Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie na temat ursusa 3512

278 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 20:58

Opinie na temat ursusa 3512 Super maszynka do wszystkiego. mamy go na 12 i służy do wszystkiego sianie,pryskanie,kopanie,agregat 1,8 bez problemu a czasem nawet do orki zimowej(2 skiby). zwrotny mało pali super pompa.
<blockquote>
</blockquote>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie na temat ursusa 3512 Dzisiaj, 15:10
  •  

#22 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 09:42

Opinie na temat ursusa 3512 ja też mam taką maszynę 97r. ale coś za bardzo dobrej opinii o nim nie mam. podnośnik wysiada co sezon i to zawsze w żniwa (to chyba wada fabryczna) może dlatego że na talerzówkę nakładam od h*** krawężników i w ogóle ma coś z tym podnośnikiem bo jak czasami podniesiony to tak dudni (podnośnik) jak by się miał rozpołowić i do tego sprzęgło śmierdzi.
A z zalet to mogę dać plusa za zwinność, w miarę szybki, jak się podczepi agregat to wspomaganie jest :rolleyes:
Jak bym go sprzedał to bym za tyle samo kasy kupił 4512 o wiele lepsze a jak by dołoży trochę kasy to może 4514(bryka)

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 21:31

Opinie na temat ursusa 3512 a jeśli podnosisz do samego końca to może za daleko przesuwasz dźwignie i wtedy podnośnik dudni. sprzęgło śmierdzi bo się zapewno drugi stopień slizga bo pompa jest przeciążona i dlatego wysiada. JA mam z 93 roku i podnośnik mi dobrze unosi ale jak zgasze cięgnik to powoli opada. Przez noc to z maksymalnego podniesienia opadnie do około 1/4 wysokości.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 21:39

Opinie na temat ursusa 3512 A u mnie odrazu po zgaszeniu maszyna opada :)

#25 Share piotrek.p

piotrek.p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 10:22

Opinie na temat ursusa 3512 czesc. a moglby mi ktos wytlumaczyc w miare prosto i dokladnie o co chodzi w podnosniku z tym siłowa, pozycyjna i jeszcze jest ciśnieniowa, o co w tym chodzi kiedy i jak go uzywac. z gory dzieki.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 10 sierpień 2007 - 12:46.
literówki+ortografia

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 sierpień 2007 - 12:48

czesc. a moglby mi ktos wytlumaczyc w miare prosto i dokladnie o co chodzi w podnosniku z tym siłowa, pozycyjna i jeszcze jest ciśnieniowa, o co w tym chodzi kiedy i jak go uzywac. z gory dzieki.

po pierwsze to poczytaj forum - szczególnie ze było o tym już pisane np tutaj:
http://www.agrofoto....?showtopic=3476

po drugie - zapoznaj się z zasadami ortografii i proszę mniej literówek.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2007 - 18:12

Opinie na temat ursusa 3512 Mam Mf 255 i według mnie posiada on kilka poważnych wad:
* brak możliwości odłączenia pompy hydraulicznej, niepotrzebnie pracuje i się przez to zużywa
* przekładnia kierownicza- nie można kasować luzu
* brak możliwości odłączenia sprężarki- niepotrzebnie się zużywa i gubi olej( w 3512 to przerobiono)
* jest za lekki, ma mały uciąg
* zawór hydrauliki- albo TUZ albo h. zewnętrzna- ciągnik nie nadaje się do pługa obracalnego
* dolny zaczep mocno ogranicza prześwit, dodatkowo jego dopuszczalne obciążenie to max 950kg
* za mało biegów, np. nieraz ciężko orze się na 1 a na 4 polowej ma bardzo wolny wsteczny
Jego zalety to:
* szybki podnośnik
* zwrotność
Co do spalania to się nie wypowiadam bo jeszcze go nie sprawdziłem w ciężkiej robocie.

#28 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 20:39

.........
Co do spalania to się nie wypowiadam bo jeszcze go nie sprawdziłem w ciężkiej robocie.

posiadam ferdka od dwóch lat wcześniej miałem c330 i spalałem ok 900 litrów on,teraz spalam tyle samo wiec jest oszczedny

Edytowany przez Nikita_Bennet, 11 sierpień 2007 - 08:51.
przyciełem trochę cytowaną wypowiedz

Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#29 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 20:43

posiadam ferdka od dwóch lat wcześniej miałem c330 i spalałem ok 900 litrów on,teraz spalam tyle samo wiec jest oszczedny

Ja spalam mniej ferdkiem niz kiedyś c330 :)

#30 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:39

Opinie na temat ursusa 3512 W mojej miejscowości jest kilka 3512 od nowości i są też trzy ferdki , opinie jakie zasłyszałem są pochlebne. Mój sąsiad ma 3512 od nowości i gdy był jeszcze na gwarancji w 1996 roku podnośnik opuszczał mu maszyny po kilku godzinach (2-3) zgłosił to i w serwisie mechanik powiedział mu że to normalne , bo w ten sposób pompa zostaje odciążona. Nie ma co się przejmować zbytnio tym , że nie działa jak należy dźwignia regulacji szybkości reakcji , to nagminne.Robili mi regenerację pompy podnośnika w Inowrocławiu zapłaciłem 6 setek a szybkość reakcji i tak nie działa.poza tym sprzęt jest ok. i będzie się dobrze sprawował o ile się go nie przesili(np pług 3 skibowy)
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 16:05

Opinie na temat ursusa 3512 Proszę wszystkich użytkowników ursusów 3512 o informację na temat głównych usterek i wad tego ciągnika. Bo dosłownie od ojca non stop słyszę jaki to jest cudowny ciągnik pozbawiony wad i dopracowany. Owszem nigdy go nie posiadaliśmy a nawet nie mieliśmy okazji użytkować nawet przez kilka minut. Ale jak to mówi ojciec zetor 7211 to szajs a 3512 to cudeńko (nie zwracajcie uwagi na różnicę mocy bo nie o to chodzi, to tylko takie porównanie). Czekam na opinie na temat silnika hydrauliki elektryki ergonomii i komfortu obsługi itp.

#32 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 18:34

Opinie na temat ursusa 3512 Ja mam MF'a 255 i mam nadzieję że też będzie odpowiadał...
U mnie usterek jest praktycznie brak.
Jedynie co to jak go robiłem to tylko remont silnika (po 5000mtg).

#33 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 18:37

Opinie na temat ursusa 3512 Ja mam Ursusa już 10 lat i 6tyś motogodzin i do tej pory chodzi bez najmniejszych usterek

#34 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 20:12

Opinie na temat ursusa 3512 Przez 12 lat główny ciągnik - 3200mth bez żadnych usterek.

#35 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 22:10

Opinie na temat ursusa 3512 A jak z funkcjonalnością bo np. C360 to ma jedną wadę konstrukcyjną, za którą ktoś powinien siedzieć. Kto zgadnie jaką?

#36 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 22:19

A jak z funkcjonalnością bo np. C360 to ma jedną wadę konstrukcyjną, za którą ktoś powinien siedzieć. Kto zgadnie jaką?

kizo chodzi Ci o brak możliwości włączenia pompy hydrauliki bez pracy wom??
a moze za słaba wydajność pompy hydraulicznej??

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#37 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 08:27

Opinie na temat ursusa 3512 Ja mam 3512 z 93 roku. ma 4700mth. Wymieniłem pompę wody (łożyska poszły) i uszczelniacz na wale głównym.
Wado jest to żeby używać hydrauliki trzeba wyłączyć podnośnik. :angry: . Trzeba umieć go rozkleszczyć bo w niektórych się to zdarza.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#38 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 09:25

Opinie na temat ursusa 3512 kizo mogę ci coś powiedzieć na temat tego ciągnika . przez jakieś 15 lat 3512 był głównym ciągnikiem w gospodarstwie.zalety- dość małe spalanie (ale jak wiesz to na naszych polach dużo takim ciągnikiem nie pociągniesz np trzech skib)w miarę mało awarii nie licząc dupereli w postaci czyjnik paliwa ,instalacja elektryczna,dość zwrotny chociaż w moim nie ma wspomagania .do głównych wad oprócz "świetnego" sterowania hydrauliką zaliczyć można też mało elastyczną skrzynie biegów (przydało by się więcej), tendencję do grzebania się w ziemi i ogólnie komfort pracy nie jest za wysoki. ciągnik do lekkich prac typu siewnik , nawozy opryski, nie wiem do czego byłby u was potrzebny.

#39 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 09:41

kizo chodzi Ci o brak możliwości włączenia pompy hydrauliki bez pracy wom??

Pierwsza odpowiedź i od razu poprawna.

No właśnie a jak jest ze skrzynią biegów w tych ursusach. Dobrze są podzielone prędkości na poszczególnych biegach. Bo np. tak jak jest w C330 to masakra 4 za wolna do prac typu bronowanie 5 za szybka, Przydał by się bieg pośredni pomiędzy tymi oboma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 11:37

Opinie na temat ursusa 3512 No jak w C-360 to jak dla mnie biegi są dobrze podzielone.