Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 23:57

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Witam Panów,
mam zamiar kupić prasę na początku miał być to Welger RP12 potem to oglądnięciu paru pras i wypowiedziach na forum zdecydowałem, że Welger RP200 a potem jak usłyszałem od znajomego ile kosztowało go parę części do podbieracza (obejmy, łożysko, łańcuch ) to myślę, że lepiej kupić Polską prasę Sipma Classic i teraz rodzi mi sie pytanie dla czego jest ich tak wiele prawie nowych do sprzedania ? Na allegro można znaleźć 30 modeli z lat 2005-2009... Dla czego są sprzedawane ? Takie kiepska jakość i słabo spisują się przy sianokiszonkach ? :unsure:
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Dzisiaj, 10:07
  •  

#2 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 07:18

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Jest ich dużo ponieważ Sipma classic nie posiada zamków na klapie i jakość zbicia jest bardzo słaba, przy dobijaniu po prostu otwiera się klapa. Nie pomaga nawet nowa hydraulika w ciągniku. Mam kolegę który nie dawno kupił taka nowa i teraz chce zamki dokupić no ale to już nie jest taki mały koszt. Fakt faktem te prasy sa sporo tańsze. Ja z sipmy polecam ci Farme II

#3 Share bartas11

bartas11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2010 - 07:19

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Na pewno Welger będzie się lepiej sprawować w sianokiszonce ponieważ jest walcowa i lepiej zbije belę. :unsure:
Zetor 7441 i Ursus C-360 :)

#4 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 07:20

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Co do zbicia to bym się nie zgodził bo sipma z zamkami naprawdę ładne bele robi. No i w niej to c 360 będzie elegancko chodzić a w welgerze to 80 km będzie stękać

#5 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 09:28

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Też jestem na kupnie tej prasy, a dokładnie classic z279/1, czekam na wasze opinie :unsure: do tego owijarka tekla, miał ktoś do czynienia z tym sprzętem?

#6 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 10:18

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 U teścia w tym roku facet robił Sipmą na początku żniw z 2h tylko bo bale były słabo zbite i nie ładnie to wyglądało a bele leżą w stogu na dworze i się rozwalać zaczynają. Resztę hektarów facet robił JD5xx nie pamiętam owijane siatką to ciężko było wbić kły aby przewieźć bele i leżą w stogu tak jak ułożyliśmy nawet nie siadły. Więc moim zdaniem to jedynie prasę która będzie zwijała od początku zmienno-komorową z siatką i nie ma się czym martwić. Tylko jak kolega wyżej pisał to sipmę każdy pociągnie a welgerke czy jd to już ciągnik musi być mocniejszy aby ładnie dobił bala

#7 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 10:39

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Ja pracowałem prasą z blokadą hydrauliczną i prasą na blokadzie mechanicznej (haki). W prasie z blokadą hydrauliczną współpracował C-360 i po zamknięciu klapy i nazbieraniu trochę słomy do środka dociskałem hydrauliką do pola czerwonego i belki bardzo ładne były, klient nie mógł palca włożyć pod sznurek, w drugiej prasie na hakach współpracował Zetor 7211 i belki było takie same jak w blokadzie hydraulicznej.

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 10:40

Jest ich dużo ponieważ Sipma classic nie posiada zamków na klapie i jakość zbicia jest bardzo słaba, przy dobijaniu po prostu otwiera się klapa. Nie pomaga nawet nowa hydraulika w ciągniku. Mam kolegę który nie dawno kupił taka nowa i teraz chce zamki dokupić no ale to już nie jest taki mały koszt. Fakt faktem te prasy sa sporo tańsze. Ja z sipmy polecam ci Farme II

Hydraulika ciągnika nie odpowiada za otwieranie się komory w prasie bez zamków.

#9 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 21 grudzień 2010 - 13:20

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 A więc co odpowiada za otwieranie komory jak nie hydraulika ? Jakis zawór ?
Ja prasuje Sipma Classic Jumzem i dla mnie ani razu się nie otworzyła komora a ruskie mają dobrą hydraulikę i zawsze belki są przeze mnie tak zbite czy słoma czy siano tak samo aż trzeba kombinować jak przesadzić folię żeby zachaczyć o sznurek :unsure:
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#10 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 13:52

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Ja od 4lat posiadam z269/1. czyli z łańcuchowo-walcową komora. prasa nie jest rewelacja ale tak do 1000bel rocznie może byc. ze swoja nie mialem żadnych problemow. 2 razy ucieły sie zabezpieczenia od podbieraka. pracuje z zetorem 7340 i dobijam na maxa ile sie da... owijam siatka i bele przyzwoicie wygladaja.
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 14:28

A więc co odpowiada za otwieranie komory jak nie hydraulika ? Jakis zawór ?
Ja prasuje Sipma Classic Jumzem i dla mnie ani razu się nie otworzyła komora a ruskie mają dobrą hydraulikę i zawsze belki są przeze mnie tak zbite czy słoma czy siano tak samo aż trzeba kombinować jak przesadzić folię żeby zachaczyć o sznurek :unsure:

Zawór w prasie.
Prasa z zamkami też ma jakiś zawór który powoduje otwieranie się zamków. Trudno to opisać ale miałem farmę 1 z początków produkcji. Do tej prasy przyjechał serwis wymienił sposób napinania łańcucha kręcącego wałki i zamontował rozdzielacz-zawór na miejsce takiej metalowej kostki. Skutkowało to tym że prasa się normalnie otwierała nie dobijając beli. Aha przestawili coś również w samych zamkach. Aby temu zapobiec trzeba było wrócić do fabrycznych ustawień i podkręcić śrubkę na rozdzielaczu.
Kolego Antek21 co to znaczy na maxa. Jak prasowaliśmy taką prasa to mf255 łamał w niej zabezpieczenia na wałku i dolnych wałkach ubijajacych.

#12 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2010 - 16:41

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Antek21 a łańcuchowo-walcowa to przypadkiem nie jest Z569/1. Ja mam własnie Z569/1 to zetor 7011 w niej stęka i bałdy ładne wychodzą

#13 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 18:05

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 No tak łancuchowo-walcowa to jest Z269/1. o tej mowie. na maxa to znaczy prasowac wolno na dużych obrotach i dochodzic konca tego czerwonego pola na wskazniku. wtedy możemy mowic że ten balot jest dobity i potrafi sporo ważyć.... a prasa Z279/1 to jest ten sam mechanizm co Z269/1 tylko posiada komore łańcuchowa. i to tyle.

#14 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:55

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Koledzy jak tak mocno ciśniecie te bele nie obcina wam zabezpieczeń??

#15 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:57

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Czyli szukać lepiej prasę Sipma Farmer II Z-279 / Z-569, które mają mechaniczną blokadę komory :o - podeślecie jakieś zdjęcia jak wygląda ten mechanizm ?

Ale mam takie pytanie są czerwone i zielone o nazwie Farmer (120x120), które posiadają haki - to czym się ona różni od zielonej obecnych Farmer II?

Prasa będzie chodzić w sianokiszonce przy traktorze C-355 :) będzie musiał dać radę jeden sezon bo na traktor nie ma "siana" hihi - dam radę ? - kaska idzie na nową Yeti :(
W razie czego to wynajmę traktor :)

#16 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 06:40

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 C 355 w prasie Z569/1 bedzie mieć cięzko. Do tego ciągnika polecałbym Z279/1. Zwykła łańcuchówka z mechanicczną blokadą komory bo w Z569/1 są już 3 walce dogniatające z przodu przez co sianokiszonka jest bardziej dobita i ma zapotrzebowanie 68km

#17 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 08:13

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 A ja wam powiem tak. jak macie kupywac jakaś nowa to nie pchajcie sie w ta sipme.... lepiej dołożyć pare zl i kupic classa w standardzie i bendziecie zadowoleni. Kto już ma sipme to robic musi. sam wiem po sobie teraz bym kupił coś z Classa.

#18 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:22

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 u nas gościu ma sipme classic już długo i tylko on ma na całej wiosce i robi sobie z 50 Ha i całej wiosce na usługach po średnio 150-500 balotów na gospodarkę i se chwali :) 1)tanie części 2)dostaniesz wszędzie 3) małe zapotrzebowanie na moc ;)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#19 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 17:37

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Bo to zależy od tego jak kto dba tak ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 10:16

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1 Opinie jak widać różne - powiem więcej skrajne !
Ale cóż... do polskiej to najważniejsze są części...
Szukam prasy Farma (120x120)... :) do 23 tys. jak coś to prosił bym o podesłanie linków Panowie...

Pares słów o regulacji i serwisie pras SIPMA

http://www.sipma.pl/...sipma_nr_01.php

A podesłał by ktoś zdjęcia tych zamków komory ? ;)