Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 19:35

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Witam. Pierwsza sprawa to sprezarka, słabo daje powietrze... mozna powiedziec ze wcale nie ma cisnienia, olej wszystko w porzatku. Rpzbierał juz ktoś? jak sie za to zabrac glowice zdjac i tloczek z pierscionkami wymienic? co tam jeszcze do wymiany jest? a cala sprezarke da sie jakos wykrecic?

Druga sprawa to chamulce. Ucieka płyn ze zbiorniczka. Co wleje to ucieknie po robocie... ucieka z tyłu pod mostem tylnym. Co to moze byc? przewody? pompki to raczej nie? Jak sie do hamulcow dostac, zwolnice rozkrecac? na co szczegolnie zwrocic uwage podczas rozkrecania?
Z góry dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Dzisiaj, 13:16
  •  

#2 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:08

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce zeby dostac sie do chamulcow trzeba zdjac zwolnice razem z pochwa, nie probuj rozdzielic zwolnicy od pochwy na ciagniku,przewody sa raczej dostepne trzeba obejrzec i bedzie wiadomo czy sa dobre,chyba wiesz ze chamulce i sprzeglo maja wspolny plyn

#3 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:47

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce A po co byś całą sprężarkę wykręcał zdejmij głowice i ewentualnie wymień cylinder i pierścienie, koszt ok. 100 zł, powinno pomóc .

#4 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 06:30

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce tak o płynie to wiem.

#5 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 21:34

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Sprężarka w głowicy ma dwa zaworki proponuję je sprawdzić, a najlepiej wymienić.Przy okazji zerknij na pierścienie jak pisze @jendrek.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#6 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:25

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce mi tez slabo pompowała nie mogla nabić się do końca. jak jechałem spowrotem z trasy to dię naprawiła.może oleju dolej...
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#7 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 18:35

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce a tam sa dwie dziegnieki od czego sa? jedna od wlaczania a druga?

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 18:59

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Jedna od włączania, druga od blokady tej włączającej.

#9 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 20:25

mi tez slabo pompowała nie mogla nabić się do końca. jak jechałem spowrotem z trasy to dię naprawiła.może oleju dolej...

Ciekaw jestem gdzie ty chcesz ten olej do sprężarki w zetorze dolać ;)

#10 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 19:41

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Na 99% problem tkwi w głowiczce, zdejmij ją, przemyj denaturatem i sprawdź sprężonym powietrzem(z innego ciągnika lub stacjonarnego kompresora) czy dobrze domykają zaworki. Najlepiej jest kilkanaście razy podać powietrze naprzemian raz żeby szło w tą stronę bez oporów i w drugą gdzie powinno być nie puszczane. A dźwigienki służą tak jak napisał@zorzyk2, więc nieużycie jednej wyklucza praktycznie użycie drugiej :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 25 grudzień 2010 - 19:52

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Podnosisz górną i wciskasz prawą żeby włączyć. Aby wyłączyć podnosisz górną i prawą wyciągasz

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#12 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 21:15

Ciekaw jestem gdzie ty chcesz ten olej do sprężarki w zetorze dolać :mellow:

A skąd ma niby smarowanie?może bez smarowania chodzi?ma ze silnika o ile sie nie myle
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#13 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 21:24

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce Dobrze wiem że ma smarowanie z silnika a ty piszesz o dolewaniu oleju :mellow:

#14 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 grudzień 2010 - 13:32

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce jeżeli chdzi o hamulce to jak nie chcesz to możesz kupić cylinderki i wymienić bez demontowania zwolnic od strony kabiny przy siedzenbi są takie otwory a jeżeli bębny są wytarte bardzo i szczęki to niestety trzeba ściągnąć zwolnice z pochwą a uważaj na prawym kole na blokadę mechanizmu co do sprężarki to odkręć sobie przewód którym sprężarka tłoczy powietrze do butli i odpal silnik i włącz sprężarki i zobacz czy czasami nie wali olejem czy nie ma śladu oleju jak jest to źle bo trzeba wymienić tłoczek i pierścienie nie wiadomo czy tuleji też nie a jak nie ma oleju to dobrze bo tylko zaworki do wymiany

#15 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 grudzień 2010 - 14:41

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce A u mnie wodą daje jak rękę przyłożę

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#16 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 grudzień 2010 - 16:37

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce danielhaker ale normalnie ci pompuje czy normalnie zbiera się woda bo woda zbierać się zawsze będzie jesli powietrze ma dużo pary wodnej to wzrastające ciśnienie spowoduje skroplenie wody w rurkach najwięcej jej będzie w zbiorniku tlateko jest tam taki drut kawałek na nim kułko ten drut od czasu do czasu trzeba wcisnąć aby kondensat wyleciał a ostrożnie robić zima na mrozie bo bożna ręke przymrozić do zbiornika a pozatym dużo tej wody spowoduje ze powietrza będzie mniej w butli i może ci braknąć na przyczepe, sąsiad jak kupił 7745 to jak zapięli przyczepe w zimie to niemógł jechać bo co chwile blokowało koła w przyczepie w tedy przylecieli do nas spytać co nie tak ja swojego podpiołem i ok można jechać wina była w ciągniku myślałem że sprężarka kaput ale powietrza było ciśnienie na manometrze też ok ale wcisnąłem z tyłu bollec w złączcce powietrze oleciało ale było mało dopiero skapneli się ze pewnie w butli woda my do wylania a tam brak zaworka widać komuś albo padł, wykręcił i zaślepił śrubą zykłą dopiero kupił nowy zakręcili i dalej nic okazało się że woda zamarzła w środku w tedy do ciepłego garażu po całej nocy rano wylali koło 5-6 litrów wody dopiero po tym jak podpięli przyczepe to jazda ok ale pewnie będzie butla do wymiany bo nie wiadomo czy nie przerdzewieje.

#17 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 11:00

Panowie pozwolę sobie odświeżyć temat. Otóż mam problem ze sprężarką w Z7711. Niby pompuje powietrze słabo (jak wejde pod zbiornik spod zaworu słychać syczenie powietrza) jednak chciałem zrobić to dobrze i zacząć od głowiczki i tu pojawia sie problem. Zgodnie z katalogiem - numer 930901 http://zemedelskestr...roducts_id=3035 tylko że są one niedostępne w związku z czym polecono mi wymianę całej góry sprężarki albo kupno kompletnej nowej. Znalazłem głowiczkę, która na oko wygląda podobnie http://sklep.ad-al.pl/czesci-do-ciagnikow/34859-glowica-sprezarki-stary-typ----95-0933.html ale nie chcę w ciemno kupować dlatego proszę o pomoc. A może to tylko błąd w katalogu (z allegro) i obie głowiczki są takie same?

KS Falubaz

#18 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 14:01

Witam 

Sprawa wygląda tak :

numer 930901 to jest sam korpus głowiczki.

numer 950933 to kompletna głowiczka z zaworkami. 

Ja na sam początek odkręcił bym głowiczkę sprawdził szczelność zaworków. Jak coś nie tak to wyjął zaworki i zobaczył w jakim stanie są ich gniazda wyczyścić ładnie i rozciągnąć lekko sprężyny i złożyć z powrotem.Jak to nie pomoże dopiero bym zmieniał.  

Może się tak okazać ,że nie będzie wcale trzeba kupować nowej głowiczki. 

Można ewentualnie założyć głowiczkę z c 360  ten sam rozstaw śrub. Tylko jest ona aluminiowa. 

A tak w ogóle nabije Ci butle powietrza czy nie daje rady?

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#19 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 15:39

Czyli tak jak myślałem. W butli jakieś powietrze jest bo słysze jak uchodzi z tego zaworka z butli, także teoretycznie butle nabija, tylko pytanie jak bardzo

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Driver720

Driver720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 11:38

Witam. Mam Zetora 7745 i mam ten sam problem co Matey sprężarka niby pompuje ale słabo, w zbiorniku jak wcisnę ten ,,dzyndzel" od spuszczania wody to trochę powietrze uchodzi, ale wydaje mi się że to nie jest wystarczająco, bo jak sprężarka nabije butle to powinno być co jakiś czas spuszczone, a tego nie słychać. Na dodatek ze złącza do przyczep ucieka powietrze, tak chyba nie powinno być, czy to złącze będzie do wymiany?? Dzwoniłem też do sklepu Zetora i pytałem się o te zaworki talerzykowe nr katalogowy 93 0906, ale powiedziano mi, że teraz się tego nie dokupi i trzeba kupić nową płytkę zaworową,  jakiś tam kapelusik na to no i szpilki i uszczelki, oczywiście koszt tego wyniósłby około 500 zł, ale ja wole mieć tak jak jest. Spróbuje przeczyścić te zaworki i te sprężynki lekko rozgiąć jak pisze Radekk, oby pomogło. Proszę o odpowiedzi odnośnie tego złącza do przyczep, z góry wielkie dzięki. :)