Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM

200 odpowiedzi na ten temat

#161 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 30 marzec 2013 - 17:44

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Może nowiutki mtz nie napisałeś że nie chcesz. Właśnie tylko jak przesiadasz się z 60 to weż sobie pod uwagę cenę naprawy zachodniego ciągnika. Jeszcze nowy to masz serwis i spokój a w paru letnim to gwarancja się kończy a ciągniki nie robią z tytanu. I z portfela po parę lub paręnaście tyś. poszło na remont.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Dzisiaj, 11:12
  •  

#162 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:53

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Typowa mentalność polaków że jak kupisz zachodni to zaraz się rozsypie i remonty po 20 tyś. To jest bzdura totalna. Ja polecam ci rozejżeć się za jakims JD/Case/renówce. Mało awaryjne ciągniki.

#163 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 30 marzec 2013 - 18:14

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Nie wiem jak tam moja mentalność ale mnie chodzi o to że nawet nowy fendt się może się popsuć, bo to jest maszyna. Ja sam szukałem coś zachodniego ale koszty mnie przerażają i jak bym sobie kupił starego dziadka z zachodu to chyba bym zbankrutował, więc wolę narobić się starym mtz, ale zarazem mieć na flaszkę czyściuchy i chodzić w niedziele nabzdryngolony.Takie jest moje skromne zdanie.

#164 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 22:04

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM za 70tyś można kupić w bardzo dobrym stanie 80 konny ciągnik z zachodu.

#165 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 23:20

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Naprawy i koszty czesci jakos mnie nie przerażają, mam MF 6180, i wiem co ile kosztuje. Nie ma co ukrywać że praca zachodnim ciągnikiem jest o niebo milsza od tych naszych toporów..
Oglądałem Renaulta Celtisa 2004 rok, niby silnik JD, ale obok stał JD 6200 i każdy z nich chodził inaczej, jak z tym jest? :)

#166 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 23:31

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Inny tłumik i możliwe że w obu silniki JD ale inne wersje.

#167 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 06:29

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Cineek jesteś vatowcem czy ryczałtowcem i kwota do wydania to brutto czy netto, bo to duża różnica :unsure:

#168 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 11:33

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Ryczałt, niestety za malo przychodów żeby przejśc na vat.

#169 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 13:41

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Limit przychodów jest zniesiony jeśli ci się opłaca to możesz przechodzić na vat

#170 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:02

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Jak nie planuje większych zakupów to lepiej zostać na ryczałcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 17:40

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Na razie mam ciągnik ale może bym zmienił na inny no i jaki byście proponowali tak do 50 tysięcy zł, bez tura bo sobie dokupię tak więc chodzi głównie o to żeby były dość tanie części, stabilny = niski, licznie występujący w polsce, 4/4T szerokie koła tylne i obciążniki tylne, no i prosty ale dosyć wygodny

#172 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 16:39

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Zmieniłem raczej zdanie i chciałbym się dowiedzieć ile by kosztował jakiś najtańszy ciągnik z 4x4, 70KM mimimum z rewersem.

#173 Share voldemort

voldemort

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:08

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM witam.
podłączam się do tematu.
jaki byście polecali ciągnik o mocy ok. 70-80KM do tura za ok 40-50 tyś. ciągnik pracowałby głównie w turze oraz w prasie no i w transporcie oraz sporadycznie w polu.
najlepiej żeby posiadał rewers.

Edytowany przez voldemort, 16 grudzień 2013 - 13:09.

#174 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:08

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM ursus 914 mysle że by sie nadał do tych prac

#175 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 08:14

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM A co bys powiedział na nh ts 90 co prawda ma 90 km ale fajny traktorek mały zwinny wszedzie dotrze ;)

#176 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 28 grudzień 2013 - 14:48

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM pomysl o zetorze 8011 lub 7211/7245 dobre maszyny i znajdziesz w tych pieniądzach
Valtra-Power Partner

#177 Share Reyo

Reyo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:41

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM siemka, jakie znacie nowe ciągniki które spełniają te kryteria:
- moc 75-90km
- 4cyl. i pojemniość ok.4000cm3 a nie 3200cm3
- brak tych dodatków tj. CR bo koszty napraw są wysokie w razie czego
- do pracy codziennej z ładowaczem o udźwigu ok. 1600kg.

#178 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 04 maj 2014 - 10:34

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Jaki traktor byście polecali w tej mocy? Gospodarstwa nie mam dużego (max 15-20ha bo łąki głownie) ale pracuje ojciec a ja szkoła, tak że mało czasu zostaje, ten traktor by był potrzebny do załadunku bel, formowania pryzm, załadunku obornika, do tego jakieś prace przy gospodarstwie, może w przyszłości jakaś większa beczka do niego, jakieś pole zaorać, nie mam strasznie konkretnych wymagań, byle nie był awaryjny, dało się kupić części, masowa produkcja modelu, rewers, jakiś komfort bo często jeździ się ciągnikiem w zimie (wtedy najwięcej mtg). Musi posiadać 4x4 i być na tyle stabilny żeby z balotem nie było problemów bez przeciwwagi, robimy koło 200 balotów i pasuje ładować je i wozić do domu a teren u mnie górzysty.(FT sąsiada (88KM) w wielu miejscach nie może jechać po asfalcie z przyczepą d47 z 6 balami na 1 szosowej tj koło 10-14km/h) Finansowo to 40-50 tys ale jakby się trafiło coś ciekawego to warto dopłacić te 5 tys przykładowo, chcę ciągnik bez ładowacza bo kupię sobie jaki będę chciał. Nie chcę ciągników takich jak: ursus, belarus, fendt, renault. Pasuje żeby 40km/h też było.

#179 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:09

Witam.

Szukam ciągnika pomocniczego to tura/rozsiewacza/opryskiwacza i innych drobnych czynności i niskiej cenie.

Pod uwagę biorę

same explorer 80

case farmall 85a

Farmtrack 70 -90km (nie znam modeli)

zetor proxima 80

df 70-80km (nie znam modeli)

Głównie chodzi mi o ceny w podstawowym wyposażeniu co ewentualnie moża do nich dobrać i jak z awaryjnością.

Ciągnik jak wyżej napisałem nie zmęczy sie zbytnio.

Co powiecie o same dorado?

Z góry dzięki za rady,

Pozdrawiam.

Połączone

Edytowany przez razor275, 18 listopad 2014 - 11:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 17 listopad 2014 - 19:40

Ja mogę napisać że farmtrac do dobry wybór za nieduże pieniądze, jest zrobiony na sprawdzonych podzespołach, ekonomiczny i komfortowy, choć wiadomo brakuje mi do zachodnich ale za takie pieniądze nie można narzekać. Jeśli się nie mylę to podstawowy 70KM będzie 105000zł. A doposażyć go możesz jak chcesz, wyposażenie masz na stronie farmtraca. Wydaje mi się że większe modele są wyposażone w półbiegi, bo kiedyś u gościa widziałem w 80km, była dźwignia która zwalniała wybrany bieg lub przyśpieszała. A odnośnie do awaryjności to miałem aby dwie naprawy: wymiana licznika i założenie nowego zabezpieczenia na sprzęgle.