Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Hodowla indyków(indyczek)

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
31 odpowiedzi na ten temat

#1 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • 6953279

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:39

Witam. Zastanawiam się nad zmianą kierunku produkcji w gospodarstwie. Myślę o hodowli indyków. Czy na forum jest jakiś hodowca indyka?? Chciałbym się dowiedzieć jak jest z opłacalnością produkcji, szczególnie teraz przy wysokich cenach pasz. Czy cena 4,7 netto gwarantuje jeszcze że coś zostaje na +. O koszt budowy obiektu nie pytam, bo wiem że są to ogromne kwoty....
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 00:51

Kolego bryndza w branży-jeśli zostaje to niewiele ale wg mnie to lepsze niż brojler- ale poszukaj tematu bo wiem ze gdzieś już był taki;)
  • 0

#3 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • 6953279

Napisany 28 grudzień 2010 - 11:38

Kolego bryndza?? Hodujesz?? Czy tylko słyszałeś?? Chciałbym to usłyszeć od hodowcy. Jeśli hodujesz to napisz coś o tej hodowli. A takiego tematu niestety nie ma - szukałem.
  • 0

#4 timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1280 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:49

Mam kilku znajomych hodujących indyki i tak:
- teraz za wiele nie zostaje koleś miał kurnik 6 tys sztuk po odliczeniu wszystkich kosztów jakie były nawet kredyt itp na czysto zostało mu bez mała 60 tysi co daje 15 tysi zysku na miesiąc lecz zaangażowanie środków na sama pasze leki i pisklaki jest delikatnie mówiąc duże jeśli nie ogromne, lecz i tak ten interes daje coś co można nazwać profitem a nie glodowa pensyjka, oczywiście mowie o indyku a nie o indyczce bo przy indyczce cykl produkcji jest sporo krótszy lecz i zysk jest dość mizerny, a dodatkowo większość hodowców brojlera przebąkuje już o chęci wstawienia indyczki zamiast brojlera wiec to na pewno negatywnie wpłynie na cenę indyczki i indora w przeciągu 6-10 miesiecy, ale narazie nie jest źle choć nie ma co liczyć iż zbije się ogromny majątek tak jak to było z 25- 30 lat temu znam kolesia który wtedy zaczynał za pieniądze zarobione w stoczni kupił 2 ha i wybudował na skrawku ziemi mały kurniczek a teraz ma 600 ha ziemi z czego własność to 200 i 9 kurników a drugi kolo niedaleko od niego ma 13 kurników i 160 ha ziemi a zaczynali w jednym czasie i praktycznie bez kredytu są teraz czyści jak łza
- dodatkowo wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza jak już nadmieniłem środki są ogromne wiec ryzyko dla nowicjusze tez jest wielkie, ale jak się znasz lub ktoś naprawdę będzie ci pomagał i dbał to możesz liczyć na dobra kasę, ale nie nastawiałbym się na ogromne zyski
  • 0

#5 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • 6953279

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:06

Dzięki bardzo za odp.

Nie chodzi o ogromne zyski tylko o w miarę stabilne zarobki. Doświadczenie w hodowli drobiu jakieś tam mam, hoduje gęsi, kaczki i od czasu do czasu kurczaka. Także z hodowlą jakoś sobie rade dam.
Indyczkę się hoduje około 16 tygodni, a indyka o ile dłużej. I do jakiej wagi? Indyczka dochodzi do wagi około 10kg, przy spożyciu 2,5 na kg przyrosty. Orientujesz się może jak jest z indykiem?? Sorry że tyle pytań, ale może wiesz jeszcze jaka jest cena piskląt?? Coś około 7 zł??

Timasz hodujesz jakiś drób??pozdro
  • 0

#6 gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:04

Moi rodzice kiedyś trzymali kilka- kilkanaście sztuk indyków brojlerów. Samego mięsa było nawet 25kg z 1 szt indyka. No ale to nie był chów przemysłowy. W sumie delikatne są młode, łatwo byle co im szkodzi.
  • 0
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#7 timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1280 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:58

Nie ma za co kolego:)

Co do tego jaki profil hodowli funkcjonuje w naszym gospodarstwie to hodujemy bydło mleczne wiec nie było nam dane zasmakować w zyskownym interesie hehe, ale cóż i tacy jak ja muszą być :)

Co do moich doświadczeń to jak już pisałem moi znajomi zajmują się tego typu działami specjalnymi produkcji rolnej, dawniej jak mówią było lepiej a teraz to nawet oni nosami kręcą i szukają sposobów na dywersyfikacje zrodel dochodów co do produkcji indora to najczęściej mój dalszy sąsiad (około 1,5 km od mojego gospodarstwa) zdaje takie o wadze 20-22 kg i mówi ze są już sporawe i tak jak kolega wyżej napisał małe są strasznie wrażliwe, co do kosztów pisklakow nie posiadam orientacji ale na pewno kilka razy droższe niż brojler. Wiem ze jakieś dwa lata temu cena dyrastycznie wzrosła i na jednym indorze zostało im po 30 zl i to nie były przechwałki tylko fakt, ale to był tylko incydent hehe, jeśli mogę Ci kolego doradzić t jeśli masz wiedzę odpowiednie budynki pewnego dostawce bardzo dobrej paszy to może być to dla ciebie stale źródło dobrych dochodów, a i najczęściej z jednej hali ma z przestojami i czyszczeniem 2 rzuty indora rocznie

Jeśli jesteś solidnie zainteresowany to przy najbliższej okazji postaram się dopytać znajomych co i jak, bo są to ludzie chętnie dzielący się swoimi doświadczeniami
  • 0

#8 Janusz1

Janusz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:32

Witam. Hoduję indyki od kilku lat. Cena pisklęcia indyczki 5-6zł/szt indor ok 10zł. Jeżeli chcesz zacząć to indyczka. Doświadczenie w innych gatunkach to nic. Indor to F1 hodowli prawo jazdy to mało żeby uruchomić bolid ale po nabraniu doświadczenia i szkoleniu można jeździć.
  • 0

#9 cypisek

cypisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem.

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:04

Kto wie ile teraz płacą za indyki??
  • 0

#10 marcinex01

marcinex01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:40

Witam, przepraszam za wtrącenie, jestem zainteresowany założeniem hodowli drobiu, ale nie wiem jak się za to zabrać mam budynki nadające się do przekształcenia. Jakie formalności trzeba załatwić?? Przede wszystkim jaki drób hodować? kury? brojlery?indyki? co się bardziej opłaca? Bardzo proszę o pomoc.
  • 0

#11 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • 7964877

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:56

Zdecydowanie brojlery. Kasa że hoho...
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#12 cypisek

cypisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:38

To w końcu napisze ktoś coś o tej hodowli indyków,brojlerów???? Co znaczy kasa ze ho ho? Proszę o odpowiedz bo mnie to interesuje.
  • 0

#13 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • 7964877

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:55

Budujesz kurnik, roboty przy hodowli zero, jedzą same, obornik na koniec się wywala a nie w trakcie, paszę przywiozą, dasz pić i 3kg w 6 tygodni jak nic. . Chyba takiej drugiej branży nie ma, w której się taką kasą obraca...
  • 0

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#14 cypisek

cypisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:21

to jezeli jest tak pieknie jak piszesz to jakie sa minusy tej hodowli?

to jezeli jest tak pieknie jak piszesz to jakie sa minusy tej hodowli?
  • 0

#15 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • 6953279

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:06

Cypisek Cena cena cena!!!!

Paktofonikas masz teraz kurczaka?? Jam ma 2,5 tygodniowego z wolnego rynku. Ciekawe jak trafie z ceną, bo narazie to jest istne szaleństwo. Niedawno cena była 4zł ale może ze dwa dni. potem znów 3zł, teraz niby mozolnie rośnie...
  • 0

#16 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • 7964877

Napisany 27 styczeń 2011 - 23:05

Za 16 godzin już będę miał ;) U mnie poszły po 3.3 2 tygodnie temu. Póki świnki nie pojdą w górę to i kurka będzie tania.
@cypisek Taki minus że kasą obracasz a nic Ci z niej nie zostaje.

Edytowany przez paktofonikas1987, 27 styczeń 2011 - 23:06.

• 0

#17 cypisek

cypisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 06:02

zeby zaczac hodowle to takie stado minimum to ile sztuk? a na indykach lepiej nie wychodzi?
  • 0

#18 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • 7964877

Napisany 28 styczeń 2011 - 11:54

Zależy ile chcesz dołożyć na dzień dobry. W chwili obecnej dołożyć złotówkę na sztuce to nic dziwnego. Na indykach obracasz jeszcze większą kasa ...
  • 0

#19 cypisek

cypisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 12:30

paktofonkas czy moglbys mi coz wiecej o tym po tlumaczyc? z jakiej strony podlasia jestes?
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • 7964877

Napisany 28 styczeń 2011 - 13:25

Tak nie owijając w bawełne to jest, za przeproszeniem, do d*py. Pasza droga, opał drogi a cena do bani. Na dzien dzisiejszy przy cenie 3 netto za brojlera jest się na każdym kilogramie jakieś 40 groszy gr w plecy.
Co tu więcej tłumaczyć. Powiat Białystok
  • 0