Skocz do zawartości

Zdjęcie

sadzeniaki

670 odpowiedzi na ten temat

#201 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:51

sadzeniaki jaką odmianę brałeś u słowaków? I jaka cena?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sadzeniaki Dzisiaj, 15:20
  •  

#202 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:14

sadzeniaki to że jakość na wstępie jest lepsza od polskich sadzeniaków-to kultura polskich producentów,i nie tylko w sadzeniakach.

jak już kupca się znajdzie to zaraz śmieci też mu sprzedać-najlepiej przez rurę sypać.

nie chcę się chwalić-ale towar na giełdę przygotowuję jak dla siebie na stoisko-pośrednik(handlarz)płaci mi tyle jak inni sprzedają-mówi że warto za dobrze przygotowany towar dać więcej,jego klienci też wolą jak nie ma odrzutu.płacąc drożej płaci się mniej.a ja wolę odrzucić,niż świecić oczami,a finansowo wychodzi na jedno.

#203 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:17

sadzeniaki Lord i Vineta cena 2200zł/t z dowozem na podwórko, co ciekawe w pobliskiej centrali 2600 z wielką łaską że sprzedają :blink:
A jakie ceny u was? chodzi mi o Vinete, Lorda, Satine, Denara i Tajfuna

Edytowany przez Lukasz1987, 19 kwiecień 2011 - 20:18.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:24

sadzeniaki zonk28 nie dziw sie ze ktos z plocka sprzedawal tak tanio,w ubiegly czwartek we Warcie 30kg kosztowało 10zł..,i to nie u jednego rolnika tylko wszyscy tak cenili

Edytowany przez przemol87, 19 kwiecień 2011 - 20:24.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#205 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:24

sadzeniaki ja lorda w c/a brałem po 2050 s denara w c/b 1850. Ale śladowe ilości bo na 15 zamówionych ton dostałem 7 i to różnych odmian.

#206 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:28

sadzeniaki to widzę blisko terenów zalewowych cena wali w górę ;[ , nam centrala oferowała 10% tego co zamówiliśmy z wielką łaską po kłótni :o
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#207 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:39

sadzeniaki Przemol87 ale jakbyś zobaczył te sadzeniaki to by ci ręce opadły , jakieś takie różowe i kły miały takie jakby były już wyrodzone.U nas na przezutach cena za sadzeniaka jest 1.20 , więc nie dziwota ze handlarze brali ile wejdzie po takiej cenie.Ja póki co biore z cenrali co bierze z Zamarte i naprawde jestem bardzo zadowolony.Z ziemniakami ze Słowacji nie miałem styczności.......więc sie nie wypowiem.

#208 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:53

sadzeniaki vineta w CA 1.60 - 10t
lord w CB 1.30 - 5t
zakupione miesiąc temu od człowieka z którym współpracujemy już prawie 10 lat. Więc to że mam dobry towar jest pewne.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#209 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:59

sadzeniaki Vinety i Lorda nie sadze.......a ziemniaki nie kupuje od nikogo bo mam swoje i w 100% pewne , nabywam praktycznie co roku na rozmnożenie więc jestem pewny na ziemniaku.Raz kupiłem ziemniaka od kolegi i nigdy więcej miał być raz sadzony a był 4 jak potem się dowiedziałem , nawet bliska osoba potrafi skłamać by zarobić na innym.

#210 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:01

sadzeniaki Ale papiery na nie masz? Bo u nas za duża uprawa, żeby ryzykować :( Dlatego około 1/3 jest zawsze kupowane jako kwalifikowany
Sami jak sprzedajemy sadzeniaka to cena też jest sporo niższa niż w centrali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:32

sadzeniaki Jeśli biore z centrali to zawsze mam papiery w jakiej klasie , wszystkie numery , nazwa ziemniaka itd....Ludzie jak biorą odemnie to zawsze są zadowoleni , bo wiedzą że maja pewnego ziemniaka.Bo wiedzą że nie sadze więcej jak 3 razy.

#212 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 październik 2012 - 16:59

sadzeniaki jak tam u was z cenami kwalifikatu?
dziś wzięliśmy lorda w elicie (BII) 70gr i dosłownie parę worków nowości Nandino. słyszeliście o tej odmianie coś?

#213 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 07 październik 2012 - 11:24

sadzeniaki Ja na wiosnę sadzę tylko morge vinety.Reszta pszenica.
Vinetę biorę w centrali .Będę miał na 2 - 3 lata spokój.
Mam robotę stałą więc jej pilnuję a do handlu to kupię od sąsiadów bez roboty .

#214 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 07 październik 2012 - 18:50

sadzeniaki

jak tam u was z cenami kwalifikatu?
dziś wzięliśmy lorda w elicie (BII) 70gr i dosłownie parę worków nowości Nandino. słyszeliście o tej odmianie coś?

Nandina. Odmiana niemiecka bardzo wczesna. Jak dla mnie w smaku bardzo dobra. Kształt raczej okrągła do okrągłoowalnej coś jak Vineta ale gładka skórka. Cecha charakterystyczna niespotykana w innych odmianach to mocna skórka od początku, praktycznie wcale nie obiera się pomimo wczesnego kopania. Doświadczalnie posadzona u mnie w tym roku razem z Bellaprimą. Nandina miała pojedyncze kropki parcha gdzie bellaprima była bez skaz.

#215 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 październik 2012 - 21:22

sadzeniaki a jak z wydajnoscia?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#216 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 październik 2012 - 22:06

sadzeniaki mikad, jak okreslisz stopien 'wczesności'? podobnie jak lord?

#217 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 07 październik 2012 - 22:31

sadzeniaki Wydajność Nandiny mniejsza niż Bellaprimy. Porównywałem te dwie odmiany bardziej pod względem cech jakie mnie interesują a nie pod względem wydajności. Nie wiem jak ma się do Lorda bo nigdy go nie sadziłem. W ogóle nie sadze polskich odmian, są dla mnie nieprzydatne. W hodowlach zachodnich odmiany sa krzyżowane pod kątem z góry założonych cech i niekoniecznie jest to wydajność. Bo co komu po ziemniakach które dobrze sypią jak np ich wygląd pozostawia wiele do życzenia albo zawartość cukrów jest do bani i nie nadają się do przetworzenia. Taka Vineta nie jest praktycznie uprawiana poza naszym krajem bo jest brzydka z wierzchu. Niemcy nawet na nią nie spojrzą choć to ich odmiana. Co innego u nas gdzie jakość i wygląd zewnętrzny praktycznie się nie liczy więc chłopy sadzą to co najwięcej sypie. Z tego powodu wiele ciekawych odmian nie przyjęło się u nas.

#218 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 08 październik 2012 - 12:40

sadzeniaki ile najmniej można by wysadzić ziemniaka na ha? sadzić będę prawdopodobnie sadzarka czeską. kiedy obornik wywieść teraz na jesieni czy lepiej wiosna i go przyorać? jak w tym roku z sadzeniakiem jest? czy jest dobrej jakości? proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki

#219 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 październik 2012 - 16:24

sadzeniaki obornik najlepiej od razu po żniwach, albo przed orką zimową. nigdy na wiosnę - po prostu ziemniak nie zdąży z niego skorzystać.
Ilość sadzeniaków potrzebnych na 1ha zależy od kalibrażu sadzeniaków, szerokości redliny i przeznaczenia - różna gęstość w zależności czy na frytki, chipsy, jadalne czy na sadzeniak.
Jesli dysponujesz czeską sadzarką, zakladam że rozstaw to 67cm, standardowy sadzeniak to kaliber 35-50mm. Nie orientuję się jaka jest regulacja gęstości sadzenia w czeskiej, ale przyjmuję że tu znów 'standardowo' dobrze będzie 30cm. Przy takich parametrach powinno wystarczyć 2,8-3t sadzeniaka. Im mniejsze sadzeniaki, i rzadsze sadzenie, tym mniejsza ilość sadzeniaków jest potrzebna, wiadomo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 październik 2012 - 18:24

sadzeniaki najmniej to poniżej 1,5 tony i jeszcze odjąć przepusty ze 3-5%. Ale nie wiem co z tego urośnie. Przyjmując 40 gram na sadzeniaka czyli sam mały i odstęp 40 cm. Rozstaw w czeskiej to 21,5 25 30 35 40

najmniej to poniżej 1,5 tony i jeszcze odjąć przepusty ze 3-5%. Ale nie wiem co z tego urośnie. Przyjmując 40 gram na sadzeniaka czyli sam mały i odstęp 40 cm. Rozstaw w czeskiej to 21,5 25 30 35 40