Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze udoskonalenia MTZ

203 odpowiedzi na ten temat

#121 Share adikon532

adikon532

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 08:33

Wasze udoskonalenia MTZ Tylko abym mogl oposcic zaczep na dol musze odkrecic oslone od WOM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze udoskonalenia MTZ Dzisiaj, 13:34
  •  

#122 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 11:22

Wasze udoskonalenia MTZ To ją wywal. Do niczego się nie przydaje. Przed czym ma niby chronić skoro jest tylko z boku i góry gdzie żadnego zagrożenia nie ma a od dołu wałek zasłania zaczep rolniczy. To tylko bajer.
KPK Kumurun Team

#123 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 11:30

Wasze udoskonalenia MTZ Ja przymierzam się do zmiany oświetlenia z przodu na te lampy kwadratowe nowego typu oraz dokładam 4 halogeny na kabinie takie http://img.bazarek.p...cca42eb800a.JPG

Tylko zastanawiam się, czy te lampy kwadratowe będą lepsze niż okrągłe starego typu ? Może się wypowie ktoś, kto użytkuje.
Nad hakami CBM sam się zastanawiam, bo założenie ciężkiej maszyny na standardowe to czasami mordęga. No i planuję jakiś balast z przodu, bo z agregatem przód zrywa do góry przy ruszaniu.

#124 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 11:40

Wasze udoskonalenia MTZ Jeśli to wesemy to bardziej polecam te z przeźroczystym szkłem i 100W żarówki.
Jako oświetlenie robocze wokół ciągnika dobre ale jeśli chcesz dobrze widzieć dalej niż 20 m przed ciągnikiem musisz założyć do nich jeszcze jakieś dalekosiężne. Kwadratowe do 20 metrów max i to ciężko. Ale na szerokość świecą fajnie. Cbm-y zakładaj nawet się nie zastanawiaj. Tylko do nich wskazane było by dorobić teleskopowe stabilizatory ramion podnośnika i sterowanie podnośnikiem z zewnątrz.
Zrobiłem i zadowolony jestem. Podjadę pod maszyne jeśli rozstaw ramion mam inny niż w maszynie stanę na nich, ustawię nogami i podniosę podnośnik. Tyle.
http://www.agrofoto....e-i-haki-w-mtz/
KPK Kumurun Team

#125 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 13:49

Wasze udoskonalenia MTZ A jaka jest różnica miedzy tymi teleskopowymi, a zwykłymi łańcuchami ?? Ja mam łańcuchy, tak samo zamocowane jak na zdjęciu te teleskopy, czyli na zewnątrz. Jestem bardziej zadowolony, niż z tych mocowanych w środku, bo nie lata wszystko razem z tą osią ramion.
Do pracy z agregatem nie potrzebuję dalekiego zasięgu, ale jeżdżenie z siewnikiem w nocy bez oświetlenia jest uciążliwe.
Ja mam takiego złomka : http://carspics-db.c...0/mtz-50-03.jpg
Mam kilka patentów w kabinie na wyciszenie. Teraz pracuję nad zmianą świec żarowych na szybkogrzejne z peugeot-a ze sterownikiem.

#126 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 02 wrzesień 2014 - 14:41

Wasze udoskonalenia MTZ Z mojego doświadczenia, najlepsze rozwiązanie na zaczepianie maszyn to belka zaczepowa podpinana do maszyny żadne haki lub zwykłe zaczepy nie ułatwiają tak podpinania ,
co do świateł na dachu mam takie po 25zł i wystarczają na dokończenie pracy ale nocna robota to ostateczność.wolę wcześnie zacząć niż po nocy robić http://www.agrofoto....dech-na-slupku/
Śruby naciągowe(stabilizatory) dla mnie naciąg od środka jest wystarczający i dobrze się sprawdza.a najlepiej przy pługu http://www.agrofoto....emken-opal-110/ .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#127 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 16:28

Wasze udoskonalenia MTZ Ten balast to masz zalany betonem ? Ja myślałem nad bloczkami fundamentowymi w ramie. A halogeny mam takie same. Ja niestety pracuję i jesienią często trzeba cos kończyć po nocy. A standardowe świeczki to stanowczo za mało.
W ubiegłym roku remont silnika i opony trochę mnie szarpnęły, więc modernizację robię/zaczynam dopiero teraz.

Niestety, aby zaczepiac z belką, trzeba mieć do tego maszyny, u mnie wszystko jeszcze bez takiego udogodnienia, bo sprzęt dopiero zaczynam powoli wymieniać. Pług kupiłem obrotowy bez belki i niestety, sporo waży. Starą UG do 3p można było ruszyć rękami z miejsca w raziwe W, a ten waży ponad 600kg.

Edytowany przez jahooo, 02 wrzesień 2014 - 16:33.

#128 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 21:55

Wasze udoskonalenia MTZ Belki zaczepowe ma niewielki procent maszyn a cbm-y są totalnie uniwersalne i pasują do wszystkiego. tak że jakieś tam belki to wolę sobie darować. I mylisz się mówiąc że cbm-my nie ułatwiają tak zapinania. Wybacza błąd w cofaniu i zapinaniu maszyny. Żadnego szarpanie czy fizycznego wysiłku. Odpinanie jest już w ogóle bajką. Tak że polecam jak najbardziej.
Teleskopowe napinacze są wskazane przy cbm-ach. Ramiona muszą być sztywne gdy podjeżdżasz pod maszynę a łańcuchy tego nie robią. Do tego teleskopy są zdecydowanie solidniejsze i bezobsługowe. Łańcuchy szczególnie w zimie rdzewieje i nie idzie nimi ruszyć a szarpanie się ze śrubą doprowadza do szału. Szczególnie te od środka.
Ja zaś muszę mieć oświetlenie solidne bo okres zimowy głównie w nocy w ciągniku.
KPK Kumurun Team

#129 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:01

Wasze udoskonalenia MTZ Zimą w ciągniku :blink: to ja nie bywam raczej leże w łóżku . :D
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#130 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:13

Wasze udoskonalenia MTZ Szkoda żeby stał sześć miechów i się opiepszał. Robi na siebie cały rok.

Edytowany przez seweryn20, 03 wrzesień 2014 - 06:15.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:21

Wasze udoskonalenia MTZ Ja w zimie to do lasu i odśniezanie. Dlatego musze przerobić świece żarowe, bo grzałkę już mam

#132 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:32

Wasze udoskonalenia MTZ Czemu przerobić? Nie zdają egzaminu?
KPK Kumurun Team

#133 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 07:30

Wasze udoskonalenia MTZ Te orginalne 4 sztuki to nie za dobre rozwiązanie. Trzeba je długo nagrzewać, a wystarczy chwilę ZA długo i któraś się przepala. Więc chcę założyć świece szybkogrzejne z samochodu plus sterownik. Całośc leży juz u mnie w garażu, czeka na założenie.

#134 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:08

Wasze udoskonalenia MTZ A nie myślałeś nad płomieniówką?
KPK Kumurun Team

#135 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:16

Wasze udoskonalenia MTZ Myślałem, ale do płonieniówki musiałbym zmienic kolektor - koszt około 250PLN plus świeca, zbiorniczek itp. A 4szt swiec plus sterownik kupiłem za 150PLN, do tego korki ze śruby M22 , nawiercić i nagwintować, podłączyc prąd i voila. Świece takie mam w SAM-ie z silnikiem peugeot-a i pali nawet przy 30 stopniach mrozu od strzała. A z żarowymi spiralkami nawet jak działają , to trzeba chwilę pokręcić, aby załapał. Będę się starał podrasować ciągnik tak, aby palił od pierwszego obrotu w zimie.
Rozrusznik szybkoobrotowy nie lubi długiego trzymania/kręcenia, akumulator mam 12V 125Ah plus prostownik z rozruchem, więc daje rade kręcić, ale rozrusznik się grzeje. Ostatniej zimy jak padły świece, to paliłem na "kwacza" plus samostart w kolektor, ale to męka.

Edytowany przez jahooo, 03 wrzesień 2014 - 09:18.

#136 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:24

Wasze udoskonalenia MTZ Do płomieniowej najlepiej wpiąć się w układ paliwowy za filtrem więc zbiornik odpada. Wkręcić ją można gdziekolwiek w ssący, sterownika a nawet przekaźnika nie trzeba bo ma mały pobór. Kwestia wyczucia w czasie.
Koszt lecąc po najmniejszej linii oporu to 30 zeta. A w co te świece są wkręcone i czy to czasem nie ceramiczne do komory sprężania? Bo w kolektorze takie nic nie zrobią.

Orbitrol uszczelniony. Koszt 8 zeta.
http://zapodaj.net/8...fd4232.jpg.html

I mój zaczep zdejmowany bez wyciągania dolnego bolca.
http://zapodaj.net/b...c5b398.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 03 wrzesień 2014 - 09:29.

KPK Kumurun Team

#137 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:30

Wasze udoskonalenia MTZ Chcę zapodac takie http://www.e-autotei...ep/381_389b.jpg

U mnie układ paliwowy ma przelew do zbiornika, więc stamtad moge brać paliwo do płomieniowej. Wiem, że to układ nieorginalny, ale taki kupiłem i działa.
Jak z żarowymi będzie słabo palił, to założę płomieniówkę od MF-a

#138 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:33

Wasze udoskonalenia MTZ No właśnie ta świeca jest do podgrzewania powietrza sprężonego w niewielkiej komorze sprężania w głowicy silnika. Na moje oko to szkoda twojej roboty. Ona ma tak małą powierzchnie grzewczą że w kolektorze nic nie zdziała.
Co do płomieniówki to zasilanie musi być pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową. jerdno że paliwo jest czyste a drugie jest niewielkie ciśnienie które wypycha je na żarnik świecy. Mam tak zrobione i funguje.

Edytowany przez seweryn20, 03 wrzesień 2014 - 09:33.

KPK Kumurun Team

#139 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 12:12

Wasze udoskonalenia MTZ Ale ja mam MTZ-50 i wstawiam te świece w komorę wirową :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 wrzesień 2014 - 13:05

Wasze udoskonalenia MTZ Oj panowie MTZ dobry ciągnik tylko trzeba go na każdym kroku poprawaić, ja bardzo dużo ulepszyłem MTZ , a teraz bedę zakładał ledy z przodu bo mi balast lampy zasłania, ale zastanawiam się czy warto ledy zakładać czy nie lepiej zwykłe prostokątne halogeny, tą led mam 27V, zdecydowałem się na nie bo mało prądu pobierają

Dodaj odpowiedź