Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM

200 odpowiedzi na ten temat

#141 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:12

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM najlepiej ciągnik z rewersem do ładowacza czołowego
rewers bardzo ułatwia pracę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Dzisiaj, 15:21
  •  

#142 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:32

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM jaki ciagnik z turem wybrac zeby zastapic wysluzonego c 385. max wysokosc 255 bo mam nisko sufit w oborze. Ciagnik z napedem, bedzie uzywany na codzien, te 80km wystarczy. Mysle ze 30tys max

#143 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 luty 2013 - 14:26

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM A może skoro niski to coś bez kabiny?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#144 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 17 luty 2013 - 15:36

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM 385 jest z kabina i spokojnie sie miesci. chodzi tylko z nie moze byc wyzszy

#145 Share domek1992

domek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:17

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Wiec jak w temacie jaki ciagnik najlepiej kupic z przedzialu mocy 80-90 km ,ciagnik do tura pracowal by jako pomocniczy , cena ma nie przkraczac 195 tys brutto w tym ma byc ciagnik ladowacz i osprzet do ladowacza(Lyzka,krokodyl,chwytak do bel). Zastanawialem sie nad kubota 7040m (lecz ona jest z mniejszego przedzialu mocy ale moze jest warta), Deutz fahr agroplus 320, agrofarm 410, Same Explorer3 85, Lamborgini R3 EVO 85, Case farmall 85A , John deere 5080m, Zetor proxima power 90. Moze cos doradzicie? polecicie, jezeli ktos zna ceny tych ciagnikow to podzilcie sie tym i opiszcie wyposarzenie wliczone w cene.A i moze jakies opinie o tych ciagnikach

Połączone

Edytowany przez razor275, 01 marzec 2013 - 17:40.

#146 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:59

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Deutz fahr agroplus 320, ceny dokladnej aktualnie nie znam ale taki na mechaniku ze skromnym wyposazeniu ciagnik to ok. 115netto
agrofarm 410, o tym mozesz zapomimec ciagnik z turem bedzie kosztował ok. 215tys brutto wraz z ładowaczem i osprzetem ale wyposazenie bez biegów pod obciazeniem (jest klima i sprzegło idealne do tura chyba najwyhtrzymalsze
Same Explorer3 85, nie wiem jak wyglada cena ale chyba bedzie mniejsza od Evo R3
Lamborgini R3 EVO 85, tak samo jak DF ale ok 10tys tańszy
Case farmall 85A , 136netto (full wypas tylko bez przycisków na błotniku)
John deere 5080m, hmm chyba nie zmiescisz sie w tej kwocie ew. tylko ciagnik bez tura
Zetorproxima power 90. nie wiem ale chyba w granicy 150tys brutto powinno wystarczyc

jak to ma byc ciagnik do tura i w tych pieniadzach wybierał bym w DF, Lamb, Same (niby to samo), Case ale to na prawde trudny wybor bo właściwie jestem w identycznej sytuacji. Bo jak widze za kazdą pierdołe ładnie sobie liczą przykład kawałek plastiku na siedzonko pasazera w tych ciagnikach to zena w granicy 700-1500PLN :o

Musze powiedziec ze podoba mi sie Farmall U ale pieniadze nie te :(

#147 Share claasteam

claasteam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:11

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Może coś z Claasa ? :D

#148 Share GralexURSUS

GralexURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i oczywiście maszyny

Napisany 28 luty 2013 - 20:26

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Ja osobiście polecił bym Fenda 309;p

#149 Share claasteam

claasteam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:29

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM taki fendt też niczego sb ;p
z tego co wypisałeś powyżej ja bym wybrał tylko JD ;D
a polecił bym jeszcze pomyśleś nad Fendt i Claas ;)
ten ciągnik nie musi być nowy ?

#150 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:43

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Czytajcie troche z zrozumieniem podał autor modele i chyba używki nawet nie podchodzą pod cene ~200tyś więc po co ten Fendt wogolę tutaj?? Z claasów to Axos wyrwać może.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share claasteam

claasteam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:09

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM http://www.traktorpo...-309-C/1802665/ ;D

#152 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 28 luty 2013 - 21:20

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Przecież jest model Kuboty o mocy 86km M8540, chyba wybrałbym właśnie ten ciagnik zewzględu na spalanie i zwrotność która przy ładowaczy jest bardzo ważna. Jeżeli ciągnik ma pracować przy ładowaczu to zwracaj uwagę na promień skrętu, spalanie, wydajność hydrauliki, rewers musi być przynajmniej hydrauliczny, i pół biegi też by się przydały w ładowaczu.
Ps. trzeba przenieść do odpowiedniego działu

#153 Share domek1992

domek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:32

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM wiec bedzie to brane na prow to nie wiem czy uzywke dalo by rade, a co do john deere to sa nawet z 2011 5080 m wyposarzenie comfort w cenie 166 tys brutto,wiadomo jak ciagniczek wyszedl by nawet te 170 tys to mysle ze tura dobral by za te 26 tys brutto z osprzetem,np. metal fach. a co do deutza to mysle ze wyrwal by jakas sztuke za 170 tys brutto kwestia wyposarzenia tylko, chociaz jak jest tyle drozsza od lambo i same to raczej skupie sie nad tymi tanszymi, a co do agroplus 320 to cena samego ciagnika byla by ok ale ladowacz ciezko by bylo tanszy kupic zeby normalnie na nim wygladal bo jest to maly ciagnik i najlepszy ladowacz do niego to jakis stoll ,moze jakis mx i to z tych najmniejszych, ale wtedy cena juz lacznie przekroszy 200 tys brutto spokojnie...bo pewnie nie za dobrze by wygladal taki maly ciagnik z ladowaczem metal fach t229. A co do CLAASA to pewnie ciezko by bylo wyrwac go z jakims przyzwoitym wyposarzeniem za cene ktora pisalem.

Przecież jest model Kuboty o mocy 86km M8540, chyba wybrałbym właśnie ten ciagnik zewzględu na spalanie i zwrotność która przy ładowaczy jest bardzo ważna. Jeżeli ciągnik ma pracować przy ładowaczu to zwracaj uwagę na promień skrętu, spalanie, wydajność hydrauliki, rewers musi być przynajmniej hydrauliczny, i pół biegi też by się przydały w ładowaczu.
Ps. trzeba przenieść do odpowiedniego działu

no kiedys myslalem nad tym ciagniczkiem, patrze wlasnie na spalanie i bardzo mi sie ten ciagniczek podoba ale cena , raczej sie nie zmiejszcze w niej , podobno deutz fahr ,same , lambo tez sa zwrotne ,john deere tez chyba ma nie duzy promien skretu i uklad hydrauliki tez w miare wydajne .a co do skrzyni i rewersu to polbiegi nie sa dla mnie az tak wazne rewers to juz wolal bym ten elektrohydrauliczny no i zeby w ciagniczku klima byla.

#154 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 28 luty 2013 - 21:40

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Najlepiej jest jak ciągnik np. JD ma tura JD wtedy wszystko jest idealnie dopoasowane itd. choć cena jest wyższa ale jakośc pracy z orgynalnym ładowaczem jest lepsza, bo taki metal fach będzie ci sięgał prawie do połowy kabiny ciagnika i jeszcze ta rureczka.... eh to nie jest to co orgynał że jest nisko osadzony itd. Moje zdanie jest takie: ciągnik bierzesz na MGR lepiej weź troche tańszy ciągnik a lepszy ładowacz bo kupujesz ten ciągnik już do końca życia więc trzeba wziąć jak najlepiej a i tak za niego nie dużo zaplacisz

#155 Share domek1992

domek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 17:09

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM ale no juz deutz fahr chyba nie maja fabrycznych turow to nawet jak zaloze stolla to nie jest to tak idealnie . Zetor niby maja tez fabryczne ale ceny nie sa niskie. Wolal bym juz jednak ciagnik lepszy i slabszy tur bo cena stolla i innych to przesada lekka bo to nie tysiac zl roznicy tylko 10-20 tys.

#156 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:13

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Witam, chcę kupić ciągnik +/- 80 konny tak żeby zastąpić wysłużoną "sześćdziesiątkę", dodam że ciągnik ma być z turem. Z góry mówię że Zetory i Ursusy odpadaja :) Kwota jaka chce przeznaczyc to maksymalnie 75/80 tysięcy złotych
Oglądałem MF'a 6120 z turem, fajny, poręczny, silnik ładnie pracował, ale może macie jakies inne opcje ?
Pozdrawiam

Połączone

Edytowany przez razor275, 31 marzec 2013 - 08:16.
Dublowanie tematu

#157 Share rolnik971204

rolnik971204

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:54

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Coś z serii MF 3060/3070, New Holland serii TL/TS . Ogólnie długo by wymieniać... :)

#158 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 30 marzec 2013 - 16:32

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Nie wiem ie w tym prawdy ale słyszałem, że MF z serii 30xx mają problemy ze skrzyniami biegów....
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#159 Share rolnik971204

rolnik971204

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:54

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Zależy jak się użytkuje ciągnik... :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share mariusz3512

mariusz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:02

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Ciągników spełniających te kryteria jest sporo, wystarczy zaznaczyc przedział cenowy na allegro i wszystko wyskoczy czarno na białym. Skoro masz już jednego MF to będziesz wiedział mniej więcej na co zwracać uwagę przy zakupie. W tej cenie można już szukać czegoś z nowszych serii 42xx,43xx i 62xx, oczywiście wszystko zależy od stanu, nie zawsze młodszy będzie miał mniej przejechane.

@Skamp też słyszałem, że MF tej serii mają problemy ze skrzyniami ale tu na forum bo wielu użytkowników powtarza tą formułkę. Te ciągniki mają już ponad 20 lat i nie wiadomo jaki przebieg. Wystarczy wejść w galerię użytkownika @MariuszZDUN i zobaczyć jakie ciągniki naprawia. Wszystko się może zepsuć, skrzynie z różnymi półbiegami w różnych markach prędzej czy póżniej mogą tak samo być nazwane "awaryjnymi" jak w MF z tej serii.