majster

Opinie na temat ursusa 3512

Polecane posty

majster    0

Dopiero kupiłem taki ciągnik i chętnie poznam opinie na jego temat. Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
pawelu    5

ja posiadam ten ciagnik i go sobie chwale robi on min; przy siewnikach, opryskiwaczu, rozsiewaczu, przyczepie, sieczkarni do słomy i kopie ok 9ha buraków na ogromnych górach i skłonach. Robi on jakies 330 mth rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

3512 to idealny ciągnik do lekkich prac. jego najwieksze zalety to: niskie spalanie, niewielka masa i dobra zwrotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Ja wiem czy niewielka masa to zaleta :rolleyes: Jeszcze ma szybki podnośnik, nie to co w c360 i na krańcu pola bez problemu szybko podnosi maszyne i można odrazu nawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Leki i jeszce wąskie opony to nie zaleta to ogromna wada coś o tym wiem, a tak na marginesie jak najłatwiej i tanio go dociążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mała masa dla niektórych może być wada, a dla innych zaletą. Mała masa sprawia, że nie można używac za dużych maszyn. Ale za to mała masa przydaje się wczesną wiosną, gdy nie mozna wjechać w pole bo jest mokro. Podam przykład: mój kolega ma władymirca T-25 i zawsze jest pierwszy w polu z nawozem na wiosnę :lol:. Tylko się smieje jak jakieś inne ciężkie ciągniki toną w polu :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Fakt dobry argument, o tym nie pomyślałem, ale jednak więcej wad niż zalet mają wąskie koła w tym modelu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Jakie wąskie opony, z przody czy z tyłu? Ja mam z tyłu szerokie :rolleyes:

 

Zalety

-mały, lekki, zgrabny

-pali umiarkowanie

-szybki podnosnik

 

Wady

-zbyt lekki

-przełączanie hydrauliki pod siedzeniem

-komfort w kabinie, ale da się przezyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

mi chodziło o to, że mała masa tego ciągnika jest zaletą w lekkich pracach np. przy pracach na łące. do belarki lub do grabarki nie trzeba ciężkiego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Jakie wąskie opony, z przody czy z tyłu? Ja mam z tyłu szerokie :lol:

 

Zalety

-mały, lekki, zgrabny

-pali umiarkowanie

-szybki podnosnik

 

Wady

-zbyt lekki

-przełączanie hydrauliki pod siedzeniem

-komfort w kabinie, ale da się przezyć

ciekawe :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Fakt dobry argument, o tym nie pomyślałem, ale jednak więcej wad niż zalet mają wąskie koła w tym modelu ciągnika.

 

Co do tych wąskich kół to masz racje. Za bardzo do niczego nie pasują... Nie są na tyle wąskie aby mogły być używane do prac w uprawach cebuli, ziemniaków, itp. Alke w końcu jak wszyscy stwierdziliśmy jest to lekki ciągnik. Nie będzie pracował w ciężkim sprzęcie to czasami szerokie ogumienie jest zbędne. No chyba, ze ktoś kupuje go na małe gospodarstwo jako podstawowy ciągnik (orka, agregat) to musi pamiętać, aby zaopatrzyć się w serokie gumy :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Post    0

Dzięki za opinie ja właśnie posiadam na wąskich oponach ale myśle że da rade bo wcześniej miałem t25 i jakoś się robiło a wiadomo że mu nie będę przyczepiał jakiś dużych agregatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Super maszynka do wszystkiego. mamy go na 12 i służy do wszystkiego sianie,pryskanie,kopanie,agregat 1,8 bez problemu a czasem nawet do orki zimowej(2 skiby). zwrotny mało pali super pompa.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmnk217    0

ja też mam taką maszynę 97r. ale coś za bardzo dobrej opinii o nim nie mam. podnośnik wysiada co sezon i to zawsze w żniwa (to chyba wada fabryczna) może dlatego że na talerzówkę nakładam od h*** krawężników i w ogóle ma coś z tym podnośnikiem bo jak czasami podniesiony to tak dudni (podnośnik) jak by się miał rozpołowić i do tego sprzęgło śmierdzi.

A z zalet to mogę dać plusa za zwinność, w miarę szybki, jak się podczepi agregat to wspomaganie jest :rolleyes:

Jak bym go sprzedał to bym za tyle samo kasy kupił 4512 o wiele lepsze a jak by dołoży trochę kasy to może 4514(bryka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a jeśli podnosisz do samego końca to może za daleko przesuwasz dźwignie i wtedy podnośnik dudni. sprzęgło śmierdzi bo się zapewno drugi stopień slizga bo pompa jest przeciążona i dlatego wysiada. JA mam z 93 roku i podnośnik mi dobrze unosi ale jak zgasze cięgnik to powoli opada. Przez noc to z maksymalnego podniesienia opadnie do około 1/4 wysokości.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek.p    0

czesc. a moglby mi ktos wytlumaczyc w miare prosto i dokladnie o co chodzi w podnosniku z tym siłowa, pozycyjna i jeszcze jest ciśnieniowa, o co w tym chodzi kiedy i jak go uzywac. z gory dzieki.

Edytowano przez Nikita_Bennet
literówki+ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj