jaro914

Fiatagri seria winner (F100...itp.)

Polecane posty

jaro914    0

Co sądzicie o tej serii, bo ja zastanawiam się nad kupnem zachęca Mnie cena i stosunkowo młody rocznik...

Jak się sprawuje silnik i reszta podzespołów, przede wszystkim skrzynia, jak jest z częściami...podobno pasują od NH, i jakie są ceny tych części zamiennych......????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Przyłączam się do pytania. I słyszałem że one maja WOM jak w fendzie tzn 540/750/1000 obr/min czy to prawda ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Mam ciągnik Fiatagri F100DT, rocznik 1995, Mam go dopiero pół roku, ale jak na razie jestem zadowolony. O zakupie zadecydowała właśnie niska cena za ciągnik w młodym roczniku i stosunkowo dobrym stanie (dałem 25 tys.netto).Zadowolony jestem z mocnego podnośnika i małego spalania. Chodził u mnie z agregatem biernym Doblett-Record i siewnikiem Amazone d8 o szerokości 4m (oczywiście po porządnym dociążeniu przodu.Ciągnik bardzo prosty, bez prawie żadnej elektroniki (jeden półbieg).Trzy prędkości wałka WOM, mechaniczna regulacja wysokości Tuz spoza kabiny(dzwignia z tyłu ciągnika).

Części można dostać w serwisie New Hollanda, ceny wysokie, jak to w serwisie, ale można szukać zamienników.

Katalog części dostępny na stronie New Holland.

Ogólnie biorąc, za te pieniądze ciągnik wart uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

już tak nie przesadzaj że ceny części wysokie B) ceny są na przeciętnym poziomie części do zachodnich ciągników ,a poza tym są bardzo dobre jakościowo :)

 

@ redek@-tylko 25 tyś ;) a to ciekawe ....




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

25tys ale netto...ale to rzeczywiscie cos tanio, moze po znajomosci poprostu.szczerze mowiac to bardzo fajne ciagniki, chyba nawet dosc popularne na zachodzie, u nas niestety dosc malo. jaki silnik w nich siedzi, new hollanda??jakie ma wyposazenie elektroniczne tzn oprocz tych podstawowych swiatel itp??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Silnik Iveco, 6cylindrów, bardzo oszczędny.Mój elektroniki nie ma wcale, elektrycznie włączane napędy, wałek, półbieg i chyba to wszystko.Niektóre ciągniki mają już EHR, ale u mnie jest mechaniczne sterowanie podnośnikiem.A cena bez żadnych znajomości, tylko po utargowaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

ja mam f140 1997r mam go 4,5 roku, jak dotychczas z usterek to jedna wówczas wykręciła mi się zaślepka od magistrali smarującej i nie mogłem wyłączyć napędu ani półbiegu, co do części to pasują od nh tm, i nie są wcale takie drogie, jaki ma on zegary zwykłe czy choinke, tak jak w moim :D


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A ma ktoś model f110 czy f115?bo na wygląd bardzo mi się podoba :) Z tego co czytam nie są awaryjne i brak elektroniki co w starszych traktorach jest dużym plusem bo nigdy nie wiemy w jakim stanie jest własnie elektronika :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

u mnie w okolicy ostatnio stał{może jeszcze stoi :D } f100 niebieski z podstawą do tura to 55 tyś chcieli :lol: dlatego mnie to tak zdziwiło że 25 dałeś :)

 

a i jeszcze jedno fiaty są mało znane w Polsce. u mnie w okolicy jest ich kilka nikt o nich złego słowa nie powiedział,zresztą sam mam fiata 880dt i też przez 5 lat nie dołożyłem ani złotówki :D i na wiosne też się przymierzam do f120-140 .podsumowując polecam fiaty :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

Dzięki wyrażenie waszych opinii.....:D

A silnik jest chłodzony powietrzem czy cieczą...??

Jakie są tam skrzynie bo na http://konedata.net/Traktorit/fiatagriWinner.htm są podane 2 rodzaje 20+16 i 64+32....

która z nich jest lepsza....???

Ja osobiście też bym wolał zwykły podnośnik jakoś nie mam przekonania jeżeli chodzi o te stare EHR-y.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja mam 110 ;) Narazie dopiero rok i 200 mth u mnie podnośnik mechaniczny

 

Posiadam instrukcję i wg niej jest kilka skrzyń a dokładniej to

jedna dźwignia rewers

druga grupy 4 (1-wolna używam tylko na pryźmie , 3 w polu a 4 w transporcie a 2 wcale)

trzecia do wyboru

-4 biegi

lub 5 biegów

albo 4 biegi i na każdym półbieg-bez sprzęgła (czyli razem 8)taką mam

 

a i są skrzynie 30 km/h i 40km/h

(większe posiadają nawet po 2 półbiegi od 130 no i może młodsze)

 

silnik prawie 6 l najlepiej się czuje przy ok 1400 obr (mam bez turba) i ja też bo powyżej to stopniowo zaczyna chlać :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

A silnik jest chłodzony powietrzem czy cieczą...??

No zaczynam się poważnie zastanawiać nad kupnem tego ciągnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

silnik chłodzony cieczą

i pomimo, że to włoski ciągnik, nie mam problemów z odpalaniem go zimą :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

Zamykam....

kupiłem jednak John Deera jakos ten włoch mi nie przypadł do gustu.

dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeek    0

mam fiatagri f100 od niedawna jak podczepiłem do niego pługi to wolno opadają i to zwalnia mocno prace w polu bo trzeba czekach aż opadną da sie jakos przestawić to zeby opadały szybciej ? odp szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

jeżeli masz na myśli regulację siłową podnośnika to tak ma (jest regulacja pozycyjna, siłowa i mieszana). Mam fiata winner podnośnik sterowany dźwigniami. Czujnik regulacji siłowej jest podłączony do belki gdzie są mocowane ramiona podnośnika a nie jak np w MF 255 do łącznika centralnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Aha rozumiem.A nie orientujesz się jak jest w przypadku gdy ten fiat ma Ehr?
Aha rozumiem.A nie orientujesz się jak jest w przypadku gdy ten fiat ma Ehr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

nie wiem do końca na jakiej zasadzie działa ehr ale skoro to jest coś co zastąpiło sterowanie dźwigniami to musi być lepsze a nie gorsze jeżeli chodzi o obsługę. Myślę że we wszystkich ciągnikach jego działanie powinno być takie same. Z tego co doczytałem to ehr umożliwia sterowanie pozycyjne siłowe oraz mieszane i wszystko można ustawić pokrętłami na konsoli - system jest po prostu czulszy i lepiej reaguje na warunki pracy ciągnika. Fiat z Ehr ma mocowane dolne ramiona na sworznie z czujnikami elektrycznymi (każde ramie ma swój sworzeń) a przy sterowaniu dźwigniami jest jedno cięgno dolne i czujnik mechaniczny w skrzyni (rozbierałem i bardzo prosta zasada działania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

Wg mnie ciągnik mało awaryjny o małym zapotrzebowaniu na paliwo, dobra dostępność części, zwrotny ogólnie przemyślana konstrukcja. U mnie przy zakupie główne kryterium to cena więc gdybym trafił fiata w przyzwoitym stanie za dobre pieniądze to bym kupił jeszcze raz bo nie mam zastrzeżeń do tego ciągnika  (porównanie mam tylko z MTZ i polskich urusuów - fiat wypada o niebo lepiej). Ale gdybym miał możliwość kupna innego zachodniego ciągnika w podobnym stanie i wieku o 10 tyś taniej to pewnie fiata bym nie kupował bo nikt nie wie co siedzi w ponad 20 letnim ciągniku a 10 tyś na ewentualne naprawy na pewno się przyda :) Na pewno nie kupowałbym Ursusa lub Zetora z lat 90 bo to jednak gorsze pod względem użytkowania konstrukcje.  Wydaje mi się że fiaty cieszą się małym zainteresowaniem i jest ich mało na rynku dlatego można wynegocjować dużo lepszą cenę niż za inne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domino155    0

Witam wszystkich.

 

Agrofoto śledzę od dawna, zarejestrowany jestem od niedawna :). Niedawno nabyłem Fiat F110 i mam pytanie, a właściwie prośbę. Ktoś z użytkowników Fiatów z serii Winner ma może instrukcję obsługi i mógłby udostępnić? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników Fiatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

instrukcji nie mam - mogę poratować schematem instalacji elektrycznej. Jeżeli masz jakieś konkretne pytanie to pisz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj