Damian34

cielęta mięsne , byczki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacekw1224    1

Do @gelax88 moje cielaki kupne przy wadze 70 -80 kg same żrą pasze granulowaną oczywiście dobrą (ja stosuje starter de heus), ale warunek cielak musi być zdrowy! Małym cielętom nie podaje kiszonki ewentualnie dobre siano, a jak twoje nie chcą jeść to albo nieodpowiednią pasze stosujesz albo zwierzaki są chore. Ja hoduje tylko mieszańce mięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

U mnie cielaki w wadze do 100kg same nie jedzą i nie słyszałem żeby do tej wagi same jadły dobrze, wiadomo ze skubią ale ja tego nie uważam za jedzenie tylko smakowanie i próbowanie a dobrze jeść będą mogły dopiero jak będą miały 120-140kg i takie się najlepiej odchowują a jeszcze lepiej przy matce co wszyscy wiedza i ty na pewno teza codo kiszonki to minimum 6 msc muszą mieć nawet na upakowaniu popularnej CJ pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Ty pewnie mówisz o typowo mięsnych takich co chodzą z mamkami no np do 100 kg, ja kupuję cielaki od handlarzy czasami okazyjnie od rolnika mieszańce mięsne a wiadomo jak kupuję od rolnika który jest ustawiony na mleko to sprzedaje po tygodniu Cielęta moje kupuję w wadze ok 60 kg i odpajam na mlekopanie nie mam krów ani pełnego mleka i podsypuję zaraz im CJ z początku skubią ale już przy wadze ok 70 kg potrafi jeden zjeść nawet 0,5 kg. Wiadomo pokarm od mamki jest bardziej wartościowy niż mlekopan i takim cielętom starczy ale u mnie tego nie mają i muszą zastąpić to CJ. To jest moje zdanie a kiszonkę daje tak ok 6 miesiąca, wolę żeby na start nie zapychały się objętościówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

No najlepiej jak się odchowają tak do 150kg wtedy maja konkretny bo jak napisałeś najlepsze jest mleko matki i ja wole jak są takie po 120kg wtedy problemów nie ma i szybciej rosną, ale powiem ci ze przeważnie mam LM i z nimi nie ma problemów a z mieszańcami to zawsze coś się dzieje może ktoś powie inaczej ale ja stawiam na LM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

Bo czystej rasy nie dostaniesz bo jak zabierzesz cielaka matce to wydoisz ja?:lol: Taka już jest specyfika hodowli lm i nie tylko lm ale u mnie koleś ma czyste lm zabiera cielaki sprzedaje i dosadza jakiegoś mieszańca i matka go akceptuje a czemu on tak robi to nie wiem dla mnie to czysta głupota :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Jak ktoś ma czystorasowe LM to sprzedaje przeważnie odsadki (ok 300 kg) bo jak sprzeda małe cielę to co później z krową robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Kiedyś przywozili mi z Przeworska to po miesiącu też dostały wirusowej biegunki.

Cudem żaden nie padł ;) Te samochody co wożą nimi cielaki to źródło chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Bo czystej rasy nie dostaniesz bo jak zabierzesz cielaka matce to wydoisz ja?:lol: Taka już jest specyfika hodowli lm i nie tylko lm ale u mnie koleś ma czyste lm zabiera cielaki sprzedaje i dosadza jakiegoś mieszańca i matka go akceptuje a czemu on tak robi to nie wiem dla mnie to czysta głupota :mellow:

Kolego co jak co ale pierwszy raz słysze o tym żeby,,limuzynka,,zaakceptowała jakiegoś innego cielaka,sporo w moim rejonie jest hodowców właśnie limousine i niestety ale one mają to do siebie że nie akceptują innych cielaków jak tylko swoje,no ewentualnie jak byś miał dwie krowy wycielone w ten sam dzień to możesz wysmarować cielaka łożyskiem tej krowy do krórej chcesz go dosadzić,w takim wypadku powinna zaakceptować bo raczej już nie wyczuje że to nie jej cielak


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nie wiecie kto ma na sprzedaż cielęta mięsne z woj.Dolnośląskiego ,Śląskiego i Opolskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldo12    0

Ja również kupiłem ostatnio cielaki od Pasonia, chciałbym tylko dodać że sprowadza je on ze Słowacji, moje pochodzą z miejscowości Malinova.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malguti    0

Witam, również chciałbym zakupić byczki ras mięsnych, najlepiej simentale lub limousine. Jestem z małopolski, okolice Krakowa. U mnie w okolicy niestety ciężko kupić byczki, także gdyby ktoś miał, albo znał kogoś kto sprzedaje, to będę wdzięczny za kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

kolego do Nowego Nargu będziesz miał z 150km a tam masz cieląt mięsnych od wyboru do koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Witam, również chciałbym zakupić byczki ras mięsnych, najlepiej simentale lub limousine. Jestem z małopolski, okolice Krakowa. U mnie w okolicy niestety ciężko kupić byczki, także gdyby ktoś miał, albo znał kogoś kto sprzedaje, to będę wdzięczny za kontakt.

 

 

Napisz do użytkownika @osibuhaj i zapytaj się o namiary do gościa , który handluje cielakami pod Krakowem


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

hej.Mam pytanie do wszystkich. Czy ktoś sie kiedys spotkal z czyms takim ze cielak krotko po odsadzeniu nie chce wstawac? Kilka dni temu oddzieliłem 3 miesieczną jałówke limoze od mieszanej krowy, i po dwóch dniachnie nie wstaje. Wet. twierdzi ze to odwapnienie i dal mi zastrzyki calcium cos tam ale slabo sie jej poprawia, wogle traci apetyt i nie zuje zujki. Niech ktoś coś poradzi jesli moze i kiedys sie z czyms takim spotkal???prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mayi96    2

witam poda mi ktos namiary na dobrego handlarza z woj podlaskiego powiat wysokie mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A czy miał ktoś taki przypadek że małe cielęta kaszlały potem były zaszczepione raz i za miesiąc drugi raz i im przeszło. A teraz są w wieku ok 6misięcy i znowu zaczynają kaszleć. Jaki może być powód i jak z tym walczyć. Proszę o rozsądne odp tylko osoby które miały jakieś doświadczenia w takich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LucynaBrdon    0

W

itam też kupiłam od Barnaha Mirosława dwa dni temu 5 cieliczków rzekomo 100% mięsne ale to się dopiero okaże, trochę pokasłują mam nadzieję że to nie jakieś mleczaki bo płaciłam po przeszło 1000 zł i bym się wściekła, dodam że jestem z województwa łódzkiego a on koło Targu chyba. Przywiózł je dużym autem takim jak bydło skupują, a jest zima mam nadzieję że nie był to błąd ?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj