Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:19

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Mam pytanie jak mozna podnieść wydajność pompy hydraulicznej przy MTZ 82 podobno po lewej stronie kolo kierownicy ale w którym miejscu i coś się tam wkręca bo mam tura i juz troszkę słabiej podnosi i podobno można ją podkręcić żeby dawała większe ciśnienie. Najlepiej by było jak by mi ktoś wytłumaczy i zdjęciem jeszcze pokazał żebym nie narobił sobie roboty.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam MTZ 82TS - Opony - 95 %

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 43000.00 PLN
  • 15 sty 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Dzisiaj, 06:03
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 16:57

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? zawór masz w rozdzielaczu żeby go zobaczyć musisz szciągnąć lewy bok tapicerki będzie najprawdopodobniej zaplombowany najlepiej regulacje przeprowadzaj z zegarem podłączonym pod wyjscie hydrauliki bo jak za duże ustawisz to może ci pompe rozwalić

#3 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:01

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? A ktos to robil juz? Bo mi tez by sie przydalo. Bo tak tur zamula;/

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7886 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:13

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Ja podniosłem sobie na 200 bar.Od 2 lat ładnie chodzi i nic się nie dzieję.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:15

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Mi się wydaje, że w twoim przypadku podnoszenie ciśnienia na zaworze przeciążeniowym nic bądź mało co da. Bo jeżeli słabiej podnosi czyli pompa już słabsza i teraz nie wytwarza wystarczającego ciśnienia, to podkręcenie zaworu nie zwiększy ciśnienia bo pompa i tak go nie zrobi.
Zwiększenie ciśnienia ma jeden sens, gdy masz wszystko sprawne i chcesz podnosić więcej, a do tego jest potrzebne większe ciśnienie bo na znamionowym właśnie otwiera się zawór przeciążeniowy i przerywa podnoszenie.
Wymiana pompy bądź rozdzielacza tylko pomoże.
Jak ci trzyma podnośnik? Bo jeżeli opada to rozdzielacz jest winny, bo nie trzyma ciśnienia, a przy podnoszeniu nie kieruje ciśnienia tam gdzie trzeba i jest słabe ciśnienie w układzie.
Jeśli jednak trzyma dobrze to wina pompy.

#6 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:46

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? dokładniej to pompa ma 2 miechy i trochę słabo podnosi (podnosi ale muszę gazować) i rozdzielacz był latem robiony tzn uszczelniany i trzyma na 200%

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:08

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Więc musisz się zaopatrzeń w zegar i sprawdzić ciśnienie w układzie, bo może z jakiegoś powodu jest zawór ustawiony niżej bądź się zacina, albo pompa felerna.
A tylko dowiedz się jakie jest prawidłowe ciśnienie.

#8 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:13

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? a tak na wyczucie to nie zabardzo takie rzeczy robić np po pol obrotu i sprawdzać turem

#9 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:33

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Ja kiedyś w swoim chyba o pół obrotu podkręciłem bo pług zmieniłem i trochę miał kłopotów z podnoszeniem a jak podkręciłem był bardzo dobrze, potem jeszcze z rok go użytkowałem i nic się nie działo, teraz już go niema bo przyszedł następca.

#10 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 21:19

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? czyli tam trzea coś wkręcić ale proszę żebyście mi dokładnie określili co na jaki klucz żebym czrgoś innego nie ruszył :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 11:22

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Umnie cieknie z rozdzielacza pod podloga. Wie ktos ile nowy kosztuje?

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:07

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? A nie da się przecieku załatać? To znaczy wymienić uszczelnień.
A jak trzyma maszyny uniesione?

http://allegro.pl/li...rozdzielacz mtz
W sklepach będzie tak z 500zl.

#13 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 14:01

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Wymiana uszczelnień nic nie da. No może wytrzymają z miesiąc. Wiem to z doświadczenia :D jedyne rozwiązanie to nowy rozdzielacz.

#14 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 14:34

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? ja miałem z rozdzielaczem taki przypadek że w jakiś sposób dostałą się tam woda i gdy stał poprzedniego właściciela na dworze to sie rozdzielacz poprostu rozmroził i rozsadziło dolną miskę rozdzielacza i tak w traktorze nic nie było widać ale gdy go wziąłem w robotę i olej sie zagrzał i podłączyłem pod wyjście hydrauliczne do przyczepy pełnej piachu i dopiero okazało się że cieknie z dekla bo był pęknięty a tak na sucho nic nie było widać a ryska była dosłownie jak włos :D

#15 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:39

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? No ja wlasnie wiem i dla tego nowy bede wstawial. Moze w piatek wymontuje bo wolne bedzie :)

#16 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:53

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Więc kto mi powie jak wkręcić lub wykręcić ten zawór żeby podnieść ciśnienie na rozdzielaczu i w którą stronę mam kręcić i czy muszę odkręcać taką kolumienkę co jest w rozdzielaczu koło zaworu bo nie ma tam zbyt dobrego dojścia

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:00

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? A czym zmierzysz co nakręciłeś w zaworze ? takie kręcenie na oko to o kant d..y rozbić.Osobiście nie polecam,podnoszenia ponieważ ja w swoim 820 obniżyłem ciśnienie do 150bar i jest OK.(zdjęcie w galerii z lemkenem 4x40).
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:23

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Zegar już mam kolego i na full obrotach i nowej pompie wydusza z siebie tylko 130 bar... Więc to jest mało jak na taki ciągnik i jeszcze z turem

#19 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:01

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? Niekoniecznie może to być wina zaworu ustalającego ciśnienie. Możliwe, że zaciął/ zabrudził/ uszkodził się zawór przelewowy znajdujący się w dolnej części rozdzielacza. To bardzo częsta przyczyna słabo działającej hydrauliki w tych ciągnikach. Jednak czytając posty autora widać że nie ma on pojęcia jak zbudowany jest rozdzielacz, więc proponuję zlecić to komuś bardziej doświadczonemu. Będzie taniej.

Masz jakieś pytania? Zapraszam na GG: 5010233.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jumzthebest

jumzthebest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:25

Jak podnieść wydajność pompy hydraulicznej? u mnie jest sruba zablabowana na 22 klucz na gorze rozdzielacza;) jak ja odkrecisz to powinna byc sruba na srubokret . sprubuj podkrecic 2razy to max!!! bo sasiad w jumzie podkrecil 3 razy to mu rozdzielacz rozwalilo.;P

Dodaj odpowiedź