Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM

200 odpowiedzi na ten temat

#121 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:11

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM kolega nie wie o czym pisze, ale mimo wszystko wie lepiej .... ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Dzisiaj, 07:12
  •  

#122 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:19

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM nie to że nie wiem o czym piszę, tylko staram się wam udowodnić, że elektronika nie jest na długie lata(20 czy 30) bo jak działa to jest wszystko ładnie, ale jak nawali to wtedy zaczyna się płacz, bo wszystko drogie ;)

#123 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:29

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM A kolega to w ogóle pracował kiedyś z elektroniką w ciągniku czy tylko z elektryką ;) ? Jeśli tak to czy można wiedzieć przy czym? Bo tak "chwalisz" jak byś właśnie ze 20 lat takim ciągnikiem jeździł i w koncu się wnerwił i kupił zwykłego TD.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#124 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:32

nie to że nie wiem o czym piszę, tylko staram się wam udowodnić, że elektronika nie jest na długie lata(20 czy 30) bo jak działa to jest wszystko ładnie, ale jak nawali to wtedy zaczyna się płacz, bo wszystko drogie B)

ale co drogie? konkrety poproszę :) droższe niż części mechaniczne???

#125 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:34

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM no przepraszam, jak ci komputer w ciągniku walnie to chyba jest już jakiś wydatek, o ile ciągnik będzie się już nadawał do naprawy :)

#126 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:40

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Jaki komputer od czego? :) Wiesz w ogóle o czym piszesz? O jakim ciągniku mówisz? O FENDT 936, czy też może NH T5*** ?

Edytowany przez b0gdan, 29 grudzień 2010 - 18:41.

#127 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:42

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM no powalający argument. Wychodząc z twojego założenia to lepiej usiąść bo można się przewrócić. Zawsze można powiedzieć jakby coś... tylko jak na razie to u mnie te mechaniczne podnośniki są bardziej uciążliwe i awaryjne. Mam 3 ciągniki z mechanicznymi podnośnikami i 1 z EHR. No i przy pomocy jakiej filozofii to wyjaśnisz??

#128 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:08

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM komputer od wszystkiego, mój daleki wujek ma komputer w T5030, tylko że musiał za niego dopłacić 30tys zł...@rafik256 czy ten ciągnik z EHR ma ze 20 lat czy ze 2??? dlaczego w Niemczech i nie tylko kupują ciągniki naładowane elektroniką??? bo tam mają kasę i co kilka lat wymieniają ciągnik i ta elektronika nie zdąży się popsuć, a potem kupi to Polak i się męczy z naprawami i ponosi koszty...
widzę chyba że wam nie da się przemówić do rozumu :)

#129 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:20

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Ten ciągnik z EHR ma już dokładnie 21 lat i oprócz tego ma "komputer pokładowy" sterujący funkcjami skrzyni biegów. No i pomimo swego wieku wszystko jeszcze działa bez zarzutów i mało tego dzięki tej elektronice praca tym ciągnikiem 16 godzin an dobę 6 dni w tygodniu staje się mniej męcząca i bardzo wygodna. Właśnie dlatego nigdy nie zrezygnuje z elektroniki w ciągniku jeżeli w pewnych okresach roku spędzam tam więcej czasu jak w domu.

#130 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:26

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM jeżeli ciągnik jest wykorzystywany w jak najwięcej % to tak, ale jak ciągnik ma pracować na 20ha, gdzie większosc stoi w garażu to może lepiej nie ryzykować, a robota i tak będzie o niebo lepsza po przesiadce z C-330/360 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:28

komputer od wszystkiego, mój daleki wujek ma komputer w T5030, tylko że musiał za niego dopłacić 30tys zł...

czy można zgłosić to to "posta bzdury roku"? kolega nie ma pojęcia co w ciągnikach NH siedzi :)

#132 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:30

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM to jak skomentujesz fakt ze EHR ma 21 lat i działa bez awarii?? ("komputer" sterujący ma jeszcze plomby)cud? czy możne mam tak wyjątkowy egzemplarz??

#133 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:33

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM a co powiesz o wykonaniu jakościowym ciągników z lat 90, a z dzisiejszych??? jak ciągnik dobrze wykonany to i ma prawo chodzić, a jak zrobiony, żeby sprzedać na ilość, a nie na jakość to jak ona ma dobrze chodzić po kilku latach???:)

#134 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:38

no przepraszam, jak ci komputer w ciągniku walnie to chyba jest już jakiś wydatek, o ile ciągnik będzie się już nadawał do naprawy B)

Kolego jeśli twierdzisz że elektronika jest skomplikowana to zapraszam do siebie rozgryziesz mi w moim case jak działa sterownie podnośnika (oczywiście wszystko hydrauliczno-mechamiczne). Złapał byś się za głowę :) , a jeszcze jak coś padnie to dojść co ...... trzeba też mieć łeb na karku tak jak i w elektronice (chociaż w tym drugim w nowych ciągnikach tek komputer powie ci co dolega w postaci "kodów błędu")

#135 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:00

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM w obsłudze elektronika nie będzie aż tak skąplikowana, bo będzie lepiej niż w ciągniku mechanicznym, ale jak przyjdzie co do czego naprawiać, to sam chyba nie naprawisz, bo mechanikę to jeszcze pójdzie samemu zrobić:P

#136 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:03

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Witam chciałbym sie dowiedzieć czy massey ferguson 3060 będzie dobrze chodził z turem bo mam w planach takiego zakupić??

#137 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:13

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM b0gdan@ no to pojechałeś w 121 poscie :P :D
matirp12@ to może powiesz coś wiecej do czego ma sluzyć ten ladowacz ile bedziesz nimk pracował i z jakim osprzetem i podstawowe pytanie jaki to ma być ładowacz ? bo tak na sucho to niky ci nie powie czy bedzie on chodzioł chociarz jestem wręcz perzekonany że bedzie raczej jeździl a nie chodził :P :P
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#138 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 14:48

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Witam, mam zamiar kupic cos w stylu mf o ktorym wspomnial matirp12 dlatego przyłączam sie do pytania. Zależy mi na ciągniku, Który bedzie miał okolo 80-95KM do tego dobrze dopasowany do tura, bedzie to najsilnieszy ciagnik w 20-paro hektarowym gospodarstwie. Chce go przeznaczyc do orki, agregat i uprawa, wiadamo obornik i przewozenie bel słomy, siana(tu bedzie potrzebny dobry tur). to wszystko :) NIewiem moze lepszy bedzie jd ostatnio widzialem tez ladnego case'a CS86 prosze o porade.

#139 Share Przemek0podlaskie

Przemek0podlaskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:42

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM jesli chodzi o ciagnik do tura podstawa to rama i przedni naped ;p

Edytowany przez Przemek0podlaskie, 15 kwiecień 2012 - 20:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 17:36

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Dzieki ale moze ktos mi podsunac pare ciekawych modeli ciagnikow i konkretnych marek ktore dobrze sie spisuja wspolpracujac z turem ? Bede szukal na allegro i w ogłoszeniach tylko niewiem na ktore ciagniki najbardziej zwracac uwage . A moze sa takie ktore powinienem od razu odrzucic bo zle sie sprawuja z turem? Prosze o odpowiedzi bo nie jestem w tym tak na bieżąco :)