minor15

sadzeniaki

Polecane posty

KULAWA_KOZA    155
Napisano (edytowany)

W tym roku mnie nauczyło by sadzeniaka brać z sprawdzonych zródeł.

15ar zasadziłem ziemniakami od kolegi co wiedziałem że brał bezpośrednio z Europlantu a drugie 15 ar wziąłem stad http://panoramafirm....-sygih_smd.html

 

Nigdy wiecej tam moja noga nie postanie!!!!!! a ostrzegał mnie sąsiad bym nie brał ziemniaków stamtąd , a ja mysle sobie 400kg to wezmę cena była dobra bo za bellaroze 178zł za 100kg bodajże.

A tak ładnie wygladały , niestety to zo jest u mnie w polu to jest obraz nędzy i rozpaczy ......

Liściozwój , i alterianoza w 50% .KOSZMAR.

Ostrzegam abyscie sie tam nie zaopatrywali w sadzeniaki!!!!!!!

 

Te 15 ar jak tylko zrobi się pogoda wjeżdżam glebogryzałką i miele wszystko jak leci.

15ar mi na przetrwanie zimy starczy :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

178zł za 100kg. to mało? Domyślam się, że było to bez papierka brane, że taka kicha? Ja brałem w tym roku tą samą odmiane za 170zł w CA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

Wiec reklamuj, w czym problem

 

 

A co u ciebie bylo przedplonem,jakie opryski wowczas wykonywales?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

Dokładnie jakie opryski były robione , bo jeśli była pszenica rok temu i było pryskane np Mustangiem Forte to juz odpowiedz masz czemu tak jest z ziemniakami

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

W tym roku mnie nauczyło by sadzeniaka brać z sprawdzonych zródeł.

15ar zasadziłem ziemniakami od kolegi co wiedziałem że brał bezpośrednio z Europlantu a drugie 15 ar wziąłem stad http://panoramafirm....-sygih_smd.html

 

Nigdy wiecej tam moja noga nie postanie!!!!!! a ostrzegał mnie sąsiad bym nie brał ziemniaków stamtąd , a ja mysle sobie 400kg to wezmę cena była dobra bo za bellaroze 178zł za 100kg bodajże.

A tak ładnie wygladały , niestety to zo jest u mnie w polu to jest obraz nędzy i rozpaczy ......

Liściozwój , i alterianoza w 50% .KOSZMAR.

Ostrzegam abyscie sie tam nie zaopatrywali w sadzeniaki!!!!!!!

 

Te 15 ar jak tylko zrobi się pogoda wjeżdżam glebogryzałką i miele wszystko jak leci.

15ar mi na przetrwanie zimy starczy :)

 

Marcinie zanim je zniszczysz to najpierw reklamuj żeby Ci koszt sadzeniaków zwrócili. Ja dostałem od kolegi namiar na dorego dostawcę z sadzeniakami w Ćwiklicach


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

Ale jak reklamować?

Przedplon pszenica, pryskana Chwastox Turbo_ Tolurex.

Myslicie że zwrócą koszt sadzeniaków? Po mojemu to nie takie proste.

Na wiosnę około 3-4 tyg po posadzeniu na wschodzace chwasty skropiłem ziemniaki chwastoxem TRIO.

Tyle z zabiegów.

 

Krzysiek jak zyje tyle lat to takiej tragedi w polu nie miałem :*(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że kupiłem zainfekowany materiał kwalifikowany, ale na Twoim miejscu przedzwoniłbym do firmy od której kupiłeś żeby przyjechali z komisją na pole i zobaczyli jak to wygląda. Ziemniaków nie likwiduj bo nie będzie podstaw do reklamacji. Z pewnością minie trochę czasu zanim przyjadą, ale jest to jedyna podstawa do roszczeń. Ewentualnie możesz postraszyć, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie (może to przyspieszy ich działania). Ewentualnie osobiste stawiennictwo w firmie bo podanie to nie jest chyba dobre rozwiązanie bo wszystko ciągnełoby się wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ale jak reklamować?

Przedplon pszenica, pryskana Chwastox Turbo_ Tolurex.

Myslicie że zwrócą koszt sadzeniaków? Po mojemu to nie takie proste.

Na wiosnę około 3-4 tyg po posadzeniu na wschodzace chwasty skropiłem ziemniaki chwastoxem TRIO.

Tyle z zabiegów.

 

Krzysiek jak zyje tyle lat to takiej tragedi w polu nie miałem :*(

 

Ja miałem problemy z kwalifikatem i reklamowałem i bez problemu na drugi rok dostałem tyle samo sadzeniaków. Najpierw zadzwoń tam gdzie zakupiłeś i sprzedawca zgłosi to do producenta i przyjadą zrobią fotki i tyle. Jeżeli Ty masz chore z winy sadzeniaka to cała partia taka była i będą wiedzieć bo na pewno więcej osób będzie reklamować.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jaka jest cena sadzeniaka w tym roku, chodzi o sadzeniaka z papierem. Jak coś wiecie to piszcie i w jakim stopniu no i za jaką odmianę

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

za polskie odmiany w C/B. Holendry drogie jak co roku, agrico  powiedzialo mi 2200zł/tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

bellarosa polska CA 1200

volumia polska1850, holenderska 2340

carrera  holenderska 2340

lord, denar ok 1100

niestety ale nie znam stopnia kwalifikacji

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś orientowałem się za cenę i tak sadzeniak odmiany holenderskie 2300 tona pozostałe 1100-1300tona. Cena pierwszych zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ciekawe czy przy tych cenach bedzie szalenstwo z kupowaniem sadzeniakow, w tamtym roku wszystko na pniu schodzilo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

W tym tez schodza :) Na pewne odmiany zapisy i nie wiadomo czy wgl. dostanie sie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Na te pewne odmiany co roku jest szał, jzobaczymy co warte z wczesnoscia sa bo jeśli wychodzą tak samo jak lord i denar to nie ma sensu płacić po dwukrotnie więcej niż za polskie odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Może sadziłeś Catania,jeżeli tak ,to jaka opinia?

 

 

Dopiero będę sadził. Próbowałem i powiem że lepszy niż Irys pod względem smaku. Bulwa mniej podłużna, płytsze oczka niż w Irysie i trochę kolor bardziej w krem niż biały. Zobaczymy za rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj