Zaloguj się, aby obserwować  
pimper21

Jaki pług wybrać ??

Polecane posty

pimper21    61

Tak jak w temacie chciałbym kupić pług obrotowy 2+1 w dosyć dobrym stanie i żeby można było dostać części do niego , w cenie do 8 tyś ;) gdzieś blisko Dolnośląskie lub Wielkopolskie (okolice Ostrowa Wlkp) B)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Skąd dokładnie jestes bo ja z gorzyc wielkich zaraz koło ostrowa? no ja zapytam znajomege bo kupił nowy ale nie wiem co z starym planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

A ja polecam Lemkena takiego jak ja mam, możesz go zobaczyć u mnie w galerii, super kryje i lekko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

@jendrek a jak z częściami do niego znaczy lemiesze odkładnie i wszystko po kolei ?? a no i jaki on ma ro staf tych odkładnic . @sebau1212 zrobił byś jakieś fotki tego pługa i w jakim jest stanie ?? podeślij jeżeli możesz materamateusz@wp.pl . @dawid0605 ja z okolic Sulmierzyc Odolanowa :D tak jak napisałem do 8 tys jeśli ktoś ma z tych pługów to niech pisze jaki i jak się sprawują i jak z częściami i wo gule :lol: czasu jeszcze jest bo dopiero na wiosnę a wraźcie czego to i tak jest jeszcze stary :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

a co powiecie o tym ?? http://allegro.pl/plug-3-skibowy-lemken-opal-90-i1375731167.html da rade z nim Zetor 8011 i czy wart swojej ceny ?? ja do tej pory jeździłem z takim pługiem:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/89010f4fc1bf33ed.html


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

pimper21 - do lemkena dostaniesz każdą część bez problemu choćby tutaj http://www.grupaunirol.pl/sklep/index.php?search_category=170 co do rozstawu to musiał bym zmierzyć, powiem ci tyle że orałem nim metrową gorczycę i nie było problemu z zapychaniem się i bardzo czysto zaorane.

A ten twój to faktycznie jakaś nie znana marga i w nie najlepszym stanie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

no to niby wiegard niemiecki nie w najlepszym stanie mało powiedziane :unsure: a ten twój lemken wytrzymały jak rama się trzyma u mnie dużo kamieni ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Lemken to nie byle jaka firma, mój też już nie jeden kamień zaliczył bez problemów, ma przecież zabezpieczenia na kamienie w postaci śrub ścinanych, ja je dodatkowo ponacinałem dla osłabienia, lepiej niech śruba szybciej puści niż na się coś pokrzywić. Mój ma rozstaw 3x40 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

wpisz w wyszukiwarce allegro 1367903191 dosyć fajny pług :o


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

No ten pług jest całkiem całkiem

 

Przykładowe ceny części z unirol i frank:

lemiesz 122-278 zł

lemiesz przedpłużka 42-64 zł

odkładnica 390-886 zł

odkładnica przedpłużka 112 zł

pierś odkładnicy 61-112 zł

 

Ceny są w zależności od typu

Podejrzewam że jak byś chciał oryginalne części to ceny byłyby podobne ale w euro :o

A czym chcesz ten pług ciągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

zetor 8011 nie da rady ?? :o


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zastanawiam się nad pługiem do Fendta 716 i proszę o małą poradę. Muszę wybrać pług i obciążnik na przód. Zacznijmy od początku, mam ziemię od 2-4 kl. i sporo glin, zwłaszcza żółtej i w dodatku pod górę. Myślę czy taki Kverneland albo Overum byłby dobry. Tylko jeszcze ile skib i jaka szerokość, chyba będzie najlepsza 4, chociaż i z 5 powinien chodzić ale wiadomo różne warunki są czasami na polu a lepiej mieć trochę zapasu mocy. Gdy kupowałem ciągnik testowałem go przy tym pługu

(link nie działa, więc w wyszukiwarce na allegro proszę wpisać miejscowość Niemodlin chodzi o pług Kverneland F160)

teraz jest na sprzedaż tylko nie wiem czy on nie będzie za mały bo chciałbym taki co bierze 2m, a on chyba nie ma takiej szerokości roboczej.

Do 4 skibowego będę potrzebował obciążnik pewnie 1000kg a do 5 to już pewnie większy 1500kg by ciągnik był stabilny. Więc proszę o opinie i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj