Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak mocy mf 3080

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 17:55

brak mocy mf 3080

To twój filmik czy tylko zbieżność nicku? Masz MF 3095 no niby te 7 koni mocniejszy ale nasz powinien ten pług pociągnąć. Jaką masz prędkość w orce?

takiej ziemi to ja niemam a szkoda przydalo by sie troche na ziemniaki bo zmojej wygladaja jak z kopalni ja mam 1 i 2 klase
niewiem jakim biegiem orzesz ale chmurka dymu jest wedlug mnie trzeba by mu ulzyc troszke nizszym biegiem [mala sugestia] widac ze dbasz o sprzet i kulture na polu podoba mi sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak mocy mf 3080 Dzisiaj, 22:40
  •  

#22 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:40

brak mocy mf 3080 panowie czy ktos wie i czy jest pewien jakie mf3080 powinien miec cisnienie w cylindrach padlo wczesniej ze 30 bar ale tyle maja chyba te z turbo ?

#23 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 08 styczeń 2011 - 17:28

brak mocy mf 3080 No więc tak to jest mój film. Chmurkę dymku widać bo jeszcze nie był zgrany był troche źle ustawiony i stawiał opór teraz jest dobrze. Tutaj jest 6, 5 i 4 klasa przy łące. Jaką mam prędkość to nie wiem bo nie mam tabeli prędkości. Orze na 1 biegu zając B bez pułbiegu, na obrotach ok 1800 na min. W silniku oleju olej wlewam tylko przy zmianie;p
Niedaleko mnie gościu mam MF 3080 i też ciąga pług 4 obrotową. Tak czy uciągnie to zależy jaką masz ziemie i ukształtowanie terenu.

#24 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:13

brak mocy mf 3080 mam jeszcze jedno pytanie czy do zdiecia miski olejowej w 3080 trzeba odjechac przodem ? czy cos poza rozpieciem walu i tej ryrki trzeba dodatkowo odkrecac? no i to cisnienie w cylindrach mnie interesuje ile powinno byc? prosze o rychla odpowiedz

#25 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:44

brak mocy mf 3080 wiadomosc dla wszystkich sledzacych temat
rozmawialem dzis z gosciem z serwisu mf w Sanniki [o mf wie wszystko] powiedzial mi ze na 99% w moim przypadku stoja albo sa popekane pierscienie kompresyjne a to ze oleju nie bierze tlumaczy tym ze pierscien olejowy zwany zgarniajacy nigdy nie staje ani nie peka w skutek przegrzania
poniewaz ciagnik kupilem od posrednika wiec prawdopodobienstwo ze stal jest spore wiec nie mozna wykluczyc tego ze pierscienie nie stoja
cisnienie na rozgrzanym silniku 30 nominal 28 jeszcze jescze 26 i mniej d*pa do remontu
a wiec panowie zabieram sie do roboty
jak by ktos chcial kontakt do goscia to piszcie pozdro

#26 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 15:10

brak mocy mf 3080 A jak sprawdzić to cośnienie??

#27 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:36

brak mocy mf 3080

cisnienie na rozgrzanym silniku 30 nominal 28 jeszcze jescze 26 i mniej d*pa do remontu

Mierzyłeś ciśnienie u siebie?

Jest do tego specjalny przyrząd. W skrócie: wykręcasz wtrysk, zakładasz w to miejsce końcówkę przyrządu który jest swego rodzaju manometrem, kręcisz rozrusznikiem a ten przyrząd ma specjalny diagram, na którym wskazówka wyznacza ciśnienie w cylindrze; tak po kolei z każdym cylindrem.

Tutaj jest konkretna instrukcja. http://www.zssplus.p...ublikacje37.htm

Edytowany przez marek3080, 11 styczeń 2011 - 16:43.

#28 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:42

brak mocy mf 3080

A jak sprawdzić to cośnienie??

cisnienie sprawdza sie za pomoca specjalnedo cisnieniomierza
w skrucie powiem ci tak wyjmujesz wtryskiwacz w jego miejsce wciskasz koncowke miernika i trzymasz a ktos inny kteci rozrusznikiem kilka sekund dobry miernik wyrysuje cisnienie na takiej karteczce a dokladnie jak to sie robi pisal kolega troszke wczesniej w tym temacie przejzyj na spokojnie

#29 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:54

brak mocy mf 3080 no to teraz my mamy troszkę problem. Wyjęliśmy wtryski pojechaliśmy do pompiarza i okazało się że na 6 tylko jeden był dobry, reszta lała. Mamy teraz problemik. Wtryski wyjęte miernik taki jak w linku mamy. Problem jak rozgrzać silnik do tych 70 stopni teraz? Czy można zmierzyć ciśnienie na zimno? Założymy wtryski i zobaczymy jak będzie chodził na nowych.

PS
Użytkowniku "pielu" mógłbyś uzupełnić profil? Skad jesteś?

#30 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:13

brak mocy mf 3080 Ja tam nie będe sprawdzał cośnienia bo u mnie z silnikiem wszystko ok tylko słabo pali, ale to raczej wina rozrusznika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:15

brak mocy mf 3080 [quote name='marek3080' timestamp='1294761282' post='624408']
no to teraz my mamy troszkę problem. Wyjęliśmy wtryski pojechaliśmy do pompiarza i okazało się że na 6 tylko jeden był dobry, reszta lała. Mamy teraz problemik. Wtryski wyjęte miernik taki jak w linku mamy. Problem jak rozgrzać silnik do tych 70 stopni teraz? Czy można zmierzyć ciśnienie na zimno? Założymy wtryski i zobaczymy jak będzie chodził na nowych.

PS
Użytkowniku "pielu" mógłbyś uzupełnić profil? Skad jesteś?
[/quote]
kolego mieszkam we wsi milecin gmina brwinow powiat pruszkow 30km od warszawy [od zachodniej strony]

[quote name='marek3080' timestamp='1294761282' post='624408']
no to teraz my mamy troszkę problem. Wyjęliśmy wtryski pojechaliśmy do pompiarza i okazało się że na 6 tylko jeden był dobry, reszta lała. Mamy teraz problemik. Wtryski wyjęte miernik taki jak w linku mamy. Problem jak rozgrzać silnik do tych 70 stopni teraz? Czy można zmierzyć ciśnienie na zimno? Założymy wtryski i zobaczymy jak będzie chodził na nowych.
nie musisz go rozgrzewac do 70 stopni wsadz wtryski zapal niech pochodzi 15 min przegazoj wyjmij pierwszy najlepiej i jesli chcesz ostatni poniewarz te dwa najbardziej siadaja jesli bedziesz mial 28 30 bar jest ok jesli nie to kto wie moze spotkany sie u korbankow? bo wrazie gdybys wymienial pierscionki to tylko orginal tak mi doradzil gosc z sannik ja jeszcze nie mierzylem bo czekam na miernik bede mial w sobote ale powiem ci ze sprawdzalem jak dmucha z bagnetu to jak byl po 15 min pracy an obrotach 1500 to powietrze wcale nie walilo tak ostro mam tez 330 to zniej co ma 2 gary dawalo bardziej jak z niego a w niej robilem motor rok temu sam juz niewiem czekam na miernik pozdro a i napisz co tam za koncowki zamontowal wam i jakie mial cisnienie?

#32 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:25

brak mocy mf 3080 Jak wszystko zamontujemy dam znać co i jak :rolleyes:
Sprawdziliśmy to ciśnienie ale jednak na zimnym silniku <_< no i na pierwszym od kabiny ostatnim i którymś środkowym cylindrze było 19-20 bar. Czy to dobrze czy nie?
Końcówki mamy zamontowane jakiejś firmy FIRAD made in italy model M6801022. Dobre one są?

Edytowany przez marek3080, 17 styczeń 2011 - 21:20.

#33 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:19

brak mocy mf 3080 witam panowie rozwiazalem problem zwiazany z brakiem mocy droga byla nie latwa no ale
raz jeszcze wymatowalem pompe i wtryski pojechalem do pompiarza w ciechanowie (100km odemnie)kolega mi go polecil zreszta caly ten manewr w mojej obecnosci sprawdzil wtryski dwa laly wiec nowe zamatowal potem czas na pompe opowiedzialem mu jaki mam problem
gosc poznal sie odrazu ze pompa niedawno byla robiona bo plomby nowe ale nie oto chodzi zanim zainstalowal pompe w maszynie najpierw ja obejzal i okazalo sie ze zarowno na wejsciu jak i na powrocie tkwily stare gumki te uszczelniajace i to one zatykaly doplyw i odplyw paliwa i to tlumaczy dla czego z nadmiaru nie lecialo tylko kapalo paliwo i jest to odpowiedz na to ze pod obciazeniem nie reagowal na gaz poprostu mial za malo paliwa
po wydlubaniu tych gumek maszyna pokazala ze na 100koni to ta dawka jest troche za mala wiec ja zwiekszyl skasowal mnie 210pln
zamontowalismy pompe wtryski jeszcze zaworki kontrolnie przeregulowalismy nowe filtry odpowietrzenie i dziala i to jak NIE TEN SAM CIAGNIK pali bez podgzewania na obroty sie wkreca jak benzynka i wkoncu jak mu daje do oporu puszcz czarna chmure a jak wejdzie w obroty z komina nic nie widac
panowie nawet nie wiecie jaki jestem szczesliwy
jutro biore go w pole na test on i fenet 4*40 orka pozdrawiam

#34 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:26

brak mocy mf 3080 Czyli tak prawie błachostka a ile kłopotu i nerwów.

#35 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:43

brak mocy mf 3080 Jesteśmy po wymianie wtrysków i byliśmy dzisiaj z pszenicą na skupie 12 ton na dwóch przyczepach 4t. Cała operacja chyba nic nie pomogła bo jest słaby, po prostu słaby. Ledwo zobaczy nawet niewielką górkę już słabnie. Przyspieszacz można tylko włączyć na równym, a u podnóża podjazdu już trzeba zrzucać bo słabnie. (Skrzynia 16x16). Zapaliliśmy go dzisiaj mróz -8 zapalił dobrze. Nie daje nam spokoju ten dym. Tak dymi zaraz po odpaleniu. Jak trochę sie rozgrzeje jest lepiej. Nie mamy już pomysłów a jedyny jaki przychodzi to chyba kapitalka silnika. Jak ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny za podpowiedzi.
Tutaj filmik

#36 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:51

brak mocy mf 3080 No faktycznie troche za bardzo kopci. Mojego jak sie zapali to widać delikatny dym taki że sie da załważyć, bo jak ciepły to nic nie widać.
A jak sie rozgrzeje to też tak kopci? Widać dym z tłumnika? A z odmy??

#37 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:11

brak mocy mf 3080 Tak z odmy dymek też sie pojawia. Jak już pisałem jak jest ciepły nie ma aż takiego dymu. Ferdek jest mułowaty a skąd to się bierze nie wiemy. Na równym odcinku sam traktor na 4 na przyspieszaczu słabo się rozpędza a gdzie mu jeszcze 12 ton pszenicy?
Może trzeba zapłon wyregulować ale jak? Na słuch raczej nie bardzo...

Edytowany przez nasil90, 31 styczeń 2011 - 19:49.
Cytowanie posta

#38 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:08

brak mocy mf 3080 Tu sam raczej nic nie zrobisz, tylko musisz szukać jakiegoś speca od Fergusona to co powie co trzeba zrobić. Do mnie kiedyś taki przyjechał bo mi sie skrzynia zablokowała to w 2 min to zrobił. U cienie to może być jakaś błachostka, ale jak sie nie wie to sie wydaję że to coś strasznego.

#39 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 luty 2011 - 13:51

brak mocy mf 3080 Dzisiaj jechaliśmy z transportem i o ile pod górkę z tłumika leci trochę dymu ale jest on czarny o tyle jadąc z górki i ujmują delikatnie gaz puszcza kłąb białawego dymu. Może to pomoże komuś nakierować nas na przyczynę. Może zna ktoś dobrego mechanika z okolic Iławy, Lubawy, Susza, Grudziądza, Kwidzyna który pomógłby nam stwierdzić co się dzieje. Dziękuję z góry za wszelka pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 02 luty 2011 - 16:15

brak mocy mf 3080 No ja gdzieś mam namiary na moim zdaniem dobrego mechanika, ale to nie te okolice. Niestety :(