X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn słabo ciągnie

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arknaw

arknaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:34

Kombajn słabo ciągnie Witam, co prawda problem tyczy się FAHRA m1200 al wszystko wygląda bardzo podobnie jak w Bizonie
No więc kombajn a właściwie heder bardzo słabo ciągnie zboże tzn. to co już ścięła kosa. Jedną stroną hederu łapie trochę lepiej, ale drugą to beznadziejnie. Po prostu albo "staje" przed lejem, ale łańcuch stołu słabo ciągną. Czasem nawet trzeba jeździć w jedną stronę pola. Ktoś mi podpowiedział, że możliwe, że mam wyrobione te tulejki od tych "palcy" na leju, ale czy to przez to? Może to coś z wysokością leju, naciągiem łańcuchów stołu. Może ktoś opowiedzieć jak powinny być stawione no i co może być tego przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn słabo ciągnie Dzisiaj, 11:08
  •  

#2 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:56

Kombajn słabo ciągnie a to dopiero się po żniwach obudziłeś???:blink: chociaż teraz możesz naprawiać do lata się nie popsuje :D

#3 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:59

Kombajn słabo ciągnie ślimak ci się zapycha?

u nas było podobnie w fortschrittcie, cofanie motowideł nic nie dawało, więc spróbowałem podniesc ślimak o te kilka cm do góry (dzięki temu ślimak już nam się nie zapychał), ponaciągaliśmy wszystkie łańcuchy i dokręciłem sprzęgiełko ślimaka i od tej pory jest ok, z obu stron ślimak ładnie "ciągnie" :blink:

dla porządku przenosze do odpowiedniego działu

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:55

Kombajn słabo ciągnie Jeżeli ślimak Ci nie ciągnie zboża do środka to znaczy, że ślimak może być źle ustawiony, w Bizonie miałem prawą stronę za wysoko i wszystko stawało przed ślimakiem.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#5 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 grudzień 2010 - 08:58

Kombajn słabo ciągnie czy mógłby się ktoś pofatygować do swojego bajnu i zmierzyć szczelinę od stołu do ślimaka, wtedy arknaw będzie wiedział , i mógłby już zkorygować , a tak będzie czekał do żniw i ustawiać ten ślimak aż zagra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:10

Kombajn słabo ciągnie U nas jest prawie na max do góry, czyli coś w okolicach 2.5cm nad podłogą. Konkretnie nie zmierze bo teraz nie mam dojścia do hederu.

KS Falubaz

Dodaj odpowiedź