Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik zbożowy jedno talerzowy vs dwu talerzowy

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 21:50

Siewnik zbożowy jedno talerzowy vs dwu talerzowy Witam wszystkich na Agrofoto. Bacznie sledze to forum od blisko roku, lecz teraz zwaracam sie do was z prosba o pomoc. Obecnie stoje z tatuskiem przed problemem w wyborze nowego siewnika do zboża, lecz który bedzie lepszy z jednym czy dwoma talerzami. Czekam na konkretne opinie i rzetelne porady. Najbardziej interesuje mnie kwestia ktory z nich bedzie lepiej spisywał sie w trudnych warunkach polowych, mniej zapychał w przypadku wilgotniejszej gleby, lepiej sie wżynał w glebe i spisywał przy resztach pożniwnych. Zapraszam wszystkich do tematu, jesli jest juz taka dyskusja prosze o przekierowanie mnie do niej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik zbożowy jedno talerzowy vs dwu talerzowy Dzisiaj, 12:55
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 22:33

Siewnik zbożowy jedno talerzowy vs dwu talerzowy Witam , no na pewno dwu talerzowy będzie potrzebował więcej mocy ale coś za coś :P Dwu talerzowy lepiej zrobi robotę , sam wiem bo mamy Horscha Pronto 3Dc i żeby go zapchać to trzeba już chyba drzewem .... Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to chętnie odpowiem na pytania

#3 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 22:57

Siewnik zbożowy jedno talerzowy vs dwu talerzowy Twój siewnik to kawał ładnej maszyny;) Przyszedł czas by zamienic starego i wysłuzonego poznaniaka na cos co jest juz podobne do XXI wieku. Intersesuje mnie siewniczek 3m cały czas myslelismy nad Kongskilde CS 3000 który posiada jeden talerz. Lecz dzisiaj po rozmowie z dealerem zaczelismy sie zastanawiać nad dwutalerzowym. Stwierdział ze na nasze cieżkie gleby lepiej spisze sie własnie taki, zaproponował nam Maschio-Gaspardo model Nina 300 radlice talerzowe Corex. Przez droge myslelismy nad jego sugestia a teraz szukam opini na af tych którzy pracuja takim badz podobnym sprzetem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:12

Siewnik zbożowy jedno talerzowy vs dwu talerzowy A do jakiego ciągnika chcesz go zaczepiać? Bo 2talerzowe to już jest spora różnica w kg niż zwykłe stopkowe :P
A i siewnik nowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:27

Siewnik zbożowy jedno talerzowy vs dwu talerzowy Siewnik wspólpracowałby z ciągnikiem ursus 4514 agro bis z 2006 roku( komplet obciązników z przodu i tyłu). Zgadza sie róznica w wadze jest napewno dużo biorać pod uwage dwa talerze, lecz nie sadza zeby taki siewnik sprawiał wieksze problemu mojemu ciagnikowi, spokojnie nie zamierzam go przypinac do trzydziestki :P Tak siewnik tylko i wyłacznie nowy.

Dodaj odpowiedź