Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!!

170 odpowiedzi na ten temat

#101 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:46

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! A ja właśnie jestem za Fergusonem ewentualnie Claasem. Wujek miał oba z tych rodzin i chwali je. Tyle, że części drogie. O Fortschritt-cie nawet nie myśl. Kolega kupił sobie 3 metrowego Ferguson za bodajże 18 tysi i bardzo sobie chwali, a ma może z 8 ha zboża.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Dzisiaj, 04:20
  •  

#102 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:51

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! MFy są z reguły niewytłuczone, claas to dla mnie dziwny kombajn, mamy senatora i drugi raz gdybyśmy przed jego kupnem staneli to pewnie byśmy wybrali BIZONA;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#103 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:58

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! kolego ja mam mf 186 i sobie chwale na taki areał jaki ty masz to jest wyustarczający.

#104 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:06

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! ihc 321 lub 431,prosty i niezawodny.

#105 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:09

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! A ja polecam Claasa Consula. Nie ma problemu z częściami, mały to na 10 ha będzie w sam raz. U nas nie było z nim żadnych problemów.
Wystarczyło poszukać jest pełno takich tematów np. http://www.agrofoto....6278#entry56278

Edytowany przez mateusz1995, 26 lipiec 2011 - 20:12.

#106 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:13

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! ja bym ci polecił dronningborga-sam mam 1250 na podobny areał-maszynka naprawdę wydajna(szerokość młocarni)-siedzisko wprawdzie z boku,ale to nie przeszkadza(wiele marek tak ma).

dostęp do części-po co-przecież to się nie psuje-14 lat już użytkuję:dwa zwykłe paski i jedno wymiarowe łożysko,kilka żyletek.

silnik perkins,łożyska wymiarowe,paski też zwykłe,dostępne w dobrych sklepach,a pas młocarni i napędowy do dostania,a od przyśpieszacza idzie dopasować(tam jest duża tolerancja do regulacji),reszta to blachy.klepisko i młocarnia to przy zakupie,jak dobre-to się martwić nie będziesz długie lata.

dronningborg-tym się kosi-nie naprawia(od 13 lat tylko obsługi-żadnych napraw,na spokojnie do południa zrobione obsługi i w pole))polecam-za 15 tyś powinieneś coś naprawdę zadbanego dorwać.

a może mojego chcesz-14 lat to kawał czasu-coś z kabinką już by mi się marzyło-lubię zmiany :lol:

#107 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:34

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Polecam forszaja e512 spokojnie zmieścisz się w 20 tysiącach.Dobre maszyny tylko trzeba o nie dbać :P
Mają bardzo oszczędne silniki na twoje 10ha spokojnie starczy 200l ropy B)
Myślę, że z częściami nie będziesz miał większego problemu

#108 Share rachu

rachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:43

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! to jest niezły sprzęt http://moto.allegro....1723860777.html

#109 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:49

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! jak bizona dobrego trafi to z nim problemu miał nie bedzie na takim areale kumpel kupił z 19500 zł sieczkarnia kabinka silnik cyka wymienił podajniki pochyłe slimak w zbiorniku i smiga elegancko i nie kosi nim 8 ha tylko ok 40 swojego i usługi

#110 Share kamilursus5524

kamilursus5524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:57

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! polecam MF 186 albo 187 bardzo oszczędny kombajn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:07

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! mi tez by sie na drugie żniwa przydał by się własny sprzęt bo w tym roku jeszcze s k r funkcjonuje,
i tak se przeglądałem na allegro to jest mnustwo bizonów do 20 tyś i właśnie interesuje mnie ile by trzeba było do niego dołożyć,żeby kosić bez problemu.Znajomy mówił,że za mniej jak 30 tysi bizona w dobrym stanie się nie kupi a ile w tym prawdy?

w moich stronach popularne są mf i international 431 ich właściciele se je chwalą

#112 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:23

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! @hadler-na 10 ha 200 litrów ropy-i to ma być oszczędny silnik-ja w dronningborgu 150 litrów mam prawie na dwa lata(2 lata po 10 ha)-jakieś5-6 litrów na godzinkę,a na ha z sieczkarnią to wychodzi jakieś 7-8 litrów.

a myślałem że i tak mi dużo chlapie.

mnie się ten podobaMój odnośnikhttp://otomoto.pl/deutz-fahr-3370-770-A78393.html,ja bym go nawet łyknął.

Edytowany przez wiesmag, 26 lipiec 2011 - 21:28.

#113 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:51

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Jeśli chcesz mały kombajn to polecam Ci Claasa Consula.
Konstrukcja bardzo prosta a zarazem wydajna na swoje rozmiary. Dużo osób porównuje z wydajnością bizona. Bardzo często zdarzają sie silniki perkinsa (chyba 82KM), ale bardziej polecam Ci silnik mercedesa. Spalanie to ok 5-8l ON na godzinę (zależy czy sieczkarnia zaczepiona)- bizon chyba drugie tyle.
Bardzo dobrze wymłóca zboże, pod wytrząsaczami stół zapobiega gubieniu zboża (w bizonie rynienki w wytrząsaczach gdzie zboże przelatuje między nimi).

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na łapy i łożyska trzymające podsiewacz i stół. Jeśli spawane to od razu wymienić i nie będzie sie miało co psuć :)
Części do Claasa dostępne są w wielu miejscach od reki. Pasy również bez problemu dostaniesz. W katalogach jest wiele zamienników ale lepiej dołożyć kilkanaście złotych i mieć oryginał ...tego nie wymieniasz co roku tylko w przypadku twojego areału + jakiś usługi na jakieś 10lat.
Z garażowaniem nie ma problemu ponieważ jest niski i powinien mieścić się do przysłowiowej stodoły. Długość to ok 10 metrów, ale można odczepić heder i jest mniej...
Mercator jest sporo wyższy.

Bizona, forszaja za cenę 20 tys to lepiej sobie odpuść chyba że lubisz mieć przestoje w pracy.
Za te pieniądze kupisz naprawdę dobrego consula którego przed sezonem przesmarujesz i ruszysz w pole

#114 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:13

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!!

@hadler-na 10 ha 200 litrów ropy-i to ma być oszczędny silnik-ja w dronningborgu 150 litrów mam prawie na dwa lata(2 lata po 10 ha)-jakieś5-6 litrów na godzinkę,a na ha z sieczkarnią to wychodzi jakieś 7-8 litrów.

a myślałem że i tak mi dużo chlapie.

mnie się ten podobaMój odnośnikhttp://otomoto.pl/deutz-fahr-3370-770-A78393.html,ja bym go nawet łyknął.

Forszaj ma na pewno bardziej oszczędny silnik od Bizona...ja leję 200l co dwa dni(w tym czasie bez pośpiechu spokojnie zrobię 10 ha), a mój sąsiad mówi, że mu 200l na dwa dni nie starczy(wydajność porównywalna) do bizona Z0-50.Mój forszaj pali jakieś 8-10l na godzinę, a bizon kolegi ok 12-14l.
W mojej okolicy byłby problem z częściami do dronningborga i tych mniejszych mf-ów...

#115 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:38

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! problem z częściami-nawet nie wiesz co w sklepach mają lub mogą mieć drugiego dnia-to że na wystawie nie leży nie znaczy że jest nie dostępne.już chyba w Polsce nie ma takiego zaścianku żeby były części niedostępne-a zresztą jakie części-przecież łożyska wszędzie dostaniesz,reszta to blacha-chyba że kupisz szrot,to wtedy się rozczarujesz.

#116 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 11:20

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Tylko u nas w okolicy niema sklepów z częściami do dronniborga ;)
A czekanie na części w czasie żniw jest bardzo irytujące ;[
Łożyska wszędzie dostane, a paski, pompę(wodną, hydrauliczną, olejową), wytrząsacze, sita też? Nie ma rzeczy wiecznych nawet jak kupisz najlepszy kombajn to może się coś zepsuć :P
Przedwczoraj w mojej wiosce stał całą noc na polu nowiutki fendt(2010r.), przyjechał serwis i go musieli naprawiać.

#117 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 27 lipiec 2011 - 12:24

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! a może proponuje New Holland M133 części pasuje od bizona i łatwo jej naprawić

#118 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:46

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! @hadler-nie wiem dlaczego tak straszysz tymi zachodnimi częściami-paski to paski(długość i tyle-żadnych dziwactw tam nie ma)-mówisz wytrząsacze-nie słyszałem żeby ktoś wytrząsacze wymieniał w tych zachodnich dziadkach-nawet te na części wytrząsacze mają zdrowe.to chyba przy zakupie się ogląda-a tulejki na wytrząsaczach zazwyczaj drewniane,rozbieralne,łatwe w naprawie.sito?wystarczy wejść na allegro-firmy każde dorobią.

u nas to bizony zamieniają na mniejsze,starsze zachodnie-są bardziej pewne.

w Szwecji to tylko bizony stoją w pokrzywach-nawet rekordy,a stare sampo kosi.

sampo też dobry kombajnik na 10 ha

#119 Share lukasz1382

lukasz1382

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 28 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/lukasz1382?feature=mhum

Napisany 27 lipiec 2011 - 15:13

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Witam wiem że może to nie tu powinien sie znaleźć ten post ale chyba się nie obrazicie :) http://demotywatory....kacie-na-deszcz Klikamy mocne !! Niech będzie na głównej niech ci z miasta trochę się przejmą nami i naszymi problemami ze zbiorami ;/ Pozdrawiam i licze na poparcie :) z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 16:07

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!! Wiesmag tylko Ci się tak wydaje :lol:
Pojechaliśmy z ojcem po jakiś pasek do 512, wzięliśmy nawet stary, sprzedawca powiedział, że nie ma takich samych, są trochę węższe ale na długość to samo, przyjeżdżamy próbujemy zakładać a pasek jest za krótki ;[
Już u niego nie kupujemy części...
Nawet jak najlepiej obejrzysz zawsze coś może się zepsuć...
Nie straszę zachodnimi częściami sam mam forszaja 512(NRD), ale w mojej najbliższej okolicy(100km) nie ma części do dronniborga czy sampo, więc podczas żniw mógłby być z nimi problem B)