Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat prądotwórczy.

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:16

Agregat prądotwórczy. Ja uważam że lepiej jak agregat ma trochę większą moc niż jest potrzebna bo lepiej jak jest pewien zapas...
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat prądotwórczy. Dzisiaj, 23:22
  •  

#22 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:24

Agregat prądotwórczy. Cena w mojej okolicy takiego na WOM ok. 17kW to 7tys. Tylko nie widziałem jeszcze żeby komuś śrutownik był potrzebny akurat w tym czasie co prądu nie ma że całą moc wykorzystać. Przeważnie potrzebne jest te ok.6kW do przewodówki i z 1-2kW do konwiowej. Całej mocy i tak nie wykorzystasz, chyba że zleci się wieś żeby mogli się podłąćzyć :lol:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#23 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:33

Agregat prądotwórczy. Ja mówie o przypadku jaki miałem rok temu że cały tydzień prądu nie miałem więc to było mi potrzebne i tego się tyczyła moja wypowiedź w ramach ścisłości...
KPK Kumurun Team...

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:35

Agregat prądotwórczy. @szymanox-ja mam 3 ciągniki a agregat i tak wolę mieć z własnym silnikiem-gdybyś się dobrze wczytał to zauważyłbyś że mam agregat 20 kW i dlatego mam właśnie jak to sformułowałeś "wojskowy szrot"-ten wojskowy szrot został kupiony przy stanie licznika 260 mth,jest to agregat tzw. na wypadek "W" (z prądnicą zamiast alternatora-zgadnij dlaczego) - szczerze mówiąc to myślę że jak przeżył te jakieś 40 lat to i drugie tyle pociągnie :lol: -nie wiem jak teraz ale parę lat temu zapłaciłem za niego połowę ceny "ciągnikowego".

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:42

Agregat prądotwórczy. Ten PAD-16 do napędu generatora wykorzystywał silnik podobny do tego w ciapku, chyba Andorii. Te maszyny nie do zdarcia. Sam kiedyś w wojsku ciągałem i obsługiwałem PAD-36.

#26 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:47

Agregat prądotwórczy. Mój sąsiad ma taki wojskowy na silniku andorii mówi że dobrze się spisuje tylko trochę lubi se chlapnąć oktanów... I stąd pytanie czy to prawda czy raczej nie??
KPK Kumurun Team...

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 00:00

Agregat prądotwórczy. Jak oktanów, to będą PAB-y, a benzynowy 4KW miał silnik rodem z motopompy strażackiej.
http://xallegro.pl/ag/agregat-wojskowy

#28 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 00:34

Agregat prądotwórczy. Nie wiem dokładnie jaki typ ale mówił że se chlapnie ładnie chlapnie przy pracy...
KPK Kumurun Team...

#29 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:06

Agregat prądotwórczy. odradzam kupowanie agregatów na wom. Z bardo prostej przyczyny. Zwykle nie ma prądu w śnieżyce, wichury czy inne mrozy i oblodzenia a nie w słoneczne dni. Dlatego lepiej podejść do zwykłego agregatu, odpalić silnik i gotowe niż męczyć się z zapalaniem ciągnika jeśli na dworzu jest np -15 stopni

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:07

Agregat prądotwórczy.

Nie wiem dokładnie jaki typ ale mówił że se chlapnie ładnie chlapnie przy pracy...

Jeżeli to PAD to pali bardzo mało-chyba że jest "wyciachany".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat prądotwórczy. Dzisiaj, 23:22
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:17

Agregat prądotwórczy.

Dlatego lepiej podejść do zwykłego agregatu, odpalić silnik i gotowe niż męczyć się z zapalaniem ciągnika jeśli na dworzu jest np -15 stopni

Jaka jest różnica w odpalaniu silnika w agregacie a odpalaniu silnika w traktorze?

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:22

Agregat prądotwórczy. Kolega zapewne miał na myśli to sytuację w której ciągnik stoi na podwórku a agregat gdzieś tam-u mnie np. agregat stoi w oddzielnym budyneczku (z dziurką w ścianie przez którą wystawiony jest tłumik :lol: )-budynek stoi 4 m od domu więc mogę w kapciach przejść i włączyć agregat (ten z kolei jest podłaczony do całej sieci elektrycznej-więc prąd mam wszędzie)

#33 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:23

Agregat prądotwórczy. Taka że agregat możesz i przy piecu trzymać i tylko go wyciągasz i chodzi a z ciągnikiem to różnie bywa, czy zawieje do garażu czy ciągnik słabo pali a to jeszcze jak masz np. wycinak uczepiony to go odczep i podczepiaj agregat... a tu wyciągasz, przekręcasz kluczyk i masz już prąd

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#34 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:32

Agregat prądotwórczy. Każdy ma inne preferencje jedni chwalą agregat z własnym silnikiem inni na WOM. Ja mam ten drugi i jestem z niego zadowolony a zawsze jest jakiśwolny traktor którego mogę podczepić pod agregat i prąd już jest bo agregat mam podłaczony do sieci tylko bezpieczniki przełączyć i traktor podczepić i jest prąd...
KPK Kumurun Team...

#35 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:55

Agregat prądotwórczy. Ogrzewanie mam tylko w domu więc ciężko by było trzymać agregat przy piecu, z prostej przyczyny, nie zmieści się B) chyba że rozmawiamy o prądniczkach z silnikiem od kosiarki, a nie agregatach mogących zasilić całe gospodarstwo. Ciągniki garażuję, na mrozie jeden odpala zawsze, drugi jak się go poprosi, a trzeci jak ma chęć, dlatego zwykle polegam na tym pierwszym, z tym że nie przypominam sobie abym zimą używał agregatu, może kiedyś raz ale i to nie jestem pewien.

Stąd w moim przypadku nie widzę znaczącej przewagi agregatu z własnym silnikiem, no może poza jedną sytuacją kiedy matka zbudziła mnie rano na ostrym kacu, abym uruchomił agregat bo nie ma prądu :lol: jednak i tak zadzwoniłem na pogotowie energetyczne, tłumacząc całą sytuację i chwilowo niską wydolność mojego organizmu, przez co po pół godzinie było już zasilanie z sieci :D

#36 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 10:02

Agregat prądotwórczy. Ja też ogrzewanie mam tylko w domu i trzymam go w przybudówce w ciepłym pomieszczeniu. Nie jest to żadna "prądniczka z silnikiem od kosiarki" tylko agregat na kółkach którego podnieść potrzeba 2 osób. Nie wiem ile on waży bo na moją wagę się nie zmieści. Napisałem że możesz trzymac i przy piecu a do ciągnikowego to trzeba mieć garaż ogrzewany

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#37 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 10:09

Agregat prądotwórczy. ja mam ok 14kw na wom i mysle ze jest to lepsze rozwiazanie. przy krowach zawsze jakis ciagnik musi byc na chodzie i a przy agregacie jak jest uzywany raz na 3 lata to moze własnie jak sie go bedzie potrzebaować nie odpalic. kiedys mialem pożyczony taki wojskowy na benzyne to troche sobie "łykną paliwa". ja z mój dałem 4tys ale to była akcja organizowana przez mleczarnie danone i dlatego tak tanio

#38 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 23 grudzień 2010 - 10:12

Agregat prądotwórczy. jaro@-nie ma się co kłócić B) wszystko jest zależne od właściciela i od jego upodobań -jeden woli odpalić traktor i podczepić a drugi popierdalać w kapciach do garażu jak jest -15 lub pogoda ''pod psem'' :lol:

@danielhaker@-to też jest zależne, jak masz 1 ciągnik no to tak może być kłopot ,ale jak masz kilka to któryś musi zapalić ;) a poza tym u mnie do agregatu jest podczepiany c -330 i jest tak podszykowany że zawsze pali od strzała ,nawet jak -15 ^ ;)
''do ciągnikowego to trzeba mieć garaż ogrzewany ''-gó*** prawda ,mój stoi w stodole i nic mu nie jest :D przynajmniej się nie skarży ....