Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Problem z jazdą ładowarki teleskopowej JCB

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
3 odpowiedzi na ten temat

#1 endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 12877153

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:45

Problem z jazdą ładowarki teleskopowej JCB Witam, mam pytanie odnośnie jazdy w ładowarce teleskopowej JCB. A więc mam na oku zakup ładowarki, jest ona lekko uszkodzona, właściciel nie ma pojęcia co się z nią stało, z resztą trudno się z nim dogadać i cokolwiek dowiedzieć. Jedyne co wiem to fakt, że ładowarka kiedy jest zimna idzie ładnie, ale po rozgrzaniu przestaje normalnie jechać i nie ma siły. Może miał ktoś doczynienia z takim przypadkiem ? Sam podejrzewam, że może być to związane z sprzęgłem elektrohydraulicznym, niestety nigdy nie miałem z takim doczynienia i ciężko mi określić samemu co może być nieszczelnę, bądź uszkodzone. Być może źle kieruję swoją uwagę i to całkiem co innego ;) Słyszałem że może to być czasem banalny problem typu olej złego rodzaju, bądź brak jego stanu :P
Podsumowując w najbliższym czasie mam zamiar jechać ją oglądnąć, i dla tego proszę o waszą pomoc na co mam zwracać uwagę, i jak określić jej stan awarii ?
P.S. Zapomniałem dodać najważniejszego faktu jest to ładowarka na skrzyni mechanicznej z rewersem i sprzęgłem elektrohydraulicznym ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Problem z jazdą ładowarki teleskopowej JCB Dzisiaj, 02:49
  •  

#2 atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:12

Problem z jazdą ładowarki teleskopowej JCB To tak jak z podnośnikiem, jeżeli masz słabą pompę podnosi słabo bo po rozgrzaniu olej się rozrzedza, może pomoc wymiana oleju a może hydromotor będziesz musiał wymienić
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#3 endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 12877153

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:19

Problem z jazdą ładowarki teleskopowej JCB Zasada działania skrzyni mechanicznej a napędu hydrostatycznego to niebo a ziemia, w napędzie hydraulicznym faktycznie występuje takie zjawisko, sam posiadam miniładowarkę na hydrostacie i musiałem renotować pompę. Lecz ta ładowarka ma skrzynie mechaniczną która posiada sprzęgło elektrohydrauliczne i na tym etapie hydraulika w napędzie tej ładowarki się kończy :P Ale dzienki za dobre chęci, choć porównanie do podnośnika w ciągniku marne, ale to nic ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#4 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:25

Problem z jazdą ładowarki teleskopowej JCB W skrzyni są sprzęgła tarczowe działające pod ciśnieniem oleju, więc może pompa właśnie jest kiepska i nie trzyma ciśnienia w wyniku czego sprzęgła się slizgają i nie ma jazdy. bez pomiaru ciśnien nie ustali się przyczyny. Może to być też zły olej ale wątpie.
  • 0
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw