Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:19

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Mam pytanie jak mozna podnieść wydajność pompy hydraulicznej przy MTZ 82 podobno po lewej stronie kolo kierownicy ale w którym miejscu i coś się tam wkręca bo mam tura i juz troszkę słabiej podnosi i podobno można ją podkręcić żeby dawała większe ciśnienie. Najlepiej by było jak by mi ktoś wytłumaczy i zdjęciem jeszcze pokazał żebym nie narobił sobie roboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Dzisiaj, 08:58
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 16:57

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? zawór masz w rozdzielaczu żeby go zobaczyć musisz szciągnąć lewy bok tapicerki będzie najprawdopodobniej zaplombowany najlepiej regulacje przeprowadzaj z zegarem podłączonym pod wyjscie hydrauliki bo jak za duże ustawisz to może ci pompe rozwalić

#3 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:01

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? A ktos to robil juz? Bo mi tez by sie przydalo. Bo tak tur zamula;/

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:13

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Ja podniosłem sobie na 200 bar.Od 2 lat ładnie chodzi i nic się nie dzieję.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:15

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Mi się wydaje, że w twoim przypadku podnoszenie ciśnienia na zaworze przeciążeniowym nic bądź mało co da. Bo jeżeli słabiej podnosi czyli pompa już słabsza i teraz nie wytwarza wystarczającego ciśnienia, to podkręcenie zaworu nie zwiększy ciśnienia bo pompa i tak go nie zrobi.
Zwiększenie ciśnienia ma jeden sens, gdy masz wszystko sprawne i chcesz podnosić więcej, a do tego jest potrzebne większe ciśnienie bo na znamionowym właśnie otwiera się zawór przeciążeniowy i przerywa podnoszenie.
Wymiana pompy bądź rozdzielacza tylko pomoże.
Jak ci trzyma podnośnik? Bo jeżeli opada to rozdzielacz jest winny, bo nie trzyma ciśnienia, a przy podnoszeniu nie kieruje ciśnienia tam gdzie trzeba i jest słabe ciśnienie w układzie.
Jeśli jednak trzyma dobrze to wina pompy.

#6 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:46

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? dokładniej to pompa ma 2 miechy i trochę słabo podnosi (podnosi ale muszę gazować) i rozdzielacz był latem robiony tzn uszczelniany i trzyma na 200%

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:08

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Więc musisz się zaopatrzeń w zegar i sprawdzić ciśnienie w układzie, bo może z jakiegoś powodu jest zawór ustawiony niżej bądź się zacina, albo pompa felerna.
A tylko dowiedz się jakie jest prawidłowe ciśnienie.

#8 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:13

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? a tak na wyczucie to nie zabardzo takie rzeczy robić np po pol obrotu i sprawdzać turem

#9 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:33

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Ja kiedyś w swoim chyba o pół obrotu podkręciłem bo pług zmieniłem i trochę miał kłopotów z podnoszeniem a jak podkręciłem był bardzo dobrze, potem jeszcze z rok go użytkowałem i nic się nie działo, teraz już go niema bo przyszedł następca.

#10 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 21:19

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? czyli tam trzea coś wkręcić ale proszę żebyście mi dokładnie określili co na jaki klucz żebym czrgoś innego nie ruszył :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 11:22

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Umnie cieknie z rozdzielacza pod podloga. Wie ktos ile nowy kosztuje?

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:07

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? A nie da się przecieku załatać? To znaczy wymienić uszczelnień.
A jak trzyma maszyny uniesione?

http://allegro.pl/li...rozdzielacz mtz
W sklepach będzie tak z 500zl.

#13 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 14:01

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Wymiana uszczelnień nic nie da. No może wytrzymają z miesiąc. Wiem to z doświadczenia :D jedyne rozwiązanie to nowy rozdzielacz.

#14 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 14:34

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? ja miałem z rozdzielaczem taki przypadek że w jakiś sposób dostałą się tam woda i gdy stał poprzedniego właściciela na dworze to sie rozdzielacz poprostu rozmroził i rozsadziło dolną miskę rozdzielacza i tak w traktorze nic nie było widać ale gdy go wziąłem w robotę i olej sie zagrzał i podłączyłem pod wyjście hydrauliczne do przyczepy pełnej piachu i dopiero okazało się że cieknie z dekla bo był pęknięty a tak na sucho nic nie było widać a ryska była dosłownie jak włos :D

#15 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:39

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? No ja wlasnie wiem i dla tego nowy bede wstawial. Moze w piatek wymontuje bo wolne bedzie :)

#16 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:53

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Więc kto mi powie jak wkręcić lub wykręcić ten zawór żeby podnieść ciśnienie na rozdzielaczu i w którą stronę mam kręcić i czy muszę odkręcać taką kolumienkę co jest w rozdzielaczu koło zaworu bo nie ma tam zbyt dobrego dojścia

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:00

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? A czym zmierzysz co nakręciłeś w zaworze ? takie kręcenie na oko to o kant d..y rozbić.Osobiście nie polecam,podnoszenia ponieważ ja w swoim 820 obniżyłem ciśnienie do 150bar i jest OK.(zdjęcie w galerii z lemkenem 4x40).
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:23

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Zegar już mam kolego i na full obrotach i nowej pompie wydusza z siebie tylko 130 bar... Więc to jest mało jak na taki ciągnik i jeszcze z turem

#19 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:01

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Niekoniecznie może to być wina zaworu ustalającego ciśnienie. Możliwe, że zaciął/ zabrudził/ uszkodził się zawór przelewowy znajdujący się w dolnej części rozdzielacza. To bardzo częsta przyczyna słabo działającej hydrauliki w tych ciągnikach. Jednak czytając posty autora widać że nie ma on pojęcia jak zbudowany jest rozdzielacz, więc proponuję zlecić to komuś bardziej doświadczonemu. Będzie taniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jumzthebest

jumzthebest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:25

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? u mnie jest sruba zablabowana na 22 klucz na gorze rozdzielacza;) jak ja odkrecisz to powinna byc sruba na srubokret . sprubuj podkrecic 2razy to max!!! bo sasiad w jumzie podkrecil 3 razy to mu rozdzielacz rozwalilo.;P

Dodaj odpowiedź