Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odśnieżarka wirnikowa

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:38

Odśnieżarka wirnikowa Temat kieruję do posiadaczy lub osób które mają kontakt z takim sprzętem.
Chodzi mi o sprzęt w tym stylu:
http://www.hary-jans...ptimal-2402-hd/
http://www.pronar.pl.../___ow15__.html
Chcę się dowiedzieć konkretnie o:
-średnica wirnika dmuchawy, głębokość wirnika,
-Obroty wirnika,
-zasilanie maszyny ( czy WOM 540 czy 1000 obr/min)
-obroty ślimaka,
-szerokość pracy.

To takie podstawowe pytania. Jeżeli znajdą się użytkownicy chętni do podzielenia się swoją wiedzą to będę miał więcej pytań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odśnieżarka wirnikowa Dzisiaj, 07:00
  •  

#2 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 20:07

Odśnieżarka wirnikowa Mój odnośnik jakby coś takiego np. ze starej dmuchawy do siana co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 20:39

Odśnieżarka wirnikowa Moje doświadczenia są z pracy taką odśnieżarką z U 914 (moc ciągnika jest tu dość istotna) - przy 2,5 m szerokości i 70 cm śniegu było co robić na jedynce terenowej z żółwiem
-średnica wirnika dmuchawy 60 - 80 cm, głębokość wirnika 25 cm wystarczy, ale można trochę więcej
-Obroty wirnika - tyle co wałek
-zasilanie maszyny ( czy WOM 540 czy 1000 obr/min) zdecydowanie 540 (1000 jeśli masz b. mocny ciągnik i musisz odrzucić śnieg na ponad 10 metrów)
-obroty ślimaka zależy jaką zdobędziesz przekładnie kątową, ale 60 obr/min (1 obr/sek.) byłoby OK
-szerokość pracy trochę więcej niż traktor, żebyś mógł skręcić w zaspie, ale bez przesady bo braknie Ci mocy.
B. ważne są zabezpieczenia na wirniku (sprzęgło przeciążeniowe na wałku) i na ślimakach (śruby ścinane), bo jeden większy kamień, albo kołek i w tył na lewo do warsztatu :blink:
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 21:03

Odśnieżarka wirnikowa Kamień jak kamień ale i jakaś cegła , pustak , głaz lub nawet jakieś kowadło lubi się "znajźć" w śniegu > z tego co znajomi opowiadali (ah ta ludzka głupota) Kurde z tą dmuchawą do siana to wcale nie jest głupi pomysł sam się nad tym zastanawiałem ale.... nie chce mi sie nawet koło koła zrobić tylko pompuje ahhaha a gdzie tam jakiś pług wirnikowy do śniegu :blink:
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.