fliegl

Klemy mosiężne czy ołowiane?

Polecane posty

Sadek    1115

Jeżeli cała instalacja jest sprawna (głównie chodzi a akumulator i rozrusznik) to ołowiane też działają bez problemu. Czy ktoś z was widział zaciski (klemy) mosiężne w nowych maszynach ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja mam 330 ołowiane już 2 czy 3 lata i działają, a w 360 są mosiężne i co jakiś czas je wcina, non stop jakieś naloty (sole) się na nich robią)

 

może dlatego, że w 330 jest aku samochodowy, a w 360 siedzą 2 rolnicze, niby mocniejsze, ale niedorobione, bo kwas na klemach nie bierze się z kosmosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

mosiężne wydaje mi się że schodzą szybko i trzeba czyścić a ołowiane nie tylko że ołowiane lepiej ubić idzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ja u wszystkich mam mosiężne i nie ma żadnego problemu nie musze czyścić ani nic cały czas są ładne i czyste...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Mosiężne są dobre pod warunkiem że nie mają kontaktu z kwasem. Zawarta w mosiądzu miedź szybciej od ołowiu reaguje z kwasem.

 

mosiezne z olowiu to olowki sie robvi te rysiki mosiadz jest najlepszy

Ołówki (rysiki) robi się z grafitu. Jest to alotropowa odmiana węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A konserwujecie chociaż klemy smarem albo gęstym olejem? (oczywiście świeży używamy) Bo to też zabezpiecza przed korozją. Sam używam ołowianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak masz konserwować smarem albo olejem to lepiej zostaw je czyste.

Klemy śniedzieją wtedy jeśli akumulator gazuje,czyli jak jest zasiarczony i zmniejszyła się pojemność

akumulatora albo jeśli jest za duże ładowanie


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

ja mam ołowiane w traktorach i zdazylo sie kilka razy ze musialem czyscic bo traktor nie chcial zapalic ;)


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Ja kolego (Dawidg2) oczywiście że tak. Ale jak robię ciągniki to widze że, tylko nieliczni o to dbają.

 

Asharot dlaczego smar miałby być złym środkiem. Ja to stosuje i nigdy nie miałem problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Masz racje. Elementy mosiężne i miedziane potraktowane smarem również sniedzieją. Ale to zauważyłem na instalacjach elektrycznych budynków. Na akumulatorach i tak wieksze znaczenie ma kwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Żaden smar ani olej tyko wazelina, kopić ją można w każdym porządnym sklepie który sprzedaje akumulatory.Ja mam tak posmarowane i klemy kilkuletnie oczywiście mosiężne są jak nowe i żadnych problemów z zaśniedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Najlepsze klemy mosieżne. Trzeba je przesmarowac wazelina i git. Ostatnio kupiłem na stacji benzynowej wazeline w Sprayu i super. Polecam


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie ma reguły na to które lepsze,jak instalacja,ładowanie i akumulator jest ok.jedne i drugie się sprawdzają,i jedne i drugie mają niezgodność materiałową,to na zacisku akumulatora,lub na łączeniu z kablem.najlepszym rozwiązaniem byłby zacisk ołowiano-mosiężny.jeśli zaś akumulator gazuje to i nawet wazelina nie pomoże,i jedne i drugie przestają łączyć.na zaciski to wazelina nie żaden smar(tawot),lub olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja na zaciski daje wazelinę zarówno w samochodzie jak i w ciągnikach i nie mam problemu z śniedzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Temat uważam za wyczerpany. Zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
    • Przez Kamiknowaczyk
      Jak po prawnie podloączyc 2 akumulatory na raz do prostownika?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj