majster

Opinie na temat ursusa 3512

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Były modele z napędem (3514), ale z tego co wiem to miały taką samą hydraulikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kiedyś na allegro widziałem 3514 za 45 000 zł (chyba z turem).

 

Dziś mi przyszło do głowy czy dało by się założyć rozdzielacz (ten pod siedzeniem) od 4514. Ktoś pisał że nie musi go przełączać do obrotówki.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli chodzi o hydraulikę to w 3512 i 4514 jest identyczna.

Ja obecnie w 4514 mam zawór z MF255 bo u 4514 coś przepuszał i podczas przełączania na "wyjcie1/2" opuszczał ramiona przez co nie mogłem obrócic pługa..., a przy MF dużo nie korzystam z hydrauliki zewn.(czasami przy przyczepie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

le na tym zawożę nie musisz przełączać do obrotu??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a na oryginalnym nie musiałeś??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

aha

czyli sprawa jest prosta: można podłączać urządzenie korzystające z hydrauliki zewnętrznej i podnośnika jednocześnie(jak pług obrotowy np.) ale wymaga to pewnych kombinacji....więc jednak to trzeba zaliczyć jako wade

ale i tak nie podepniemy więcej niż dwie skiby(obracalne)więc :czy gra warta świeczki?

wyjście "2" przewidziane jest do tura i tylko do tego raczej należy je wykorzystywać(bo i tak za mało mocy do innych maszyn) więcnie ma w sumie o co kopi kruszyć :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co z owijarką do kiszonki? Te z Sipmy mają napęd hydrauliczny a bele zrzuca się za pomocą TUZ (jeśli się nie mylę). Jeśli tak to życzę miłej pracy przy owijaniu. C 360 ma o wiele lepiej rozwiązaną hydraulikę zewnętrzną, którą obsługuje się jedną dźwignią i dodatkowo przy opuszczaniu wywrotki nie trzeba trzymać rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

tak tylko w C360 jak pompa działa to wałek też a to denerwuje podczas pracy z rozsiewaczem i tym podobnymi sprzętami


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
kizo chodzi Ci o brak możliwości włączenia pompy hydrauliki bez pracy wom??

a moze za słaba wydajność pompy hydraulicznej??

Chyba jednak istnieje możliwość włączenia pompy hydrauliki bez pracy wom. Trzeba wajchę od jej włączania ustawić całkiem do góry. Wtedy pompa bedzie ustawiona na obroty zależne od skrzyni biegów. Podsumowując: w czasie jazdy nie ma żadnego problemu bo skrzynia cały czas pracuje a nią również i pompa. Natomiast w czasie postoju należy włączyć jakiś bieg np.4 i reduktor ustawić w pozycji luz (na środku). I wtedy pompa elegancko podnosi a wom nie obraca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

wiem to też ale jedz tak dalej na 5 biegu to zobaczysz wszystko fajnie hehe trzeba wałek zdejmować


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To z pewnością przeszkadza ale z kolei w 3512 nie ma możliwości odłączenia pompy hydraulicznej co dla mnie jest dużą wadą, u mnie MF 255 robi rocznie ok 200 mth a pompa jest potrzebna najwyżej przez 60-70 mth. Gdyby można ją odłączyc to na pewno wytrzymała by o wiele dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

ile ci pompa pochodzi np w transporcie z ciężką maszyną zawieszaną z napędem na wom np opryskiwacz a nie można na 5 biegu robić pompą bo sie rozwali


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ile ci pompa pochodzi np w transporcie z ciężką maszyną zawieszaną z napędem na wom np opryskiwacz a nie można na 5 biegu robić pompą bo sie rozwali

Ja mam opryskiwacz i rozsiewacz nawozów do c 360 w których wysokość ustala się łańcuchami i nie trzeba włączać pompy na czas transportu. Jedynie przy kopaczce do ziemniaków trzeba w transporcie co jakiś czas włączyć pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
a na oryginalnym nie musiałeś??

 

Też musiałem, ale po przełączeniu na "wyjście 2/1 opuszczały się cięgła TUZ i nie mogłem obrócić pługa, w ogóle jak wyłączyłem pompę na sprzęgle to też opuszczał- teraz jak mam przełożony zawór z mojego MF'a ten problem nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja myślałem o obrotówce i wpadłem na pomysł aby obok dźwigni podnośnika zamontować 3 która by przełączał ten rozdzielacz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wiem jak jest w nowych ale mi chodziło o to żeby nie trzeba było się schylać pod siedzenie. Miał bym 3 dźwignię obok siebie. Może na wet 4 bo jeszcze myślałem nad poprowadzeniem dźwigni od hydrauliki tak aby było już wszystko z jednej strony.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W nowych ursusach jest na zawór jest zakładany mechanizm dzięki któremu można zamontować dodatkową dźwignię, która działa "góra-dół".

W ciągnikach we wersji Agro wszystkie te elementy są odkryte i można je dokładnie obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
ja też mam taką maszynę 97r. ale coś za bardzo dobrej opinii o nim nie mam. podnośnik wysiada co sezon i to zawsze w żniwa (to chyba wada fabryczna) może dlatego że na talerzówkę nakładam od h*** krawężników i w ogóle ma coś z tym podnośnikiem bo jak czasami podniesiony to tak dudni (podnośnik) jak by się miał rozpołowić i do tego sprzęgło śmierdzi.

A z zalet to mogę dać plusa za zwinność, w miarę szybki, jak się podczepi agregat to wspomaganie jest <_<

Jak bym go sprzedał to bym za tyle samo kasy kupił 4512 o wiele lepsze a jak by dołoży trochę kasy to może 4514(bryka)

 

 

dziwisz sie tylko ile u ciebie ten ciagnik robi chodzi on na okragło teraz mniej bo john odciazył go a tak agregat talezówka i czasem pługi z tego co widziałem cały czas smiga no i transport prz tylu pola co masz to nie dziwota tak samo u mnie 385 nie wiem w niej to chyba juz wszystko nowe w srodku jest oprucz korpusów ale dalej zawsze coś juz na szcescie teraz drobnego ale zawsze cos sie spier i sie nie dziwie jak sama wiekszość zeczy robi 360 o 4011 to nawet do bron zadko zapinam te małe tylko opryskiwacz kosiarka ale zadko roziewacz orkan i tez zadko transport i cxzasem przy cyklopie powyją a no i 360 przy tuze w belkach teraz smigała bedzie bo jak narazie to 385 na dziobie wszystko woziła ponad 700 rocznie sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

mam ferdka 3512 robił wszystko do czasu jak nie kupiłem massey`a i new hollanda teraz jest już czwartym ciągnikem w moim gospodarstwie bo niedawno nabyłem MB-tracka 1500 ale to dobre ciągniki wymieniłem w nim tylko tarcze sprzęgła trzy dni temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj