Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak mocy mf 3080

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ktomek8

ktomek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 luty 2011 - 08:37

brak mocy mf 3080 Witam, POMOCY
mam podobny problem z mocą. jest po regeneracji pompy, wymianie filtrów paliwa, powietrza. Objawy to niewielkie wzniesienie 6 ton zboża i obroty z ok 2500 spadają na 1600,1700.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak mocy mf 3080 Dzisiaj, 03:40
  •  

#42 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:39

brak mocy mf 3080 radzę zmierzyć ciśnienie sprężania plus ciśnienie oleju. A czy w pracach polowych ma siłę?
Napisz jaki ciągnik, rok, przebieg (zbliżony) ;)

#43 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:05

brak mocy mf 3080 Znów odkopuję dinozaura
Teść nie daję za wygraną z brakiem mocy w MFie. Zmierzyliśmy dzisiaj raz jeszcze kompresję. Tym razem było ciepło ok 22 stopnie trochę rozgrzany motor i tym razem mierzyliśmy na chodzącym silniku a nie tak jak poprzednio na kręcącym rozruszniku. Pomiar jaki nam wyszedł na razie na dwóch cylindrach daje do myślenia. Poprzednim razem na zimnym silniku przy pomiarze w dość zimowych warunkach był około 18. Teraz na tym samym cylindrze jest 36. Jest to pierwszy cylinder licząc od kabiny. Na 4 cylindrze od kabiny jest nawet 37.
Tak jak już pisałem wcześniej i załączałem filmik ciągnik dymi na biało. Co może być tego przyczyną? Myśleliśmy, że może to być wina kompresji, złe spalanie paliwa i w konsekwencji biały dym. Po dzisiejszych pomiarach zgłupieliśmy całkowicie. Zdjęliśmy kolektor wydechowy żeby zobaczyć z którego cylindra tego białego dymu idzie najwięcej i najwięcej było go na 4 tam gdzie kompresja wyszła 37. Zmierzymy jeszcze pozostałe cylindry i dam znać jak wyszło.
Co do diagnozy to już sam nie wiem. Wtryski były nowe zimą zakładane a końcówki są osmolone w sadzy. To też chyba coś nie bardzo.
Napiszę jeszcze że z powrotu do zbiornika paliwo kapie nie ważne na jakich obrotach a tak chyba nie powinno być. Jakby ktoś mógłby sprawdzić u siebie i napisać byłbym wdzięczny.
Załączam zdjęcie wykresu, trochę nie wyraźne ale taka kompresja nam wyszła.
Dodany obrazek
By marek44em at 2011-04-26

#44 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:28

brak mocy mf 3080 U mnie też chyba tylko kapie, ale nie jestem pewien. Sprawdzę to dam ci znać.

#45 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 15:59

brak mocy mf 3080 witam ja mam też podobny problem z mocą w 3060, też mam problem z moca odpala bez najmniejszego problemu i nie ma za bardzo mocy gdy przygazuje to na obroty nawet dobrze wchodzi ale jak nawet ruszając to zaczynają momentalnie spadać i potrafi nawet zgasnąć :( co może być przyczyną?
ciągnik nic nie dymi z komina jedynie na rozgrzanym to trochę przydymia z odmy, wymieniłem filtr i przeczyściłem układ paliwowy i trochę mu pomogło ale dalej jest to samo przy czym już wymieniłem kilka filtry i płukałem bak, nawet próbowałem pobierać paliwo z bańki i też nic nie pomogło

#46 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 27 kwiecień 2011 - 19:24

brak mocy mf 3080 Sprawdziłem to w moim jak chodzi na wolnych obrotach to przelewem leje sie ciurkiem a jak chodzi na wysokich obrotach to wyraźnie widać że leje sie mocniej. No tylko tak potrafię pomóc bo nie mam zielonego pojęcia co im może być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 maj 2011 - 18:47

brak mocy mf 3080 ja już w moim doszedłem co go bolało :D
a bolało go to że był zabity filtr paliwa w pompie wtryskowej ten od tyłu pompy za co jest przy przewodzie co idzie z filtra do pompy i odkręciłem przewóz i ten cały dekiel z 4 śrubami wyczyściłem go i założyłem nowe łopatki do pompy i idzie jak burza :) :)

#48 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 maj 2011 - 14:41

brak mocy mf 3080 Jaką masz pompę wtryskową? Chodzi mi o firmę i czy jest ona w poziomie czy w pionie?

#49 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 maj 2011 - 17:17

brak mocy mf 3080 pompa jest lucasa i jest w poziomie

#50 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 maj 2011 - 19:44

brak mocy mf 3080 Zadam jeszcze jedno pytanie. Czy ten filterek jest tam gdzie odkręca się tę dużą nakrętkę na zasilaniu pompy wtryskowej czy trzeba odkręcić właśnie te 4 śrubki o których piszesz w poście wyżej i tam jest jeszcze jakiś filterek? O jakich łopatkach piszesz że je wymieniałeś?

Edytowany przez marek3080, 06 maj 2011 - 19:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:50

brak mocy mf 3080 ja odkręcałem te 4 śróbki bo nie mogłem wyjąć tego filterka podczas próby na zapasowej pompie z małego mf więc postanowiłem tu od razu 4 śrubki wykręcić i to było jakieś 10 minut roboty a co do łopatek w pompce to gościu u którego byłem na poradzie to powiedział zeby te 2 takie plastikowe łopatki zmienić i taką tulejkę taką trochę "jajowatą" co chodzą po niej łopatki. łopatki kosztowały 34 i tyle samo ta tulejka z uszczelką, po tym zabiegu od razu poczułem że te konie siedzą pod maską :)