Skocz do zawartości

Zdjęcie

cielęta mięsne , byczki

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 17:05

cielęta mięsne , byczki Witam forumowiczów szukam takiej osoby co sprzedaje cielęta od krowy głownie mięsne, lub mieszańce mięsne nawiązał bym z taką osobą stałą współpracę żeby kupować do roku nawet z 30 sztuk a może więcej jak bym pogadał ze znajomym i dla niego tez jest taka może osoba na forum. Ja kupiłem ostatnio od PASONIA ale to jest handlarz i on już nalicza swoją marże, no są trochę drogie. Moze ktoś ma takie cielęta albo sprzedaje handlarzom a ja bym mógł dać trochę więcej niż handlarz a to i tak by było dla mnie mniej jak od handlarza. proszę o odpowiedź na forum. to wtedy będziemy negocjować co i jak. chodzi oczywiście o takie cielaki do 100 kg no maksymalnie do 120kg to to jeszcze jest do ugadania. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cielęta mięsne , byczki Dzisiaj, 15:58
  •  

#2 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 21 grudzień 2010 - 17:32

cielęta mięsne , byczki Jaka rasa i czy mają być czysto rasowe?

#3 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 17:42

cielęta mięsne , byczki Jakie brałeś byczki simentale czy mieszańce. W jakiej wadze były i ile za kilo.

#4 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:28

cielęta mięsne , byczki Tylko radze ci jak będziesz kupował to przed zakupem zobacz je na własne oczy lub na zdjęciu...bo już miałem taki przypadek że kupowałem cielaki przez internet i mi przywieźli krzyżówki hf z mięsnymi!!!!!Więc uważaj

#5 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:40

cielęta mięsne , byczki Simental to, że nie oglądałeś cieląt przed zakupem to twój błąd.

#6 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:55

cielęta mięsne , byczki To były simentale byczki były ładne tyko mi się wydaje ze za drogie a dałem za nie tak gdzieś 1350 zl za sztukę ok 100 kg każdy miał

#7 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:16

cielęta mięsne , byczki Ile oferujesz? (13,5 za kile to jeszcze obleci)

#8 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:22

cielęta mięsne , byczki Ale to są simentale czy jakieś mieszańce i po ile kilo mają jak sprzedajesz mario3004 a tak konkretnie to ile chcesz za kilo bo po 13,5 to mam od tego PASONIA takie po 100 kg to wychodzi te 1350 zl za sztukę a chciał bym taniej
albo mniejsze tak do 80 kg to wtedy bym dał te 13zl może więcej

#9 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:31

cielęta mięsne , byczki Po pierwsze jak chcesz kupować to szukaj dostawcę jak najbliżej siebie bo transport cie zeżre (chyba że masz przyczepę do bydła lub koni), po drugie czysto rasowe po tyle lecą po ile kupiłeś ( zdarzają się droższe). Skąd jesteś?

#10 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:32

cielęta mięsne , byczki Kolego licz się z tym ze jak kupisz takiego kota do 100kg to musisz chodzić kolo nich jak matka, wiem co mowie bo sam w maju kupiłem 14szt mieszańców SM LM i musiałem ich pilnować i najlepiej to jak maja po 120-130kg bo już łapią się za jedzenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:34

cielęta mięsne , byczki Mógłbyś wstawić do galerii parę zdjęć tych Byczków od Pasonia.

#12 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:54

cielęta mięsne , byczki Kolego gelax88 co ty mówisz takie po 80 kg normalnie już jedzą pasze min. siano, ospę jakieś pasze granulowane a nawet kiszonkę tylko nie trzeba przesadzać z kiszonką bo dostaną rozwolnienia nie przyzwyczajony żołądek.

Kolego mario3004 wiem ze najlepiej było by z mojej okolicy ale tu nikt nie zajmuje się sprzedażą małych cieląt a ja jestem z wielkopolskiego powiat turek centrum polski można powiedzieć
a po drugie to jak ten pason sprzedaje po tyle a jest juz posrednikiem to co on nic nie zarabia

Kolego mats91 wstawię ale nie wiem kiedy bo stary aparat mi padł a kiedy coś kupie to nie wiem planuje jeszcze w tym roku ale oni na swojej stronie maja zdjęcia to tak wyglądają tyko jeden był gorszy

#13 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:59

cielęta mięsne , byczki Ja oglądałem zdjęcia i były fajne...i jak je przywieźli to też były fajne dopiero się przekonałem po 4 miesiącach... :o

#14 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:09

cielęta mięsne , byczki Na zdjęciu wszystko wychodzi fajnie. :o

#15 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:13

cielęta mięsne , byczki kolego Simental a co po 4 miesiącach wyglądały źle??

#16 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:14

cielęta mięsne , byczki

Kolego gelax88 co ty mówisz takie po 80 kg normalnie już jedzą pasze min. siano, ospę jakieś pasze granulowane a nawet kiszonkę tylko nie trzeba przesadzać z kiszonką bo dostaną rozwolnienia nie przyzwyczajony żołądek.

Kolego mario3004 wiem ze najlepiej było by z mojej okolicy ale tu nikt nie zajmuje się sprzedażą małych cieląt a ja jestem z wielkopolskiego powiat turek centrum polski można powiedzieć
a po drugie to jak ten pason sprzedaje po tyle a jest juz posrednikiem to co on nic nie zarabia

Kolego mats91 wstawię ale nie wiem kiedy bo stary aparat mi padł a kiedy coś kupie to nie wiem planuje jeszcze w tym roku ale oni na swojej stronie maja zdjęcia to tak wyglądają tyko jeden był gorszy

Bez przesady 80 kg to zdecydowanie za mało aby podawać kiszonki...

#17 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:21

cielęta mięsne , byczki Chyba zasadniczo, zależy na jaką się partie trafi ..... i większość chorób tych cielaków bierze się z transportu więc są nie do wykrycia przy zakupie dopiero po 1-2 miesiącach wychodzi np płuca a ile to kosztuje takie leczenia i jak cielak nierośnie chorując to każdy wie :o

#18 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:14

cielęta mięsne , byczki Bo wezwałem weterynarza i on powiedział że to nie jest mięsny byk i również moi koledzy i znajomi to potwierdzili...mięsny byk musi mieć umięśnione nogi i wgl....a te były chude i mi jeszcze 2 po przywiezieniu zdechły... :o

#19 Share Damian34

Damian34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:37

cielęta mięsne , byczki Bo po przywiezieniu zaraz na drugi dzień trzeba wezwać weterynarza i podać antybiotyki albo samemu kupić i podać i wtedy jest duże prawdopodobieństwo ze nie zdechną a jak u mnie był weterynarz to tez mówił ze jak do innych jeździł to oni mówili ze pierwszy raz jak kupili i nie szczepili to tez im po dwa lub więcej zdechło no i teraz wszyscy szczepią a one są mięsne tylko może się zdarzyć ze któryś tylko jest trochę gorszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:29

cielęta mięsne , byczki mats91 może dawać im jeszcze mocznik co? ;) 80kg to kotek i nie opowiadaj bajek wszystkim ze sam je :) kolego ja po przywiezieniu miałem problem taki ze miały biegunkę i kasłały (kaszel był wirusowy bo z powietrza i samo przeszło)biegunka jest zawsze bo w transporcie to wszystko im się miesza w żołądkach no i zmiana żywienia ja dawałem (kobylak)zioło i żaden teterynarz ci nie pomoże bo mam w rodzinie jednego i mówi ze to jest najlepsze czyli sprawdzone domowe sposoby