Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share luk7530

luk7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 17 lipiec 2015 - 15:13

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Witam, jak ustawić ten zawór? Nie nabija mi butli bo powietrze ucieka tym zaworem przez taką siateczke ale jak nacisne hamulec to wtedy nabija butle a gdy puszcze to powietrze znów ucieka tą siatką. Pomoże ktoś?

Załączone pliki

Edytowany przez luk7530, 17 lipiec 2015 - 15:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Dzisiaj, 03:23
  •  

#22 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 22:44

Witam. Mam Zetora 7745 i mam ten sam problem co Matey sprężarka niby pompuje ale słabo, w zbiorniku jak wcisnę ten ,,dzyndzel" od spuszczania wody to trochę powietrze uchodzi, ale wydaje mi się że to nie jest wystarczająco, bo jak sprężarka nabije butle to powinno być co jakiś czas spuszczone, a tego nie słychać. Na dodatek ze złącza do przyczep ucieka powietrze, tak chyba nie powinno być, czy to złącze będzie do wymiany?? Dzwoniłem też do sklepu Zetora i pytałem się o te zaworki talerzykowe nr katalogowy 93 0906, ale powiedziano mi, że teraz się tego nie dokupi i trzeba kupić nową płytkę zaworową,  jakiś tam kapelusik na to no i szpilki i uszczelki, oczywiście koszt tego wyniósłby około 500 zł, ale ja wole mieć tak jak jest. Spróbuje przeczyścić te zaworki i te sprężynki lekko rozgiąć jak pisze Radekk, oby pomogło. Proszę o odpowiedzi odnośnie tego złącza do przyczep, z góry wielkie dzięki. :)

u mnie po wymianie głowiczki dzien do nocy. U siebie z tego co pamiętam, ten zaworek do spuszczania wody mam wykręcony i wstawioną zwykła śrubę (zaworek do zrobienia) albo wkręciłem zaworek ze starej butli, jutro zerknę, nie pamiętam teraz. Po drodze sprawdziłem cały układ, czasami wystarczy dokręcić przewody i powietrze nie ucieka. Zobacz czy u Ciebie powietrze ucieka przez złącze czy w miejscu łączenia przewodu ze złączem (tak było u mnie i wymiana podkładki + dokręcenie zrobiły robotę)

Witam, jak ustawić ten zawór? Nie nabija mi butli bo powietrze ucieka tym zaworem przez taką siateczke ale jak nacisne hamulec to wtedy nabija butle a gdy puszcze to powietrze znów ucieka tą siatką. Pomoże ktoś?

nie bardzo widzę o której siateczce mowisz, probowałeś dokręcić na łączeniach?

KS Falubaz

#23 Share Driver720

Driver720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 08:08

Matey zbiornik to mam ok, nie musisz sprawdzać, a to złącze jest chyba do wymiany bo jak wcisnę ten bolec co w środku tego złącza jest to powietrze nie leci. A co do głowiczki to kupiłeś głowiczkę starego typu czy nowego, kompletną czy samą? Jeszcze jedno gdzie ją kupiłeś? Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

#24 Share luk7530

luk7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 18 lipiec 2015 - 15:24

Tak tak nigdzie indziej powietrze nie ucieka, na tym zdjęciu będzie lepiej widać tą siatke.

#25 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 12:51

Głowiczka komplet, gdzies w necie, gdzie było taniej. Nie pamiętam z której strony, albo z agrohandlera albo z tzm kalisz

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 15:49

Winny jest tłoczek znajdujący się w środku tego zaworu.

Rozkręć i nasmaruj zawór smarem plastycznym lub wazeliną,jeśli to nie pomoże trzeba wymienić ten tłoczek.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#27 Share Zetor10

Zetor10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 09:12

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce <p>Witam mam problem ze spręrzarką w zetorze 5340 po załączeniu nie pompuje powietrza. Co może być przyczyną ? Jakieś porady.</p>

#28 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 09:55

Tak tak nigdzie indziej powietrze nie ucieka, na tym zdjęciu będzie lepiej widać tą siatke.

Jak cięgna sterujące są luźno (dla pewności możesz odłączyc) to powietrze nie powinno uciekać. Jak tak nie jest to możesz rozebrać, przeczyścić, nasmarować i złożyć. Prawdopodobnie to nie pomoże bo aluminium się mogło utlenić. Wtedy tylko nowy zawór, koszt około 150zł, na pewno nie oryginał ale umnie działa już jakieś trzy lata...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kruczek14

kruczek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 październik 2015 - 20:44

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Witammam podobny problem nagle przestala mi dzialac sprezarka jak jechalem z przyczepami i pobolokowaly mi sie hamulce w przyczepach,w ogole nie chce nabic banki troche tam pompuje bo slysze ze ucieka powietrze jak wcisne ten cycek od spuszczania wody, a drugi problem taki ze jak wcisne pedal to nie hamuja przyczepy tylko dopiero jak zaciagne reczny to zalapia i wciskam pedal hamulca i trzymaja dopuki go nie puszcze, jednym slowem muszezainicjowac hamowanie recznym, co to mozebyc ?