Skocz do zawartości

Zdjęcie

noze w prasie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klos

klos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 11:43

noze w prasie witam, mam pytanie
mam zamiar kupic prase z 13 nozami. Czy warto szukac takiej ktora ma np 20 nozy? Dodam ze posiadam paszowoz.
Zastanawiam sie jednak czy zbytnie rozdrobnienie materialu nie sprawi ze bela bedzie gorzej formowana, bedzie sie latwo znieksztalcac.
Druga sprawa to czy zetorem 115 koni dam rade ciagac prase pasowa? czy lepiej moze zastanowic sie nad walcowka?
pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
noze w prasie Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 20 grudzień 2010 - 12:59

noze w prasie Ilość noży nie ma zbytnio wpływu na kształt beli. Im więcej to lepiej trawa jest drobniej pocięta co za tym idzie szybciej paszowóz rozmiesza. Powinien dać rade.

#3 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 13:13

noze w prasie to w walcowce bedzie trudniej niz pasówce:) w zielonce za szybko nie pojedziesz szczegolnie z 20 nozami, ale sprasowac sprasujesz, mysle ze na dwojce spokojnie bys prasowal.

#4 Share Kamiloo

Kamiloo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 13:37

noze w prasie Prasą łancuchową z 13 nożami predkość 5-10 km/h 100 km ciagnik a w paszowozie rozwala bardzo szybko:) A bele waża od 700-1000kg

#5 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 20 grudzień 2010 - 17:39

noze w prasie Kuzyn ma Claas Variant 380 z bodajże 14nożami(jeśli się mylę proszę mnie poprawić) i baloty są ładne okrągłe nie odkształcają się mimo że trawa jest dość krótko pocięta a jak wrzuci do paszowozu to chwila i ładnie sianokiszonka jest rozwalona...
KPK Kumurun Team...

#6 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:19

noze w prasie a ile koni potrzeba zeby ciagnik sprawnie radzil sobie w belownicy z nozami? np. w famarolu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:24

noze w prasie Po mojemu to te sto kucy musiało by iść do tego żeby robota jakoś szła...
KPK Kumurun Team...

#8 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:33

noze w prasie aha. a co to znaczy ze prasa ma rotor z docinaczem? interesuje mnie warfama i ona posiada cos takiego. wiem co to rotor a ten docinacz? to sa wlasnie noze?

#9 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:43

noze w prasie docinacz to będą te noże bo innej opcji nie ma...
KPK Kumurun Team...

#10 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:04

noze w prasie Sam użytkuję KRONE 10-16S która ma 11 noży i nie ma to żadnego wpływu na kształt beli, a (jak pisali wcześnie) zbierany materiał jest bardziej zagęszczony i przez to i waga balotów jest nie przeciętna.
Ja noże mogę wysuwać w grupach po 11, 9, 5 lub 0 szt. i jest to dobre udogodnienie bo jak mam wysuniętych 9 to skrajne są schowane.
Radzę jeszcze pilnować żeby noże były ostre co z pewnością odwdzięczy się krótszym czasie mieszania w paszowozie.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#11 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:39

noze w prasie Przy ostrych nożach również ciągnik będzie miał lżej bo materiał będzie stawiał mniejszy opór niż przy tępych a co za tym idzie praca będzie bardziej ekonomiczna...
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:42

noze w prasie rotor to podajnik który transportuje materiał z podbieraka do komory jeśli są noże to rotor w parze z nimi... :lol: