Skocz do zawartości

Zdjęcie

sadzeniaki

670 odpowiedzi na ten temat

#181 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 16:42

sadzeniaki w moim asortymencie pojawiła się odmiana z Europlant-u o nazwie Agnes, typ Tajfuna, lecz podobno lepiej plonuje, ma większe łęty i do przechowywania b.dobra. Zobaczymy co z tego będzie, miał już ktoś tą odmianę ?? Cena 2000zł/t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sadzeniaki Dzisiaj, 17:48
  •  

#182 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:34

sadzeniaki Sadzeniaki denar w CB po 1300zł/t to chyba nie drogo jak myślicie? Brać czy nie. Niby nie dużo ma bo tylko tonę.

#183 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:44

sadzeniaki andzin. bierz jeśli w takiej cenie,bo taniej w CB nie znajdziesz.Szkoda,że tylko tona,bo na zwrot się nie załapiesz :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:17

sadzeniaki dlaczego niby nie dostanie dopłaty??

#185 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 06:59

sadzeniaki

andzin. bierz jeśli w takiej cenie,bo taniej w CB nie znajdziesz.Szkoda,że tylko tona,bo na zwrot się nie załapiesz :huh:

Zwrot sie nalezy nawet za 50kg sadzeniak kwalifikowanego, musicz miec wszystkiego co najmiej 1 ha pola.

#186 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 09:08

sadzeniaki przepraszam koledzy ale na ziemniaki JADALNE na pewno jest zwrot? na przemysłowe jestem pewny bo taki otrzymałem ale na jadalne? kupiłem tone ale to na 0,5 ha więc chyba trzeba będzie dokupić drugą tonę.. ile jest tego zwrotu? Dzięki wielkie info!! pozdro

#187 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 18:47

sadzeniaki A no kupiłem. Zwrotu nie będzie bo bez kwita, winetę miał z kwitem to po 170zł/q. Właśnie należy się nawet za 50kg zwrot i to jest 500zł/ha na 2t. Tylko że przy tym kalibrażu to potrzeba ze 4t.

#188 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 22:06

sadzeniaki bez kwita..... ciekawe co kupiłeś......

#189 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 07:08

sadzeniaki ja też kupuje bez kwita(zawsze to coś taniej-a o zwrot nie wnioskuję)-ale to jest pewne źródło.

#190 Share ursus3603p

ursus3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 10:48

sadzeniaki panowie proszę o pomoc jeśli w ziemniakach zrobię redliny takie http://www.agrofoto....81567-radlinki/ to czy nie będzie nic się działo z ziemniakami?
z góry dziękuję i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:16

sadzeniaki A co ma Ci sie dziac z ziemniakmi? to zwykłe redliny a że są spłaszczone od góry to tylko +

#192 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:49

sadzeniaki ja po sadzarce walcuję-zawsze lepiej,bo tak wilgoć nie ucieka,i się ziemniak w ziemi ułoży.

#193 Share ursus3603p

ursus3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:31

sadzeniaki tylko te u mnie nie będą robione zwykłymi radłami tylko takimi do marchwi i nie wiem czy za bardzo ziemi nie ubiją i czy ziemniak nie będzie miał trudności z wyjściem z ziemi ?

#194 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:03

sadzeniaki a do marchwi to beton klepiesz?-przecież marchew potrzebuje krucho w redlinie,bo inaczej korzeń prosty nie będzie,a kiełka też delikatniejsze niż w ziemniaku.

tylko zagęścisz ziemie,i redliny uformujesz-i w czym miało by to przeszkadzać ziemniakowi?

#195 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 17:23

sadzeniaki Redliny pod marchew muszą być troszeczkę zbite aby dało się ją zasiać , a pod ziemniaka odwrotnie ziemia powinna być luzna.
Ursus a możesz wstawić fotkę tej maszyny która będziesz robił redliny??

#196 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 17:48

sadzeniaki no właśnie troszeczkę-i troszeczkę też ziemniakowi nie przeszkadza-po sadzeniu dobrze jest zagęścić,ziemia się ułoży z ziemniakiem-równiejsze i szybsze wschody-no i wilgoć.

#197 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 kwiecień 2011 - 18:28

sadzeniaki Dziś byłem na targu i sadzeniaka mase do wyboru do koloru a ceny różne najtaniej cenili handlarze co przywożą z całej Polski , zapytałem jednego gościa to mówi że jest spod Płocka był ciężarówką i sprzedawał po 20 zł za 30 kg ;[ masakra , a inni rolnicy po 100 zł za 100kg , w sumioe ziemniaka sadzeniaka było bardzo dużo , i zainteresowanie było ogromne zwłaszcza tymi tanimi ale to tylko handlarze się interesowali , bo jak ujżałem tego sadzeniaka to nawet za darmo bym go nie wsadził.A sumie najwięcej było Tajfuna , Denara , Satiny , Santy i Jelly.Większość pytała o Tajfuna.

#198 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:14

sadzeniaki a klasyfikację ktoś znał?-czy to były sadzeniaki-bo nie urosły?

z tak niepewnych źródeł nigdy bym nie sadził,wolałbym pole puste zostawić,a do jedzenia bym kupił.

#199 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:38

sadzeniaki To prawda , na targu to może być wszystko pytałem z 5 chłopów i kazdy sadził tylko raz ziemniaka i zawsze brał w tamtym roku z centrali :lol: bejery cisną ile wejdzie a w polu napewno bedzie kolorowo :lol: , ziemniaki napewno wyrodzone i pomieszane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:47

sadzeniaki z targu to można kupić do jedzenia, a nie sadzenia, w sumie z co niektórych central nasiennych to też lepiej nie kupować.
My nabyliśmy Słowackie pyry i po sadzeniu jesteśmy zadowoleni :), wszystkie równe, foremne bez skaz oraz zgnilizny co w polskich trafiało się często przy takiej partii jaką kupiliśmy. Dodatkowo otrzymaliśmy broszurę z fotorelacją z hodowli odmian jakie zakupiliśmy fajnie to wygląda niby bajer a cieszy oko
Zobaczymy co będzie w czasie wykopków, ale trzeba być dobrej myśli, jak wszystko pójdzie dobrze to polskie centrale nasienne na nas już nie zarobią :D
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem