego i że ponoć w jakiejś tam wsi 2 takie już poleciały. Jak z tym jest?

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2011 - 13:16

Agregat prądotwórczy. Z opisu wygląda, że jest tylko zabezpieczenie różnicowo-prądowe. Jak przekroczysz moc znamionową to zaczną się nagrzewać uzwojenia, dlatego masz na nim pomiar prądu, żeby tego pilnować. W przypadku zwarcia coś nie wytrzyma, pytanie czy przewód czy prądnica. Za 60 zł można kupić wyłącznik nadprądowy, powinien załatwić sprawę.

#53 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:35

Agregat prądotwórczy. Mi się coś pomyliło czy ten agregat rano kosztował 4700 brutto? I w opisie aukcji było napisane że promocja ze względu na otwarcie nowego sklepu? Teraz kosztuje tyle co inne.

#54 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 18:11

Agregat prądotwórczy. chłopaki jak wam się za bardzo z tymi agregatami nie spieszy, to poczekajcie koło 7 dni to moze i ja będę miał dla was jakąś ciekawą propozycję. tylko własnie za jakis 7-8 dni.

#55 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 18:51

Agregat prądotwórczy. Nic się nie pomyliło rano właśnie kosztował jeszcze 4799 brutto i że promocja do końca listopada z powodu otwarcia sklepu. No cóż wichury teraz trochę były prądu nie było tu i tam także i u mnie to sklepy muszą korzystać z okazji.

#56 Share Kosecki

Kosecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:23

Agregat prądotwórczy. http://tablica.pl/of...html#bbc0aecd8c

http://www.marax.eu/...span-p-610.html

http://www.marax.eu/...span-p-610.html

co myslicie o tych

#57 Share krzysztof34

krzysztof34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 12:49

Agregat prądotwórczy. Co możecie polecić w miare sprawnego i taniego ze stabilizacją napięcia najlepiej koło 2-3kw?

#58 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 marzec 2014 - 13:27

Agregat prądotwórczy. Tutaj masz coś konkretnego: http://www.tool-box....owy-p-2322.html

#59 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 luty 2016 - 11:15

Agregat prądotwórczy.

Witam potrzebuje agregatu o mocy ok 150kw na allegro jest z silnikiem wola henschel turbo za 26,5 tys bez przebiegu czy ktoś coś może mi powiedzieć jak wygląda użytkowanie takiego agregatu jak silnik w zimie zapala co z awaryjnością jak prądnica czy wytwarza odpowiedni prąd do napędzania silnika ok 80-90 kw żeby go nie palić jakie spalanie i ogólnie czy brać pod uwagę coś takiego czy myśleć nad czymś z zachodu używanym z silnikiem deutza albo perkinsa proszę o pomoc 

agregat bedzie pracować ok 200 może 300 godzin rocznie w sezonie zimowym nie stać mnie na nowy za 100k czy nawet droższy a potrzebuje go na przyszłą zimę ze względu na ograniczoną moc przydzieloną z elektrowni będzie służył do napędzania systemu sztucznego naśnieżania pompa 80-90 kw i armatki ok. 50kw z elektrowni mam przydział 80kw ale dopiero na styczeń 2017 a to i tak za mało żeby cały system uruchomić bo potrzeba mi ok 200kw a teraz przydział jest 40 kw więc agregat taki by mi rozwiązał problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 luty 2016 - 12:12

Agregat prądotwórczy.

Bierz obojętnie jaki. Tak czy inaczej będziesz miał za niego zapłacone, a jak się rozleci to kupisz następny. A jak nie masz pieniędzy na nowy, to bierz kredyt. Turyści go bez problemu spłacą.