Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!!

170 odpowiedzi na ten temat

#121 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 16:51

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! ja nie miałem 14 lat temu problemów z paskami-hurtownia obtibelta i stomilu jest w pobliżu-nawet z oznaczeń odmiennych niż jesteśmy przyzwyczajeni(Pi,Pl)bez problemów.wtedy nawet nie myślałem że internet istnieje,a potrafiłem znaleźć różne cuda-co dopiero teraz-wszystko jest bardziej dostępne.

na stacji paliwowej lub na warsztatach,sklepach samochodowych są bezpłatne gazetki z lokalnymi firmami,i zakładami naprawczymi-silniki,części,podzespoły.a w prasie rolniczej można znaleźć firmy które zajmują się sprzętami rolniczymi-wszystko jest do dostania po dogodnych cenach-nie musi być to we własnej okolicy-doba komórki i internetu-nawet nie wiesz jakie to proste-nawet dla mnie,po czterdziestce-co dopiero dla bardziej rozgarniętych w tych technologiach-wujek google wszystko ci znajdzie-każdą część ci znajdę,nawet do nietypowego sprzętu,przestój to tyle co kurier dostarczy-zazwyczaj drugiego dnia jest-to bardziej proste jak jechać samemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Dzisiaj, 11:23
  •  

#122 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:27

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Wszystko się da, tylko trzeba chcieć :D
Tylko ja i mój ojciec nie lubimy czekać na części podczas żniw, gdy trzeba jechać kosić.Mamy nie daleko(60km) sklep z częściami do forszaja, kupujemy i zakładamy B)

#123 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 23:22

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! 60 km?-ja w okręgu 15 km. mam 5 sklepów z częściami,do najróżniejszego sprzętu i kraju produkcji.odkąd mam dronningborga zarobić im nie daję-smar,olej i filtry to wszystko(jakaś żyletka w między czasie-na 14 lat).i dlatego mogę tą markę całym sercem polecić,obyś też tak miał-nie ważne z czyją produkcją sprzętu.

#124 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 10:57

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! W okręgu 15km to ja też mam 5 sklepów z częściami do różnych marek...
A w tym sklepie w odległości 60km są wszystkie części do forszja, dlatego tam najczęściej kupujemy ;)

#125 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 28 lipiec 2011 - 14:15

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! A powiedzcie mi co będzie lepsze Mf czy claas chodzi mi o modele 187 487 307 jeżeli chodzi o Claasa to Protector/Mercator/Senator ??? kóry będzie najlepszy na 10 ha chodzi mi tu który będzie najoszczędniejszy no i oczywiście którego taniej kupie bo wiadomo ze 187 kupie za 10 tys a za classa trzeba dać wiecej tylko zastanawiam się czy warto jest dać wiecej czy lepiej wydać na coś innego ??? Z mf najbardziej podoba mi się model 487 lub 307 z claasa wszystkie ale nie mam pojęcia czego szukać ;(

#126 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 12:13

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! na 10ha to consul starczy

Edytowany przez Matey, 29 lipiec 2011 - 18:15.
post bez argumentacji- warn

#127 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:08

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Consula jakoś tak nie chce bo ja chce jednak coś troszkę wiekszego

#128 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:54

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Jeżeli szukasz z claasa to najoszczedniejszy i najtańszy będzie protector,do 20tyś.spokojnie znajdziesz,nawet i claasa mercatora.

#129 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:03

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! A co myślicie o Mf 530 byłem wczoraj takiego oglądać za 22 tys z hederem 3,6m ogólnie w ładnym stanie z kabiną z klimą sieczkarnią wogóle wypas tylko nie wiem jak ten sprzęt się sprawuje ???

#130 Share matusi

matusi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:28

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Ja bym polecał mf 307.A jak chcesz bardziej wydajnego to 506 albo 507 heder 3m albo 3,6.Kombajny z serii 186,187,206,307,487,506,507-to są niezniszczalne maszyny jesli o nie dbasz (smarowanie ,wymiana paków,łożysk i olejów.A nie pasek sie ledwo trzyma i kombajnista myśli up***doli sie czy sie nie up***doli oto jest pytanie)np.jak jak u mnie 2 lata temu kosił bizon z058 to sie łożysko zacierało na alternatorze i piszczało jak sk***ysyn, ale kombajnista kosił dalej bo myślał ze dokosi ale jak już sie z paska zaczeło dymić to powiedział ze jednak musi wymienić bo nie chce trzeci raz wyciągać gaśnicy (wcześniej opowiadał że już sie mu dwa razy palił)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 07 październik 2011 - 09:27

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Ja mogę polecić ci zo56 cześć masz na pewno w okolicy bo jest tych kombajnów mnóstwo za 20 kupisz spokojnie.Ja kupiłem zo56 z sieczkarnia z 2005 roku płocką za 17.000zł w kółku rolniczym-.-W tym kombajnie wystarczy że obejrzysz go całego dokładnie (głównie chodzi o łożyska/pasy/łańcuchy/rurki węże hydrauliczne itp)jeśli widzisz że są zużyte wymieniasz przed sezonem a jeśli chodzi o takie elementy które mogły by nawalić i naprawić jest ciężko to trzeba wymieniać przed sezonem a jak nim pojeżdzisz 1 sezon z pewnością sie dowiesz co już pasowało by obejrzeć bo coś jest nie tak;>.wierz mi jak tylko będziesz dbał o dobre smarowanie to nic nie ma prawa się zepsuć nie mówiac o złapaniu kamienia i wymontowywaniu zgiętego palca czy zmiana żyletki to jest standart. Ja kupiłem swojego i kosze nim 3 sezon ok 100h rocznie i jedyną rzeczą która nawaliła to był napinacz od pasa młockarni który wymieniłem w 1.5h;)

#132 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:59

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! odnowa tematu poszukje pilnie kombajnu do okło 20tys tylko musi byc sieczkarnia i kabina też moze być prosze o pomoc jak ktoś ma lub wie gdzie można tanio dobre kupic

#133 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 13:11

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! nie celuje w jakąś konkretną marke każda bedzie dobra byłe chodziła

#134 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 23:14

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! jak powyżej polecę jakiegoś starszego MF (186 187 206 307 itpitd) małe proste nie do zajechania, silniki perkinsa spali w pracy połowę tego co Bizon i części w każdym sklepie. Pasy, łożyska i wszystko inne normalne, więc nie ma problemu, a ceny tych kombajnów są w Polsce śmieszne.

#135 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 22:59

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! a ine propozycje

#136 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 08:11

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! "strd"

Planuję kupić coś takiego, ale jeśli pytam o dostęp do części to tylko claas lub fortschrittt. Gdzie można kupić części do MF na Dolnym Śląsku lub Opolszczyźnie?

#137 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 30 czerwiec 2012 - 14:38

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! @niebieski
Internet kolego interet
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#138 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 17:38

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! "astrzak"
Zaje.iście mi pomogłeś. Po co w ogóle zabierasz głos, jeśli nie masz nic do powiedzenia.

#139 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 23:13

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Tylko i wyłącznie bizona bo i o części nie trudno i ceny też przystępne, a jeśli ktoś dba to o awaryjność też nie musi się martwić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 23:38

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! @niebieski agrojan.pl mają sporo części, ale ceny też niewąskie, a tak naprawdę wszystko co tam jest to są normalne części, więc wystarczy znać rozmiar paska, czy łożyska i dokupi się w każdym najbliższym sklepie.Sita dorabiają do nich gdzieś w Polsce, nawet na forum był link. Silniki Perkinsa, też w każdym sklepie raczej części nie ma, tylko jak spytasz o pasek napędu kosy do MF 207 to pewnie robią wielkie oczy, bo się dosprawdzać nie chce, ale jak spytasz np o pasek c2600 (o ile dobrze pamiętam) to już nie będzie najmniejszego problemu ;)
@ursus55 wybacz, ale kombajnu się nie kupuje po to, żeby go naprawiać, a wychodzi na to, że jedyną zaletą bizonów na chwilę obecną jest łatwa dostępność części. dlatego podobnie jak ciągniki zetora te kombajny utrzymują zupełnie nieadekwatne ceny w stosunku do ich jakości / wartości.