Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM

200 odpowiedzi na ten temat

#21 Share happymisiek

happymisiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:58

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM no właśnie przyzwoicie kolego to znaczy tak przy samym turze ile ci wezmie na godzine zegarową??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Dzisiaj, 16:17
  •  

#22 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:06

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Najlepiej Trac Lift. Kolega takiego kupił ale używanego i jak na razie nie narzeka
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#23 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:08

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM znajomemu Proxima 8441 pali przy turze ok 6litrów, więc mnie się wydaje, ze NH powinien spalić mniej, a pro po tego NH, ja miałem Zetora 7211 2,5r i jak go kupowaliśmy wydawało się że nam starczy, a teraz wymieniliśmy na coś większego, bo i Zetor za 5 czy 10 lat zacząłby się sypać, a była okazja w promocji kupić to się kupiło, może i ten NH jest już za mały i gości chce go wymienić, przykład o kilka domów ode mnie w 2004r kupili Zetora5340 i wydawał się wystarczający, areał się powiększył i Zetor jest za mały na ponad 40ha, a jak go kupowali mieli niecałe 15ha, może i tak jest z tym NH...
wiele ludzi ma NH i nie narzekają, więc czemu akurat twój miałby się sypać???

#24 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:09

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM jak pracuje z turem to jeżdżę bez dodanego gazu ok 500-600 obrotów wiec bardzo wolno pompa hydrauliczna ma dobra wydajność wiec nie muszę go gazować żeby coś podnieść co do dokładnego zużycia ropy to ci nie napisze teraz po prostu go nie sprawdziłem a tak zwany wir w baku to prawda czasami sie pojawia jak ktos ma ciezka noge jesli sie rozsadnie posługuje gazem to nie jest zle

#25 Share happymisiek

happymisiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:35

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM koledzy a dlaczego ni polecacie ursusa 5524 albo 5714 do tura??

#26 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:42

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM NH ci mniej spali jak zetor a co do mf to elektroniki więcej od NH i landini tojak famer czy cos w podobie czyli g**** zalezy czy nowy ale jak do tura to NH TD polecam sam mam ale bez tura i nie moge złego słowa powiedziec a urus to moim zdaniem lipa chociaz te nowe co wyszły to nawet nawet ale NH spoko jest tylko czy nowy jak uzywany to TD80D a jak nowy to 5030 ale nie nie zmiescisz w kasie jak nowy tak ze TD80D se kup z turem i bedziesssz zadowolony i nozesz nowge w podłoge kłasc i nie zaboli po kieszeni tylko jak naprawde ma co robic ale jak ma lekko to przy turze bedziesz miał spokojnie spalanie dobre biez NH taka moja rada ;)pzdr

#27 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 20:19

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM no po pierwsze skrzynia do tura mogłyby byś lepsza w Ursusie, a po drugie to nie jest ten sam Ursus co kiedyś, za cenę nowego Ursusa możesz teraz kupić nowego NH w lepszym wyposażeniu, co do 5714 to jest to dość jeszcze dobry ciągnik, a 5524 to nie wiadomo, jak będzie się sprawował, ale koledzy z AF narzekają na nowe Ursusy... ja wybrałbym coś sprawdzonego :blink:

#28 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 22:33

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM No wiec kolego w lutym 2011 roku minie 4 lata jak mam ursusa 5714 z turem mam w nim prawie 2000mtg i nie miałem żadnej awarii(zapraszam do mojej galerii). Ciągnik jest bardzo zwrotny i mało pali. New Hollanda z serii td nie polecam, ponieważ to badziewie. Sam miałem zamiar kupić a kupiłem ursusa i jestem z niego zadowolony, a w tym roku do kolekcji doszedł jeszcze zetor porxima power 85, tez jestem z niego bardzo zadowolony. Kolega kupił tego new holanda i klnie go w żywe kamienie.Wiec new Hollanda nie polecam, to masło, słaby silnik, instalacja hydrauliczna słaba, z odpalaniem tez nie najlepiej. Jak cos to ursusa bierz, dobrze ci radze z odpalaniem tez nie bedzie problemów.

#29 Share happymisiek

happymisiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:29

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM super kolego właśnie cos takiego chciałem usłyszeć, powiedz mi jeszcze jesli mozesz co soadzisz o modelu 5524 bo rowazam 2 opcje wlasnie 5714 i 5524

#30 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:35

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM No wiec kolego powiem ci tak, byłem na wystawie w Siedlcach i stał zetor forterra 115 a obok niego ursus 5524 i szczeze powiem ze wiekszym zainteresowaniem wykazywał sie ursus. Mi tez sie bardzo podoba i jako pomocniczy ciągnik tez bym sobie go kupił.Widocznosc bardzo dobra no i pompa lepsza niz w zetorze bo 62 litry.I najlepiej teraz by było go kupic bo jest promocja a i wyprzedaż rocznika a na pewno cos wytargujesz. A z kont kolega jest???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share happymisiek

happymisiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:39

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM powiedz mi a jak masz porównanie miedzy 5714 a zetorem proximą 85 , chodzi mi o spalanie , wykonanie no i co lepsze do tura

#32 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:54

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM

powiedz mi a jak masz porównanie miedzy 5714 a zetorem proximą 85 , chodzi mi o spalanie , wykonanie no i co lepsze do tura

Jesli chodzi o spalanie to Zetor Proxima Power 85 wiecej spali niż ursus nawet drugie tyle.Ursus do tura jak dla mnie jest najlepszy. Nie załozył bym tura do swojego zetora, chociaż ma rewers elektro-chydrauliczny. No a w Zetorze Proxima Power 85 juz pojawiają sie pierwsze usterki , licznik nie przekroczył jeszcze 400 mtg. Ale obydwa sobie chwale. Zetor ma mniejszy promien skretu, ursus jest zwrotniejszy.

#33 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 08:46

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM no dobra tylko ile razy widziałem rozpołowionego ursusa bym jednak problem ze skrzynią a w NH tegonie znajdziesz i nie moge jakoś uwiezyc ze ci sie taki trafił ze nic w nim nie robiłes jakas drobna usterka napewno musiała byc i o spalaniu musze poczytac dokładnie ale NH mne spali i na tyle ha i widze ze koledzy to tylko w własnym kraju jak 40 lat preulu tylko ursus i zetor wchodza nowe rozwiazania tak ze trzeba z nich kozystac a w 5714 to masz wyposazenie jak w 3512 tak ze lipa jak ... a w NH to klima radyjko skzynia 12/12 skzynia 40km/h rewer a nie sie mieszac w skrzyni tak ze ja dziekuje wam serdecznie pozdrawiam

komuna

#34 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 10:13

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Przepraszam cie bardzo ale ja mam skrzynie w swoim ursusie 12/4, wzmocniony podnosnik dwoma siłownikami z tyłu i dodatkową pompą tandem.A w zetorze mam rewers kolego skrzynia jest 24/24, z resztą zobacz sobie co ma zetor proxima power 85. człowieku jaka komuna wolał bym kupic john deera z seri 5 niż new hollanda z serii td

Edytowany przez Matey, 21 grudzień 2010 - 18:53.
cytowanie poprzedniego posta

#35 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 10:46

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM oj nie zgodzę się z tobą, zadam ci pytanie, otóż ile rocznie jest sprzedawanych Ursusów??? bo NH serii TD rocznie jest sprzedawanych ponad 5000 sztuk i w tej chwili jest to najchętniej wybierany ciągnik w Polsce, co do Zetora to też powoli się "stacza", a dzisiejszy Ursus to już nie to co kiedyś, że mogłeś ciągnik katować, a jemu nic się nie stanie... to nie te czasy i z tych trzech ciągników jak na razie NH w standardzie jest najtańszy(113 tys zł brutto) a wiesz co kupujesz, Ursus ma podobną cenę, a Zetor jest droższy, więcej spali i nie jest tak bardzo zwrotny... w mojej okolicy jest pełno NH TD i jakoś żaden się nie psuje, więc tam musiał się trafić gorszy egzemplarz, trochę ty też na pewno dołożyłeś i tak oto powstało, że Nh to badziewie, co z czym się nie zgadzam i mogę to powiedzieć o nowych Ursusach :P

#36 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 11:36

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM no od siebie nic nie dołozyłem o seri td ale powiem jescze ze kolega 4 domy dalej kupił new hollanda TL100A i przyjechał do mnie pozyczyć 4*35 z agromaszu. pojechałem z nim na pole a NH tylko jeczał z tymi pługami, z odpalaniem tez ma problemy. a ja je ursusem ciągam i cięzko nie ma. NH z seri td ma słaby silnik bo 3300, co to za pojemność, ursus ma 4,500 to jest pojemnośc silnika 80 koni.To ze nh jest tanszy to nie znaczy lepszy. Byłem ostatnio na składnicy, i sptałem się o nh bo akurat był to tez diler NH to ludzie nazekają na serie td mówią ze to plastikowy ciągik. Powiedział mi tez historie jednego z nich ze kupił facet nh z serii td i za duzo nim nie robił to mu korbowód bokiem silnika wyszedł i na szczęście mu gwarancje uznali i wymienili drugi silnik.

Edytowany przez Matey, 21 grudzień 2010 - 18:54.

#37 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:01

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM to ciekawe, że to tylko ty słyszysz takie informacje, co do pługa to wujka TD80D ciąga 4x35 Uni Grudziądz bez najmniejszego problemu, jesteś zwolennikiem Ursusa, proszę bardzo ja ci tego nie zabronię, ale nie wypisuj tu nie wiadomo co, że NH TD to badziewie, bo mogą dłużej chodzić od twojego Ursusa, a weź porównaj sobie komfort twojego Ursusa i NH, to już mój Zetor 7211 miał lepszą kabinę, dopiero co teraz zrobili nowe lepsze kabiny, poczytaj sobie na forum jakie ludzie mają problemy z nowymi Ursusami, a w NH wsiadają i jadą, pojemność silnika też ma swoje plusy, twój ciągnik spali więcej, a roboty dużo więcej nie zadrobi, a teraz ludzie liczą koszty, bo ropa cały czas drożeje :P
poczytaj sobie ten temat i zastanów się czy Ursus jest taki bezawaryjny: http://www.agrofoto....__fromsearch__1

#38 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:24

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM No jesli chodzi o komfort to ja mam w nim siedzienie grammera jest bardzo wygodny lecz kabina nie jest wyciszona i jest na pewno lepiej niz w twoim 7211. a i nie zgodze sie z tym ze muj ursus spali wiecej niz twoj nh poniewaz mamy inne silniki i muj na pewno mniej spali niż twój.A o NH pisze prawde nie zmyslam. take są teraz.Brat teraz przyszedł i powiedział mi ze jego kolega z klasy(technik rolnik) ma NH TD80D ma na nim tura i nie ma go jeszcze dwoch lat i sprzegło zmieniał.

A oni piszą 0 5024 który jest starą produkcją.
Nowego ursusa 5524 jeszzce nikt nie ma i nie mów ze nowe się psują bo tego jeszzce nikt nie wie. jest pare uzytkownikow 7524 i chwalą je sobie .

Ja jak kupowałem ciągnik drugi to miał byc NH z seri TD ale tego co się nasłuchałem to teraz sie cieszymy ze go nie kupilismy, dobrze ze zetora kupilismy zamiast nh.

Edytowany przez Matey, 21 grudzień 2010 - 18:54.

#39 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:23

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM Ej, @zetorek nie mów że Twój NH spali mniej od Perkinsa :P
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:33

Jaki ciągnik do tura ok 80 KM A i jeszcze w zime na pewno masz problemy z odpalaniem, czego w ursusie lub w zetorze nie ma. U paru urzytkowników seri NH TD podgrzewali mise palnikami zeby go odpalic. Wiec potwierdzia sit to kolejny raz ze NH TD to badziewie, czego nie moge powiedziec o innych seriach. Dla mnie najlepsza seria NH to TM.