Skocz do zawartości




Reklama



Zdjęcie

Tabela zabiegów wykonanych opryskiwaczem


  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie
14 odpowiedzi na ten temat

#1 marius21

marius21

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • 541220
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kosuty

Napisany 21 grudzień 2010 - 14:44

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak powina wyglądać i jakie informacje zawierać tabela zabiegów wykonanych opryskiwaczem. Jeśli ktoś ma i mógłby zeskanować i wrzucić przykład byłbym wdzięczny:)
  • 0

#2 Stasiek84

Stasiek84

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • 1561556
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Warmia

Napisany 21 grudzień 2010 - 17:43

Wujek google nie gryzie, na szkoleniach dawali takie zeszyty do ewidencji zabiegów.
4
http://piorin.gov.pl/index.php?pid=734
- Strona z wzorami
http://piorin.gov.pl...pload/ewid3.pdf
- sam wzór
  • 0

#3 lukaszz110

lukaszz110

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:dolnośląskie

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:27

a takie moje pytanie to trzeba bardzo starannie wypełniać bo zaniedbałem troche te druki :o
czy przy kontroli jakiejkolwiek beda sprawdzane jakieś zapiski??? jeśli można wiedzieć to jakie trzeba wypełniać starannie
pytam z czystej ciekawości bo jestem zielony w tych sprawach a przejmuje gospodarstwo i dobrze by było to prowadzić od początku :)

jeśli ktos moze mi pomóc to serdeczne dzięki bede wdzięczny
  • 0

#4 andrzej261082

andrzej261082

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:łódzkie ELE

Napisany 23 grudzień 2010 - 18:05

ewidencje zawsze mozna wypelnic z data wsteczna to nie ksiazka leczenia zwierzat tam juz nic do tylu nie zrobisz to slowa odeerowca na szkoleniu ;)

przechowywac ja trzeba 2 lata takze wypelnij od 2008 roku i jest w porzadku

od stycznia trzeba miec tez ewidencje na stosowane srodki biobojcze
  • 0

#5 lukaszz110

lukaszz110

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:dolnośląskie

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:38

a to co wpisze w tej ewidencji musze mieć np. faktury czy ulotki po opryskach
czy oni patrzą czy coś jest robione tylko ??
jak to działa?
  • 0

#6 andrzej261082

andrzej261082

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:łódzkie ELE

Napisany 25 grudzień 2010 - 15:13

na szkoleniu twierdzil ze faktury lub paragon moga sie przydac bo wtedy masz potwierdzenie ze srodek jest dopuszczony do uzytkowania
  • 0

#7 marius21

marius21

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • 541220
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kosuty

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:32

a czy trzeba uwzględniać zabiegi odżywkami i mocznikiem??
  • 0

#8 hubertuss

hubertuss

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 3325 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:46

Z tego co pamiętam, to ewidencja jest wymagana, gdy ktoś korzysta z programów rolno środowiskowych np poplony. Poczytajcie dokładnie wymogi wzajemnej zgodności. Chyba, że coś się zmieniło?
  • 0

#9 andrzej261082

andrzej261082

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:łódzkie ELE

Napisany 01 styczeń 2011 - 17:07

przy programach rolno srodowiskowych obowiazuje ewidencja zabiegow ale agrotechnicznych , a ewidencja srodkow ochrony roslin obowiazuje wszystkich ,co do odzywki i mocznika to raczej nie bo to nie sa srodki ochrony roslin tylko nawozy
  • 0

#10 fito1973

fito1973

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 12:13

Art. 71. 1. 97) Posiadacze gruntów lub obiektów magazynowych, gdzie prowadzone są zabiegi ochrony roślin, prowadzą ewidencję tych zabiegów.

2. Ewidencja, o której mowa w ust. 1, zawiera:

1) nazwę rośliny, produktu roślinnego lub przedmiotu;

2) 98) powierzchnie uprawy roślin lub obiektów magazynowych;

3) powierzchnie, na których są wykonywane zabiegi ochrony roślin oraz terminy ich wykonywania;

4) nazwy zastosowanych środków ochrony roślin i ich dawki;

5) przyczyny zastosowania środków ochrony roślin.

3. Ewidencja powinna być przechowywana co najmniej przez okres 2 lat od dnia wykonania zabiegu ochrony roślin. (dla potrzeb PIORiN, ale dla ARMiR już 5 lat....)




- ewidencja tylko do środków ochrony roślin -nawozy, odżywki inspektora nie interesują






  • 0

#11 macio

macio

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 22:42

Temat stary, ale interesuje mnie czy regulatory wzrostu (Modus, CCC, Stabilan...) muszą być uwzględniane w owej ewidencji? W końcu w wyszukiwarce ŚOR na minrol.gov.pl figurują. A więc jak jest?
  • 0

#12 newagro

newagro

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 25 kwiecień 2012 - 06:47

Jeśli preparat zarejestrowany jest jako środek ochrony roślin (czyt. jest w wykazie środków MRiRW) dotyczy to też zaprawiania i zabiegów w magazynach do przechowywania ziarna.

Wieczorem postaram się dodać jakie informacje powina zawierać ewidencja w/g obowiązującego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego bo muszę to sprawdzić.

Edytowany przez newagro, 25 kwiecień 2012 - 06:48.

  • 0
Aktualny wykaz środków ochrony roślin jedynie na www.ochrona-roslin.com.pl

#13 macio

macio

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:05

Czyli potrzeba, bo faktycznie te preparaty się tam znajdują. Dzięki za pomoc
  • 0

#14 thor1984

thor1984

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 27 kwiecień 2014 - 16:36

Koledzy a jak zaznaczyć w karcie ewidencji dzierżawę? Mam to ja na swojej karcie zaznaczyć czy osoba która wydzierżawia mi pole?
  • 0

Google

  • Reklama google
  •  

#15 mikad

mikad

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:40

Ty wpisujesz do swojej ewidencji bo stosowałeś środki a właściciel do swojej bo to na jego działce wykonano zabieg
  • 0





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s



Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk