kapsel1m

Jaki ciągnik 80KM -95KM + tur ,produkcja mleczna?

Polecane posty

kapsel1m    21

Witam , zamierzam kupić ciągnik o mocy 80KM -90KM plus ładowacz czołowy .Na ciągnik zamierzam wydać 160tyś netto ,na ładowacz 30tyś netto.Prowadzę produkcję mleczną na 30ha mam już ciągnik 70KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to ja polecam NH T5050, moc to ponad 90km, EH rewers, duża kabina, a w cenie spokojnie się zmieścisz, jeszcze ci coś zostanie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

No to teraz ja :) Może Same Explorer 90 ? Albo coś od New Hollanda bądź John Deere Serii R? :( Ale nie wiem jak to wychodzi cenowo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie powinieneś mieć John deera 5080r. Ciągnik na pełnej ramie a to jest duży plus do tura. Fajna skrzynia biegów 4 masz pod obciążeniem. NH ma tylko 2 według mnie to za mało na główny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Głownie pracuje na użytkach zielonych z prasą rolującą ,mam ciągnik z turem ale rewers mechaniczny, robię rocznie 350 godzin głównie turem. Myślałem o DF AGROFARM 410 ,Case JXU 85, JD 5080R .JD może być mało ekonomiczny przy belach. Fakt że te godziny pracy rozbiją się na dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

160 netto spokojnie celuj w MF albo Claasa albo deutz-fahr valtre steyra coś z wyższej pułki ewentualnie jelonek chociaż ta marka schodzi ostatnio na psy i jak gdzieś niedawno przeczytałem post kolegi z af ze jelonki jadą na opinii sprzed kilku lat i to jest prawda i tyle a więc niema co już się tak podniecać tą marką.Jest wiele marek nawet z tej wyższej pułki i niema co się kierować stereotypami ze np 10 we wsi ma NH bo ten też już jest lekko przereklamowany. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Ja ci polecam case jx 90 lub 80 jak wolisz za tą cene to jeszcze ci zostanie :( Ja też mam produkcje mleczną ale mój ojciec :o jest taki że nie chce niczego brac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Zainteresował mnie też STEYR ,widziałem je w austri i to były główne ciągniki . Myślałem o STEYR 9085 MT ale firma dopiero wchodzi na nasz rynek i nie ma o nich zbyt wiele informacji .Zapewne są to odpowiedniki Case chociaż w austrii składają Case od serii CS PRO i w góre.Jak STEYR 9085 MT byłby odpowiednikiem Case CS PRO 85 to mógłby być całkiem ciekawy , multicontroler, oosobny zbiornik hydrauliki , tylko żeby cena nie była jak za Case CS PRO 85 174 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

ja bym wybrał zetora proximę power 85. Ma ona rewers no bo to jest niezbędne do tura. A w okolicy pracuje sporo zetorów i nie narzekają :o . A w kasie się spokojnie zmieściż


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Nie wiem skąd jesteś ale w Łódzkiem na składnicy maszyn "FarMasz" koło Koluszek sprzedają m.in. te ciągniki. Nie znam obecnie ceny ale sadzę,że w kwocie którą masz na wydanie się spokojnie zmieścisz.

Uważam,iż sprzęt ten jest naprawdę godny uwagi chociażby ze względu na ich opinie właśnie z Austrii. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Polcecam MF-a serii 54xx. Dzisiaj byłem u dilera i po kolejnych negocjacjach doszliśmy do ceny 145 tys zł. za 5435 i za ładowacz MX 25 tyś. zł. Ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

To jest kopia oferty którą otrzymałem na MF 5435:

 

- moc znamionowa 92 KM, wg ISO,

- moc max. 96 KM przy 2000 obr/min.,

- silnik Perkins, 4-cyl., turbo-intercooler, Tier 3,

- skrzynia Dyna4, 16/16 (40 km/h) + hydr. przekł. nawrotna,

- PRZESZKLONY DACH VISO

- ogrzewanie kabiny, klimatyzacja,

- sterowanie W.O.M. + TUZ z błotników tylnych,

- regulowana kolumna kierownicy, fotel pneumatyczny, fotel dla pasażera,

- wycieraczka tylnej szyby ze spryskiwaczem,

- komin boczny, analogowo-cyfrowa deska rozdzielcza,

- duże teleskopowe lusterka zewnętrzne,

- zaczep górny automatyczny, przestawiany wysokościowo,

- zaczep dolny do przyczep jednoosiowych (dolna belka),

- zaczep dolny PITON do przyczep jednoosiowych (bolec),

- ogumienie przód 380/85 R24,

- ogumienie tył 460/85 R34,

- błotniki przednie,

- błotniki tylne 2 m, z przedłużeniami,

- tylny TUZ - udźwig 5 000 kg, kat.II,

- EHR - sterowanie TUZ-em,

- tylny W.O.M - 540/540E/1000/1000E obr./min,

- 3 pary wyj.hydraulicznych,

- oświetlenie robocze przednie (2 pary) i tylne (1 para), montowane w dachu,

- oświetlenie na słupkach kabiny - 1 para,

- światło ostrzegawcze "kogut ",

- kpl. przegubów kulowych do końcówek zaczepów ramion dolnych Walterscheid,

- instrukcja obsługi w języku polskim,

- wąż z końcówkami do pompowania kół,

- kpl. narzędzi,

- radio CD,

- obciążniki przednie demontowane 610 kg ( 10 x 55 kg, 1 x 60 kg z zaczepem ),

- instalacja pneumatyczna jedno i dwuobwodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

hmm a ja powiem tak moj kolega ma duzo taktorow i o dziwo ma 3 traktory po 90 km belarusa 99 r zetora2008 i teraz kupił jd 2010 wszystkie kupował nowe z tego co on ocenił zetror najlepszy bo komfort rewers ale duzo pali jd na te 90 km nie ma mocy najmocniejszy belarus mało pali i najmocniejszy od 99 obrabiał prawie 100 ha teraz robi to zetor 120 km v 6 a teraz ma 150 ha produkcje mleczan ponad 100 krow i ciagniki jakie ma to c 330 mf 255 zetor 7245 i te co wymieniłem moim zdaniem najlepszy zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Moim skromnym zdaniem to za te pieniądze weź MF jak kolega wyżej pisał albo Case CS co do komfortu no to masz go w obu maszynach za te pieniądze musi już być:lol: jeżeli masz ciągnik 70hp to celuj w coś koło 100hp i przedni TUZ by był atutem do tego bo możesz sobie przednią kosiarkę dokupić co będzie ci szybciej schodziło koszenie :D Przemyśl jakie maszyny będziesz przy nim widział teraz i w przyszłości aby później mocy nie zabrakło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad MF 5425 lub 5435, Claasem Arionem 410 albo JD 5080R, 5090R, 6130. Wszystkie te ciągniki posiadają w standardzie rewers EH, mają 4 biegi załączane pod obciążeniem, EHR. Mają to co powinien mieć główny ciągnik.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie te ciągniki należą do tych idealnych pod ładowacz. :lol: Tylko wątpię, że 6130 będzie za 160tys netto, w lepszym wyposażeniu. Ja celowałbym w tego schodzącego na psy Jd. Jeśli masz zamiar ładować mokry obornik, ciężkie baloty to rama musi być. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Czy John Deera 5080R to z orginalnym ładowaczem czy MX ,sigmą czy stollem?

 

Mam Landiniego Powerfarm 75 i też jestem z niego zadowolony . Dobrze sprawdza się z turem ma swoją wagę . Ma rewers mechaniczny i suche sprzęgło to jedyny minus. Dobre jest to że na rewersie ma dwie prędkości do przodu. Ma 2200mh wszystko prawie z ładowaczem i sprzęgiełko się powoli kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj