Skocz do zawartości

Zdjęcie

cielęta mięsne , byczki

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:05

cielęta mięsne , byczki No nie wiem rób jak chcesz i mów co chcesz moje jadły siano i ospę z granulkami odrazu a nawet kęsy kiszonki z kukurydzy tez, tyko troszeczkę jak już mówiłem wcześniej.
A co ty gadasz o tym weterynarzu chyba na niczym sie nie zna, nie wie nawet ze istnieje taka choroba jak grypa transportowa objawiając się kaszlem i biegunkami a nie leczona prowadzi do zapalenia płuc i zgonu zwierzęcia trzeba trochę poczytać o transporcie małych cieląt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cielęta mięsne , byczki Dzisiaj, 15:02
  •  

#22 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:58

cielęta mięsne , byczki Człowieku myślisz ze weterynarz ci wyleczy ;) wyciągnie kasę a jeśli chodzi o zdrowie cielaków to trochę wiem bo już od 24l hodujemy opasy ps nie udawaj takiego co się zna bo źle ci to wychodzi:lol:

#23 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 22 grudzień 2010 - 16:27

cielęta mięsne , byczki Biegunka może być wywołana także stresem.

#24 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 16:49

cielęta mięsne , byczki

Człowieku myślisz ze weterynarz ci wyleczy ;) wyciągnie kasę a jeśli chodzi o zdrowie cielaków to trochę wiem bo już od 24l hodujemy opasy ps nie udawaj takiego co się zna bo źle ci to wychodzi:lol:

No jak chcesz tak rób ale ja swoje wiem a po drugie żeby zaszczepić profilaktycznie antybiotykiem to nie potrzebny ci weterynarz tylko kupujesz butelkę antybiotyku odpowiedniego a jakieś 50 zł i wystarcz ci to na dwie może nawet na trzy partie cieląt po 10 szt i spisz spokojnie. Bo wtedy żadnego grypska nie złapie a jak ci coś złapie to nawet ci antybiotyki nie pomogą a na pewno nie jakieś ziółka.
HEHE:D także co z tego ze ty hodujesz jak gówno wiesz. Bo niby taki wielki hodowca a ja się nie będę chwalił ile ojciec hoduje lat.

#25 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 19:20

cielęta mięsne , byczki Kolego sympatyczny zrozum ze żaden antybiotyk nie pomoże, czy to takie trudne? Jeśli zwierzak jest w stresie i jeszcze tak nim buja i jedynie jakieś 300km to żaden z antybiotyków nawet z twoich wynalazków nie zadziała nawet szczepienie przed transportem, no może ewentualnie złagodzić wszystko

#26 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:14

cielęta mięsne , byczki @Simental trzeba być idiotą żeby kupić cielaki nawet ich nie widząc :lol: Rób tak dalej :D
Pzdr

#27 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:28

cielęta mięsne , byczki A ile było prawdy w tym co Simental napisał

#28 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:32

cielęta mięsne , byczki Do @gelax88 moje cielaki kupne przy wadze 70 -80 kg same żrą pasze granulowaną oczywiście dobrą (ja stosuje starter de heus), ale warunek cielak musi być zdrowy! Małym cielętom nie podaje kiszonki ewentualnie dobre siano, a jak twoje nie chcą jeść to albo nieodpowiednią pasze stosujesz albo zwierzaki są chore. Ja hoduje tylko mieszańce mięsne.

#29 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:40

cielęta mięsne , byczki U mnie cielaki w wadze do 100kg same nie jedzą i nie słyszałem żeby do tej wagi same jadły dobrze, wiadomo ze skubią ale ja tego nie uważam za jedzenie tylko smakowanie i próbowanie a dobrze jeść będą mogły dopiero jak będą miały 120-140kg i takie się najlepiej odchowują a jeszcze lepiej przy matce co wszyscy wiedza i ty na pewno teza codo kiszonki to minimum 6 msc muszą mieć nawet na upakowaniu popularnej CJ pisze

#30 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:30

cielęta mięsne , byczki Ty pewnie mówisz o typowo mięsnych takich co chodzą z mamkami no np do 100 kg, ja kupuję cielaki od handlarzy czasami okazyjnie od rolnika mieszańce mięsne a wiadomo jak kupuję od rolnika który jest ustawiony na mleko to sprzedaje po tygodniu Cielęta moje kupuję w wadze ok 60 kg i odpajam na mlekopanie nie mam krów ani pełnego mleka i podsypuję zaraz im CJ z początku skubią ale już przy wadze ok 70 kg potrafi jeden zjeść nawet 0,5 kg. Wiadomo pokarm od mamki jest bardziej wartościowy niż mlekopan i takim cielętom starczy ale u mnie tego nie mają i muszą zastąpić to CJ. To jest moje zdanie a kiszonkę daje tak ok 6 miesiąca, wolę żeby na start nie zapychały się objętościówką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:31

cielęta mięsne , byczki No najlepiej jak się odchowają tak do 150kg wtedy maja konkretny bo jak napisałeś najlepsze jest mleko matki i ja wole jak są takie po 120kg wtedy problemów nie ma i szybciej rosną, ale powiem ci ze przeważnie mam LM i z nimi nie ma problemów a z mieszańcami to zawsze coś się dzieje może ktoś powie inaczej ale ja stawiam na LM

#32 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 15:35

cielęta mięsne , byczki Tylko takie jak mówisz czysto rasowe LM są u nas nie do zdobycia ;)

#33 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 12:44

cielęta mięsne , byczki Bo czystej rasy nie dostaniesz bo jak zabierzesz cielaka matce to wydoisz ja?:lol: Taka już jest specyfika hodowli lm i nie tylko lm ale u mnie koleś ma czyste lm zabiera cielaki sprzedaje i dosadza jakiegoś mieszańca i matka go akceptuje a czemu on tak robi to nie wiem dla mnie to czysta głupota :mellow:

#34 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:30

cielęta mięsne , byczki Jak ktoś ma czystorasowe LM to sprzedaje przeważnie odsadki (ok 300 kg) bo jak sprzeda małe cielę to co później z krową robić???

#35 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:21

cielęta mięsne , byczki Kiedyś przywozili mi z Przeworska to po miesiącu też dostały wirusowej biegunki.
Cudem żaden nie padł ;) Te samochody co wożą nimi cielaki to źródło chorób

#36 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 13 luty 2011 - 14:38

cielęta mięsne , byczki

Bo czystej rasy nie dostaniesz bo jak zabierzesz cielaka matce to wydoisz ja?:lol: Taka już jest specyfika hodowli lm i nie tylko lm ale u mnie koleś ma czyste lm zabiera cielaki sprzedaje i dosadza jakiegoś mieszańca i matka go akceptuje a czemu on tak robi to nie wiem dla mnie to czysta głupota :mellow:

Kolego co jak co ale pierwszy raz słysze o tym żeby,,limuzynka,,zaakceptowała jakiegoś innego cielaka,sporo w moim rejonie jest hodowców właśnie limousine i niestety ale one mają to do siebie że nie akceptują innych cielaków jak tylko swoje,no ewentualnie jak byś miał dwie krowy wycielone w ten sam dzień to możesz wysmarować cielaka łożyskiem tej krowy do krórej chcesz go dosadzić,w takim wypadku powinna zaakceptować bo raczej już nie wyczuje że to nie jej cielak

KPK

#37 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:54

cielęta mięsne , byczki Nie wiecie kto ma na sprzedaż cielęta mięsne z woj.Dolnośląskiego ,Śląskiego i Opolskiego

#38 Share Waldo12

Waldo12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 09:57

cielęta mięsne , byczki Ja również kupiłem ostatnio cielaki od Pasonia, chciałbym tylko dodać że sprowadza je on ze Słowacji, moje pochodzą z miejscowości Malinova.

#39 Share malguti

malguti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 04:38

cielęta mięsne , byczki Witam, również chciałbym zakupić byczki ras mięsnych, najlepiej simentale lub limousine. Jestem z małopolski, okolice Krakowa. U mnie w okolicy niestety ciężko kupić byczki, także gdyby ktoś miał, albo znał kogoś kto sprzedaje, to będę wdzięczny za kontakt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 07 wrzesień 2012 - 15:34

cielęta mięsne , byczki kolego do Nowego Nargu będziesz miał z 150km a tam masz cieląt mięsnych od wyboru do koloru