Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze udoskonalenia MTZ

203 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 maj 2012 - 21:24

Wasze udoskonalenia MTZ U mnie w pronarze również haczy, myślałem nad jego odkręceniem, ale jak się zakopie to nie będzie za co uwadzić :P A z jakiej firmy masz ładowacz? Ja posiadam z metal fachu 1600kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze udoskonalenia MTZ Dzisiaj, 22:01
  •  

#102 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 11 maj 2012 - 11:15

Wasze udoskonalenia MTZ kolego Luc jakiego masz pronarka jezeli mozna zapytac ? :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#103 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 maj 2012 - 18:41

Wasze udoskonalenia MTZ Uziu: 82sa ;)

#104 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 11 maj 2012 - 22:16

Wasze udoskonalenia MTZ i jak sie sprawuje ? ktory to rocznik jezeli moge wiedziec ? Mam tez 82 Sa 04/05 rok

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#105 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 12 maj 2012 - 11:21

Wasze udoskonalenia MTZ Wiec ja mam też metal fach lecz przy belarus 920 udźwig 1600kg i myślę nad krótszym bo nie chce mieć wcale bo mi jest potrzebny ale też nie chce żeby haczył.

#106 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 maj 2012 - 07:22

Wasze udoskonalenia MTZ Sprawuje się dobrze. Jest z 2004 i ma 800mth ;) . Przez ten czas wymieniłem: 2 czujniki, 3 przewody od wspomagania, łożysko i uszczelniacz w przedniej zwolnicy, pompę hydrauliczną( pękł dekielek). Trzeba mu wybaczyć niektóre niedociągnięcia bo ten typ tak ma B) . A jak Twój się sprawuje?

#107 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 13 maj 2012 - 10:48

Wasze udoskonalenia MTZ 1370 mtg +/- mam go dopiero 2 lata i przez ten czas usuniete 2 przecieki a po za tym nic nie wymieniane wszystko chodzi narazie dobrze. Poprzedni wlasciciel wymieial sprzeglo i tez tam jakis przewod hydrauliczny bo go rozerwalo. Po za tym narazie narzekac nie moge za bardzo tylko ta skrzynia do transportu to sie za abrdzo nie nadaje ale jakos daje rade

#108 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 maj 2012 - 17:20

Wasze udoskonalenia MTZ kolego Uziu muszę stwierdzić, że mimo dużego skoku między 3 a 4 da radę się rozpędzić ze sporym tonarzem z tyłu bez potrzeby używania wzmacniacza, chyba, że nie opodal jest górka ;) Wg mnie 1 powinna być trochę szybsza ( jak 2 L na żółwiu) i trójka z deko szybsza i by było nawet nawet :lol: Pozdrawiam

#109 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 15:16

Wasze udoskonalenia MTZ zgodze sie z Toba kolego ale lwasnie pod tym warunkiem ze nie ma gorki bo jak jest to trzeba wzmacniacz wlaczyc

#110 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:15

Wasze udoskonalenia MTZ Witam czy ma ktoś założony do mtz 82 przedni tuz co sądzicie o takim tuzi ehttp://tablica.pl/oferta/przedni-podnosnik-tuz-mtz-82-ID1SGsl.html#4fda6285db;r:;s:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 01 kwiecień 2013 - 19:48

Wasze udoskonalenia MTZ Moim zdaniem dość fajnie to wygląda. Co będziesz czepiał?

KPK KUMURUN TEAM

#112 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:26

Wasze udoskonalenia MTZ Myślę zaczepić pług do śniegu teraz zaczepiam na tył ,ładowacz do bel słomy ma własny siłownik podnosi na 3m w górę ,i może jak nie będzie za ciężko to ładowacz do bel sianokiszonki z metal fachu .

#113 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:33

Wasze udoskonalenia MTZ Myślę że spokojnie da sobie radę przy wyżej wymienionym sprzęcie. Dobry balast na tył to i sianokiszonkę załaduje:)

Ja też myślę o tuzie ale to zaraz po przerobieniu wspomagania na orbitrol.

KPK KUMURUN TEAM

#114 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:41

Wasze udoskonalenia MTZ ta oferta jest chyba najtańsza jak na nowy tuz, robiłem teraz remont przedniego mostu i wymieniłem tuleje ze sprężynami na grubsze i myślę właśnie o przednim tuzie, jakbyś pierwszy założył to podziel się opinią jak to się sprawuje

#115 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 maj 2013 - 09:22

Wasze udoskonalenia MTZ Ja ze swojej strony przy zakupie nowego proponuję zestaw antystresowy (ciągnik na poziomie Europy współczesnej):
-zmiana opon na michelin(tylne 480/70)
-haki cbm, wieszaki podnośnika jak w df agrotronie, ramiona podnośnika od 1221,siłowniki od podpór cyklopa (mają jedynie o 0,5cm mniejsze tłoczysko, skok taki sam jak w c 125 i długość podobna, a cena o ponad połowę niższa),amortyzacja podnośnika przez kulę z azotem
-mocniejszy tłumik(wiem, że oryginał pęka) np od zetora lub kwasówka
-przeróbka wspomagania na siłownik dwustronny, bez drążka reakcyjnego(tj to jest np w new hollandzie, lżej się kręci)i mocniejsza pompa wspomagania.
-najszersze, parciane taśmy wom
-jak ktoś wygodny to klima i fotel pneumatyczny(choć na co dzień siedzę na grammerze pneumatycznym w new hollandzie, zwykły podstawowy w belarusie zrobił na mnie ogromne wrażenie in plus względem tego co oferują inni za tą cenę (ok 800zł)
-pedały podwieszane na wysprzęglikach i pompkach od zetora, ale tych za ok 100zł/szt, ośka od rotacyjnej kosztuje ok 8zł i jest wystarczająco mocna, aby na niej umocować tulejki pedałów(przyspawane do oryginalnych pedałów
-przyklejenie na dach ekranu izolacyjnego, aby odbijał ciepło
-przedni tuz (oś i kierowca "odpoczywa" jadąc bez obciążenia na przodzie - cały ciągnik nie jeździ przód - tył na szosie z ciężka maszyną również dzięki kuli z azotem - także ramiona i wieszaki podnośnika nie cierpią)
Ktoś z was zapewne powie: "Ile to wszystko będzie kosztować?", ale święty spokój nie ma ceny. Kuzyn ma 952 i pali mu tyle co 360 w tych samych robotach, jedynie trochę porypana (14/4) jest ta skrzynia, reszta jest ok. Z resztą Pan Tomasz z firmy Grand z Czarnej Białostockiej pisał tutaj kiedyś, że zabierają stare elementy, które klient chce wymienić i odliczają ich wartość od ceny. Po powyższych przeróbkach belarus będzie na poziomie zetora proximy

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#116 Share rocknrollnik

rocknrollnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Honda Varadero XL1000, rolnictwo

Napisany 29 maj 2013 - 17:19

Wasze udoskonalenia MTZ w moim belarusie 952 przerobiłem dzwignię sprzęgła(dospawałem drugie tyle) wymieniłem wałek od wyciskacza sprzęgła bo oryginalne pęklały co chwila( tokarz dorobił z lepszego materiału bez tego je...go przewężenia na środku,miejsce na wysprzęglik zeszlifowałem małym flexem).oryginalne strasznie ciężko chodziło.A teraz założyłem łożysko sprzęgłowe od 80 ursusa. oryginalne przepracowało ostatnio 2 tygodnie.straszny szajs.

#117 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 29 maj 2013 - 19:54

Wasze udoskonalenia MTZ W moim MTZ przerabiałem:
- akumulator przeniosłem pod schodki pod kabiną i mam jeden 12V (dużo lepiej zapala)
- stare lasze mi popękały a nowe wyginały się jak plastelina od podnośnika z tył - zamieniłem je od MF i dospawałem Eurohaki
- obciążniki dołożyłem od MF 4x45kg do przodu w każdej chwili można Je zdjąć dzięki zatrzaską z dołu
- zmieniłem siłownik chyba fi 100 na fi 110

Ogólnie ciągnik MTZ82 chciałem już z 10 razy zamienić na inny ale zawsze tanio Go naprawiłem i dalej "tłuczę" go po polu.

#118 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 30 maj 2013 - 23:14

Wasze udoskonalenia MTZ

Ogólnie ciągnik MTZ82 chciałem już z 10 razy zamienić na inny ale zawsze tanio Go naprawiłem i dalej "tłuczę" go po polu.

I właśnie za to ten ciągnik jest ceniony w Polsce. Problemy stwarza starszym ludziom, którzy pierwszy raz na niego wsiądą lub nigdy nie mieli mtz (dziadek miał problem z połapaniem się w biegach, bo w 330 było ich 3razy mniej, a w tym jest więcej, ja sam pamiętam jak po przesiadce z zetora 7045 na 1224 bylem w szoku, że taki duży, że taki szybki itp itd, ale przywykniecie to kwestia czasu). W MTZ (choć go nigdy nie miałem, to wydaje mi się) jak się pewne rzeczy raz przerobi na porządnie, to i cicho w nim będzie, i wygonie i nawet bez awaryjnie. Konstrukcja jego jest raczej poprawna, tylko problemem tych dziś robionych jest to, że fabryka wie, że zapotrzebowanie chwilowo wzrósł i za jakiś czas spadnie i dlatego nie unowocześniają fabryki, nie wyrabiają się i byle jak wszystko skręcają itp itd. Oczywiście trafiają się dobre sztuki, bez żadnych ułomności, ale to rzadkość. Z zetorem jest to samo. Przed 2004 rokiem nie miały odpasów, a teraz mają i to liczne, a to raczej nie wina części tylko montażu, skoro nic wielkiego się w nich nie zmieniło przez 15lat, a awaryjność wzrosła. Także ja patrzyłbym w tym kierunku. Ja też lubię różne rzeczy udoskonalać, a w mtz jest co, liczyłem, że doprowadzenie nowego belarusa do poziomu awaryjności np new hollanda (wzrost jakości, spadek awarii) kosztowałoby 15000zł(opony micheliny wszystkie, wieszaki od df agrotrona i wszystkie ww przeze mnie modyfikacje m.in wzrost udźwigu podnośnika do 6t czy pedały na wysprzeglikach - wygoda, albo termostat na 70 C - mniejsze zużycie paliwa i większa trwałość silnika, zanieczyszczenia w oleju przy niższej temp silnika nie niszczą go tak). Ktoś powie, że nieopłacalne. Ja mówię, że opłacalne, ponieważ jak będzie robota nic nie rypnie i będzie szło przynajmniej do przodu, a poza tym olej do mtz kosztuje 2-2,5 raza mniej niż do innego, a lanie do niego zachodnich olejów nie zwiekszy jego trwałości, gdyż cały zamysł technologiczny tego ciągnika sięga lat 60 ubiegłego stulecia, z pewnymi modyfikacjami. Wtedy przemysł petrochemiczny nie był tak dobrze rozwinięty jak dziś, a przetrwały do naszych czasów np mtz 40.

Edytowany przez look19, 30 maj 2013 - 23:23.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#119 Share adikon532

adikon532

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:39

Wasze udoskonalenia MTZ Czy mozna przerobic zaczep tylni w mtz 820 tak by go nie odczepiac za kazdym razem jak chce podlaczyc maszyne zawieszana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7629 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:34

Wasze udoskonalenia MTZ Można. Nie musisz go odczepiać całkiem wystarczy tylko wyjąć górny bolec. Do wałka niestety trzeba odpiąć.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź