Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fiatagri seria winner (F100...itp.)

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 15:45

nie wiem do końca na jakiej zasadzie działa ehr ale skoro to jest coś co zastąpiło sterowanie dźwigniami to musi być lepsze a nie gorsze jeżeli chodzi o obsługę. Myślę że we wszystkich ciągnikach jego działanie powinno być takie same. Z tego co doczytałem to ehr umożliwia sterowanie pozycyjne siłowe oraz mieszane i wszystko można ustawić pokrętłami na konsoli - system jest po prostu czulszy i lepiej reaguje na warunki pracy ciągnika. Fiat z Ehr ma mocowane dolne ramiona na sworznie z czujnikami elektrycznymi (każde ramie ma swój sworzeń) a przy sterowaniu dźwigniami jest jedno cięgno dolne i czujnik mechaniczny w skrzyni (rozbierałem i bardzo prosta zasada działania).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fiatagri seria winner (F100...itp.) Dzisiaj, 12:10
  •  

#22 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 31 marzec 2015 - 07:07

Fiatagri seria winner (F100...itp.) Aha rozumiem. A tak ogólnie mówiąc to polecasz fiaty bo zastanawiam się nad jego kupnem

#23 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 19:48

Wg mnie ciągnik mało awaryjny o małym zapotrzebowaniu na paliwo, dobra dostępność części, zwrotny ogólnie przemyślana konstrukcja. U mnie przy zakupie główne kryterium to cena więc gdybym trafił fiata w przyzwoitym stanie za dobre pieniądze to bym kupił jeszcze raz bo nie mam zastrzeżeń do tego ciągnika  (porównanie mam tylko z MTZ i polskich urusuów - fiat wypada o niebo lepiej). Ale gdybym miał możliwość kupna innego zachodniego ciągnika w podobnym stanie i wieku o 10 tyś taniej to pewnie fiata bym nie kupował bo nikt nie wie co siedzi w ponad 20 letnim ciągniku a 10 tyś na ewentualne naprawy na pewno się przyda :) Na pewno nie kupowałbym Ursusa lub Zetora z lat 90 bo to jednak gorsze pod względem użytkowania konstrukcje.  Wydaje mi się że fiaty cieszą się małym zainteresowaniem i jest ich mało na rynku dlatego można wynegocjować dużo lepszą cenę niż za inne ciągniki.

#24 Share domino155

domino155

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 październik 2015 - 20:56

Witam wszystkich.

Agrofoto śledzę od dawna, zarejestrowany jestem od niedawna :). Niedawno nabyłem Fiat F110 i mam pytanie, a właściwie prośbę. Ktoś z użytkowników Fiatów z serii Winner ma może instrukcję obsługi i mógłby udostępnić? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników Fiatów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 październik 2015 - 21:08

instrukcji nie mam - mogę poratować schematem instalacji elektrycznej. Jeżeli masz jakieś konkretne pytanie to pisz na forum.

#26 Share domino155

domino155

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 październik 2015 - 18:20

Na razie nic z elektryki nie jest mi potrzebne. Dzięki za chęć pomocy. W razie czego będę wiedział do kogo się zwrócić. Instrukcja nie musi być po polsku, może być po angielsku, włosku, w ostateczności po francusku albo niemiecku.

Wracając do tematu elektryki w Fiatach serii F. Udało się komuś usprawnić "Control Panel". W moim egzemplarzu lampki, poza kontrolką poziomu oleju silnikowego, zapalają się zupełnie nie logicznie. Jeszcze jedno pytanie, gdzie w tym ciągniku jest nabity nr podwozia??

Edytowany przez domino155, 12 październik 2015 - 22:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share WolskiAdam

WolskiAdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 13:40

Fiatagri seria winner (F100...itp.) Mam problem z półbiegiem w fiatagri F130 dt, czytałem gdzieś tutaj, że w modelu F140 odkreciła się jakaś zaślepka i półbiegi nie działały jeśli wie ktoś coś, na ten temat info mile widziane