Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sirk

Sirk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:40

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 A czy do sianokiszonki nie lepiej Farma Z-569/1 ? Dla c-360 będzie ciężko...

Może któryś z Panów z forum zna różnice pomiędzy SIPMA FARMA Z-279/1 a Z-569/1 - w maszynie to wiadoma sprawa jedna to komora łańcuchowa (55 KM) a druga łańcuchowo-walcowa (69 KM) ale chodzi o efekty pracy - zbioru materiału i zagęszczania i następstwie zakiszania sianokiszonki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Dzisiaj, 13:58
  •  

#22 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 17:11

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Znajomy robił sianokiszonki C-360 + Farma 569/1 - ciężko ale przemęczył 2 sezony.
Z-569/1 ma 5 wałów i prawdopodobnie lepiej zagęszcza materiał zbierany do komory - nie ma porównania bo o to pytałem czy lepsza jest jakość kiszonki :D
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

#23 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 01 styczeń 2011 - 17:48

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Jak nie miałem swojej prasy, na usłudze chodziły u mnie oba modele pras. I powiem tak nie ma różnicy w zagęszczeniu beli sianokiszonki, a wręcz przeciwnie bo słabszym ciągnikiem się tak nie dobije i gorzej to jest jak łańcuchową. Później ten sam prasował nam słomę i normalnie porażka, te walce z przodu rwały sznurek, co 5 bela rozwalona, a C-360 to ostro katowana była w niej, już nie wspomnę o dostawaniu się kamieni pomiędzy walce na dole i ścinaniu zabezpieczeń.

Edytowany przez wertus, 01 styczeń 2011 - 17:49.

#24 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:49

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Dziękuję Panom za informacje udzielone i porady :rolleyes:

#25 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 09:20

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Jeszcze raz dziękuję za porady i doradztwo.
Maszynę zakupiłem już ! Przepłaciłem trochę ale jak się policzyłem szybko koszty następnych wyjazdów to podjełem decyzję, że kupuję tą maszynę ! Ogłoszenie z allegro.pl w okolic Poznania -> Sipma Z-279/1 z zamkami !

Teraz szukam owijarki - nie wiem którą kupić... ogromny wybór może ktoś doradzi ?? :D w tym temacie ? :D

PS. może wie ktoś dla czego nie mogę dołączyć zdjęć do galerii ? Wyskakuje mi cały czas jakiś błąd ? Proszę o poradę...

#26 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:56

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Wiem że odkopuję temat, ale chcę się zapytać czy w tych starszych sipmach w ogóle były montowane haki?

#27 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:19

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 koledzy możecie wstawić fotkę odjazdu czy wyładunku beli jak tam to się nazywa chodzi mi mianowicie o sposób mocowań do prasy tych dwóch płaskowników co wychodzą do rurki do odjazdu beli a i jeszcze jak ktoś może to niech
wstawi najlepiej zdj z wymiarami tego odjazdu beli bo mam zamiar wykonać sobie odjazd beli do prasy belujące tylko
nie mam koncepcji jak zamontować do ramy prasy te dwa płaskowniki dlatego proszę o zdj jak ktoś moze niech wstawi zdj będę wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share ryzakk1

ryzakk1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:24

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 witam
ja posiadam prase sipme classic mam ja od nowosci z 2006 roku
c 360 ma ciezko przy tej prasie na pusto po drodze pod gore ciezko ma ja ciagnac
ciagam ja ursusem 1014
wedlug mnie jest to dobra prasa, jeszcze nie kupowalem do niej zadnych czesci
spawalem jeden walek od dolu co napedza podbieracz znajduja sie na nim 2 zabezpieczenia z srob
nie wiem czemu mi to peklo powinno zabezpieczenia urwac
trzeba umiec sie z nia obchodzic rocznie robie nia 700 bel
jesli chodzi o zbijanie bel to bele dobrze zbija
ursus c 360 nie dal by rady z nia wedlug mnie

#29 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 19 maj 2015 - 18:54

mam problem z prasa sipma...podczas owijania sznurkiem gdy prowadnica dochodzi do boku rozrywa sznurek...szlak mnie trafia...załozyłem najgubszy to samo...pomocy

#30 Share GDB

GDB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:33

nikolas29, odpowiedź jest późna, ale lepiej późno niż później. Raczej ktoś inny skorzysta.

Sznurek wyżłobił ci cienkie rowki w prowadnicach, np. w przelotkach i w tym zębie, który podaje sznurek na kostkę. Rozwiązaniem jest zakup nowych przelotek i zęba ALBO napawanie i wyszlifowanie szerszych rowków ALBO wyszlifowanie szerszych rowków bez napawania.

Osobiście nie polecam ostatniego rozwiązania, bo sznurek nadal jest prowadzony w rowku, co powoduje na przykład, że węzły robione podczas łączenia kolejnych kłębków sznurka i tak zahaczają o rowki i sznurek się urywa.

Jeszcze inna przyczyna urywania się sznurka w skrajnym położeniu: zbyt duże napięcie sznurka i w skrajnym położeniu już nie wytrzymuje.

#31 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2015 - 09:10

tak wlasnie zrfobilem i jest ok...szlifowalem

#32 Share agrogospodarz

agrogospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 09:19

Witam. Wczoraj kupilem   prase belujaca sipma agro 1200  waski podbieracz z 99 r Chcialbym jak najwiecej o niej sie dowiedziec, dopowiem ze to moja 1 prasa w zyciu... i jest malo informacji o niej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share kacpermisterski

kacpermisterski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 10:50

Mam problem z prasą sipma farma z 279/1 na komputerze od prasy świecą sie wszystkie kątroli co jest ?