Skocz do zawartości

Zdjęcie

sadzeniaki

670 odpowiedzi na ten temat

#541 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:45

sadzeniaki

pawelec, nie wiem czy nie możesz wiadomości odbierać ale pisałem czy stosujesz może prestige i środki typu dursban ??

stosuję oba.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sadzeniaki Dzisiaj, 06:48
  •  

#542 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:14

sadzeniaki

podpowiedzcie koledzy która firma z pomorza wyśle na lubelszczyzne pare bigbagów vinety z europlantu?

Europlant nie ma już w sprzedaży krajowej Vinety, dostępny jest tylko import z Niemiec

#543 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:08

sadzeniaki Informacja do Pawelca (chociaż każdy może pomóc ;))

Witaj. Napiszę do Ciebie ostatni raz, więcej razy Cię męczył nie bd ;) A więc potrzebuj Dursban i Prestige.
Dursbana bym potrzebował dobre 100ml, Presitge też około 100ml. Oczywiście za wszystko Ci płacę, obliczyłbyś sobie ile za taką miarę środków.
Domyślam się że Ci to nie po drodze ale z tego co widzę to Ty masz 2 środki jednocześnie i liczę że możemy się dogadać, byłbym Ci bardzo wdzięczny. A pisze tak raz za razem bo chciałbym już posadzić wczesne ziemniaki ale bez tych środków nic nie mogę zrobić. Na taką ilość co ja sadzę nie bd kupował nowych opakowań (sam wiesz ile to kasy), a muszę te zabiegi wykonać gdyż na mojej ziemi jest wylęgarnia robactwa i chorób (co drugi rok sadze ziemniaki na tym samym) Liczę że tym razem się odezwiesz, a co najważniejsze z pozytywnym skutkiem ;) Pozdrawiam

Edytowany przez minor15, 05 marzec 2014 - 18:03.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share rafal0102

rafal0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:26

sadzeniaki Witam.Miałem zamówionego sadzeniaka Jelly ale koleś sprzedał i pozostaje mi wybrać spośród : LORD, OWACJA, VINETA ,TAJFUN ,którą z odmian byście polecili ziemniak ma być smaczny i szybko się gotować.Ziemia lekka 5 klasa.

#545 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 08:17

sadzeniaki Poleciłbym Tajfuna ze względu na fakt iż dobrze znosi niekorzystne warunki - bujne łęty, do tego smaczny, dosyć słodki - ale to kwestia gustu. Jedyny minus to delikatna skórka i różnie bywa ze składowaniem gdy np rok jest mokry. W 2010 po 1 mc od zasypania przechowalni trzeba było przebierać bo gnił ale za rok leżał idealnie.

#546 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 21 marzec 2014 - 17:53

sadzeniaki Panowie a orientuje się któryś gdzie można dostać jeszcze sadzeniaka Jelly? Europlant mnie wyrolował bo jak dzwoniłem jakiś czas temu mówili że jeszcze nie rozpoczęli handlu a dziś że już nie mają bo wszystko się rozeszło w dwa tygodnie.

#547 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 16:52

sadzeniaki U mnie już zasadzone 0.80ha wineta i tajfun po łące. W tym roku 1/3mniej według tamtego roku . Trochę zostało więc jak kogoś interesuje to zapraszam

#548 Share Mack1993

Mack1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:10

sadzeniaki Odnośnie ziemniaków, mam pytanie. Wsadziłem ziemniaki już dłuższy czas temu. Jedna odmiana w miarę dobrze wyrzędowała, a inne z kolei nie mają zielonej początkowej naci, tylko po prostu sadzeniak leży w ziemi i już ma koło siebie młode, malutkie- wielkości zakrączek od butelki ziemniaczki. Czym to może być spowodowane? Sadzeniaki były miarowe i miały dużo kiełków. Czekam na jakieś propozycje odnośnie problemu .

#549 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:41

sadzeniaki Skad miales sadzeniaka?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#550 Share Mack1993

Mack1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:53

sadzeniaki Pochodziły z poprzedniego roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 maj 2014 - 11:47

sadzeniaki W tym roku mnie nauczyło by sadzeniaka brać z sprawdzonych zródeł.
15ar zasadziłem ziemniakami od kolegi co wiedziałem że brał bezpośrednio z Europlantu a drugie 15 ar wziąłem stad http://panoramafirm....-sygih_smd.html

Nigdy wiecej tam moja noga nie postanie!!!!!! a ostrzegał mnie sąsiad bym nie brał ziemniaków stamtąd , a ja mysle sobie 400kg to wezmę cena była dobra bo za bellaroze 178zł za 100kg bodajże.
A tak ładnie wygladały , niestety to zo jest u mnie w polu to jest obraz nędzy i rozpaczy ......
Liściozwój , i alterianoza w 50% .KOSZMAR.
Ostrzegam abyscie sie tam nie zaopatrywali w sadzeniaki!!!!!!!

Te 15 ar jak tylko zrobi się pogoda wjeżdżam glebogryzałką i miele wszystko jak leci.
15ar mi na przetrwanie zimy starczy :)

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 29 maj 2014 - 11:57.

#552 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 29 maj 2014 - 18:52

sadzeniaki 178zł za 100kg. to mało? Domyślam się, że było to bez papierka brane, że taka kicha? Ja brałem w tym roku tą samą odmiane za 170zł w CA.

#553 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów

Napisany 30 maj 2014 - 07:58

sadzeniaki Z papierkiem.

#554 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 30 maj 2014 - 08:29

sadzeniaki Wiec reklamuj, w czym problem

A co u ciebie bylo przedplonem,jakie opryski wowczas wykonywales?

Edytowany przez przemol87, 30 maj 2014 - 08:32.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#555 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 30 maj 2014 - 08:58

sadzeniaki Dokładnie jakie opryski były robione , bo jeśli była pszenica rok temu i było pryskane np Mustangiem Forte to juz odpowiedz masz czemu tak jest z ziemniakami

Edytowany przez lonoh, 30 maj 2014 - 08:59.

#556 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 30 maj 2014 - 15:39

sadzeniaki

W tym roku mnie nauczyło by sadzeniaka brać z sprawdzonych zródeł.
15ar zasadziłem ziemniakami od kolegi co wiedziałem że brał bezpośrednio z Europlantu a drugie 15 ar wziąłem stad http://panoramafirm....-sygih_smd.html

Nigdy wiecej tam moja noga nie postanie!!!!!! a ostrzegał mnie sąsiad bym nie brał ziemniaków stamtąd , a ja mysle sobie 400kg to wezmę cena była dobra bo za bellaroze 178zł za 100kg bodajże.
A tak ładnie wygladały , niestety to zo jest u mnie w polu to jest obraz nędzy i rozpaczy ......
Liściozwój , i alterianoza w 50% .KOSZMAR.
Ostrzegam abyscie sie tam nie zaopatrywali w sadzeniaki!!!!!!!

Te 15 ar jak tylko zrobi się pogoda wjeżdżam glebogryzałką i miele wszystko jak leci.
15ar mi na przetrwanie zimy starczy :)

Marcinie zanim je zniszczysz to najpierw reklamuj żeby Ci koszt sadzeniaków zwrócili. Ja dostałem od kolegi namiar na dorego dostawcę z sadzeniakami w Ćwiklicach
-----

#557 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:53

sadzeniaki Ale jak reklamować?
Przedplon pszenica, pryskana Chwastox Turbo_ Tolurex.
Myslicie że zwrócą koszt sadzeniaków? Po mojemu to nie takie proste.
Na wiosnę około 3-4 tyg po posadzeniu na wschodzace chwasty skropiłem ziemniaki chwastoxem TRIO.
Tyle z zabiegów.

Krzysiek jak zyje tyle lat to takiej tragedi w polu nie miałem :*(

#558 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 30 maj 2014 - 21:54

sadzeniaki Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że kupiłem zainfekowany materiał kwalifikowany, ale na Twoim miejscu przedzwoniłbym do firmy od której kupiłeś żeby przyjechali z komisją na pole i zobaczyli jak to wygląda. Ziemniaków nie likwiduj bo nie będzie podstaw do reklamacji. Z pewnością minie trochę czasu zanim przyjadą, ale jest to jedyna podstawa do roszczeń. Ewentualnie możesz postraszyć, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie (może to przyspieszy ich działania). Ewentualnie osobiste stawiennictwo w firmie bo podanie to nie jest chyba dobre rozwiązanie bo wszystko ciągnełoby się wieki.

#559 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:45

sadzeniaki

Ale jak reklamować?
Przedplon pszenica, pryskana Chwastox Turbo_ Tolurex.
Myslicie że zwrócą koszt sadzeniaków? Po mojemu to nie takie proste.
Na wiosnę około 3-4 tyg po posadzeniu na wschodzace chwasty skropiłem ziemniaki chwastoxem TRIO.
Tyle z zabiegów.

Krzysiek jak zyje tyle lat to takiej tragedi w polu nie miałem :*(

Ja miałem problemy z kwalifikatem i reklamowałem i bez problemu na drugi rok dostałem tyle samo sadzeniaków. Najpierw zadzwoń tam gdzie zakupiłeś i sprzedawca zgłosi to do producenta i przyjadą zrobią fotki i tyle. Jeżeli Ty masz chore z winy sadzeniaka to cała partia taka była i będą wiedzieć bo na pewno więcej osób będzie reklamować.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 05 październik 2014 - 20:18

sadzeniaki

Jaka jest cena sadzeniaka w tym roku, chodzi o sadzeniaka z papierem. Jak coś wiecie to piszcie i w jakim stopniu no i za jaką odmianę

Edytowany przez magnum123, 05 październik 2014 - 20:18.